Ministrė A. Pabedinskienė: „Nuo liepos 1 dienos didės ir pensijos, ir minimalus atlyginimas“

2015-07-01, socmin.lt

Informuojame, kad nuo liepos 1 dienos didės pensijos ir minimalioji mėnesinė alga (MMA).

Minimalioji mėnesinė alga didės 25 eurais ir sieks 325 eurus. Tam 2015 m. biudžete numatyta skirti apie 14,4 mln. eurų.

„Tai jau trečiasis šios Vyriausybės inicijuotas MMA didinimas ir šiam žingsniui šių metų balandžio mėnesį pritarta Trišalėje taryboje“, - pažymėjo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pritarta didinti ir Valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją 3 eurais (nuo 105 iki 108), einamųjų 2015 metų draudžiamąsias pajamas – taip pat 3 eurais (nuo 431 iki 434). Taip pat nustatytas naujas maksimalios valstybinės socialinio draudimo neperskaičiuotos pensijos dydis, kuris sieks 236 eurus (šiuo metu patvirtintas dydis – 229 eurai).

„Vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidės apie 5 eurus (vid. 16,54 Lt)“, - pažymėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Pasak ministrės, tai palyginus nedidelis augimas, bet tai pirmas didinimas per paskutinius 6 metus. Pasak ministrės, kiekvienu atveju pensijos didėtų individualiai, atsižvelgiant į asmens įgytą stažą ir iki pensijos skyrimo turėtas draudžiamąsias pajamas. Tam prireiks apie 22,86 mln. Eur.

Ministrė Algimanta Pabedinskienė pabrėžė, kad labai norėtųsi pensiją didinti bent 30 eurų (apie 100 litų): „Ypač mažiausias, bet turime buvusios valdžios paliktą kuprą – reikia atlyginti liberalų ir konservatorių nusavintas žmonių pensijas. Seimui yra pateiktas naujas įstatymas, kuriuo per artimiausius 3 metus bus grąžintos ir nusavintos 2010-2011 m. dirbusių pensininkų pensijos“.

Tam reikės dar papildomų 130 mln. eurų. (beveik 450 mln. litų).

Bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimas palies visus valstybinių socialinio draudimo pensijų (išskyrus našlių pensijų) gavėjus – apie 867 tūkst. asmenų. Dėl bazinės pensijos padidinimo taip pat padidės valstybinės šalpos išmokos (apie 141 tūkst. gavėjų), kurių dydžiai taip pat siejami su bazine pensija.


Straipsnio komentarai

ar ne2015-07-01
o mokiasciai kokie oi kiek pakele oi kiek daug o kiek reikes atiduot mokiasciams tai kas belieka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?