Pasveikintas ilgaamžis

2015-07-03, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė

Savivaldybės Mero pavaduotojas Sigitas Stonys, Vilkyškių seniūnijos seniūnas Darius Jurkšaitis, Kriokiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Reda Tamašauskienė aplankė devyniasdešimtmetį švenčiantį Nikodemą Kaspariūną, gyvenantį Kriokiškių kaime (Žukų sen.).

Svečius pasitiko ideali namų švara, puiki aplinka ir guvi, linksma dešimčia metų už p. Nikodemą jaunesnė žmona Morta. Gražaus veido ir įspūdingų akių šeimininkė sodino svečius už vaišėmis nukrauto stalo, maloniai bendravo ir pasakojo apie bendrą jųdviejų gyvenimą. Pats Nikodemas taip pat įsijungė pokalbį, pasakojo apie gausią šeimą, kurioje užaugo, apie sunkų, vargingą pokario gyvenimą. Tačiau pabrėžė, kad viską galima įveikti, kai esi jaunas. Abu senoliai sutartinai tvirtino, kad neturėjo jaunystėje beveik nieko, bet niekada nieko jiems ir netrūko. Sako, net nepagalvodavo, kad gali būti mažai vienerių batelių, suknelės ar marškinių. „Tiesiog dirbom, stengėmės ir negalvojom, kad kažkas blogai. Niekada prieš tėvus neatsikalbinėjom, piktai nekalbėjom“ – kalbėjo abu sutuoktiniai.

Paklaustas, kaip eina dabartinės dienos, jubiliatas džiaugėsi, kad yra sveikas, neturi didesnių sveikatos problemų, na o neseniai užgesusias akis, atstoja miela žmona, kuri ir pavalgydina ir prižiūri. Kalbėjo Nikodemas, kad graži Morta jaunystėje buvo, ilgas kasas turėjo ir nuostabias, dideles rudas akis.

Senoliai į Kriokiškius iš Kėdainių rajono persikėlė visai neseniai, kviečiami rūpestingos dukters Daivos, įsigijo netoliese stovintį namelį. Abu sakėsi, kad džiaugiasi ramia aprūpinta senatve ir nuoširdžiai dėkojo svečiams už parodytą dėmesį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?