Inkakliškiai šėlo vasaros šventėje

2015-07-03, Gerda BELOKOPYTOVA

Birželio 28 dieną buvo renkami savanoriai švęsti. Inkakliškiai kvietė originaliai: „Tegul piktžolės daržuose auga laisvai, o kiaulės ir vištos pasidžiaugia iškrovos diena, nes Inkakliuose tokia šventė tik kartą metuose!“. O šventės būta įsimintinos ir itin linksmos. Netrūko čia atrakcijų nei jaunam, nei pagyvenusiam. Pamiršę savo rūpesčius inkakliškiai tądien buvo nusiteikę trankiai pasilinksminti.

Inkaklių bendruomenė „Ašva“ bei „Vilkėnų malūnas“ organizuojant šventę padirbėjo iš peties ir atrakcijas pradėjo jau gerokai priešpiet. Pirmiausia sukviesti sporto entuziastai  susigrumti futbolo varžybose, o iškart po jų ieškota geriausio šuolininko į tolį. Vyko ir tradiciniu jau tapęs bėgimas aplink Inkaklius.  Popiet inkakliškiai rinkosi į šv. Mišias, o tuomet būriavosi prie Inkaklių mokyklos-daugiafunkcio centro, kur vedėjas Darius Sidabras iškilmingai paskelbė šventės atidarymą. Pirmieji scenoje, kaip ir dera, pasirodė saviškiai Inkaklių etnografinis ansamblis „Dainoriai“.

O kokia šventė be apdovanojimų ir padėkų? Taigi apdovanojimai įteikti futbolo varžybų nugalėtojams – inkakliškių komandai, šuolio į tolį rungtyje 1 vietą užėmė Džordanas Kinčius,  2 vietą – Benas Viskintas, 3-iąją – Tomas Viskintas. Tarp merginų geriausiai sekėsi Emilijai Andriuškaitei, Vaidai Pilitauskaitei, Monikai Narkutei.

Kam šiemet geriausiai sekėsi bėgime? Ogi 1-ąją vietą iškovojo Kęstas Mickus, 2-ąją – Dovydas Būdvytis, trečiąją – Bronius Venclova.

Šventės metu dėmesiu apdovanotos ir daugiavaikės šeimos. Dovanos įteiktos Vidai ir Virgilijui Bergeliams, Reginai Mickuvienei, Aldonai ir Jonui Černeckams.

Jau tradicija tapo gražiausių seniūnaitijos sodybų apdovanojimai. Puošdamos savo gyvenamą aplinką šeimos gražina ir visą teritoriją. O šiemet gražiausiųjų vardai skirti Sigito Norvaišo, Vytauto Gižo ir Edmundo Pilitausko sodyboms.

Tądien susirinkusiems į inkakliškių šventę netrūko smagių pasirodymų. Scenoje pasirodė „Lietuvos balso“ dalyvis, buvęs grupės „Ventukai“ narys Karolis Akulavičius, klaipėdiečių gyvos muzikos grupė „The west coast“.

Vakarėjant publika pakviesta pasisukti šokių sūkuryje smagioje diskotekoje.

 

 

 

 

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!