Pagėgių krašte lankėsi LRT „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai

2015-07-05, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė

Lietuvos radijo ir televizijos filmavimo grupė filmuoja laidas apie Nemuno pakrantėje išsidėsčiusias lankytinas vietas, miestelius ir kt. objektus. Plaukdami Nemuno upe, televizijos kūrybinė grupė, vadovaujama šių laidų ciklo prodiuserio Edmundo Jakilaičio, pasitelkę muzikologės Zitos Kelmickaitės, profesoriaus Alfredo Bumblausko, gamtininko Selemono Paltanavičiaus patirtį ir kompetenciją, užsuko ir į Pagėgių kraštą. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje svečius pasitiko Pagėgių krašto pasididžiavimas, 2015 metų Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ laureatė, lumpėniškė Aurelija Jankauskytė, kuri dainavo ir pasveikino visus „fobeliuodama“ (kalbėdama) šišioniškių tarme. Taip pat pagal senovinį paprotį garbiems svečiams ant rankos buvo užrišta šimtaraštė juostelė. Svečiai bendravo su direktore Liudvika Burzdžiuviene, kuri be muziejaus veiklos pristatymo, parodė čia vykdomas vaikų edukacines popieriaus gamybos, rašymo plunksna ant įvairių lentelių ir kt. programas, apžiūrėjo paveikslų sodą ir ragavo pagal senovinį receptą išvirtos kafijos bei mažlietuvių šeimininkių kepto pyrago „sankucheno“. Apie kafijos gėrimo Mažojoje Lietuvoje tradicijas svečiams pasakojo šio krašto istorija itin besidomintis Pagėgių savivaldybės vicemeras Sigitas Stonys.

 

 Lankytasi gandrų kolonijoje ir Bitėnų kapinėse, na o vakare ant Rambyno kalno atvykėlių delegaciją pasitiko Pagėgių kultūros centro folkloro kolektyvas „Kamana“, vadovaujama etnografės Aksaveros Mikšienės. Kolektyvo dainos, šokiai, žaidimai sužavėjo svečius. Jie buvo pavaišinti tradiciniais šio krašto patiekalais, skirtais tik „garbiems svečiams“ – štriuceliu, gira, sūriu ir pagerinta duona su lašinukais.   

Simbolinę aukuro ugnį įžiebęs profesorius A. Bumblauskas išsakė susižavėjimą unikaliais Mažosios Lietuvos kampeliais, o ekspedicijos dalyvis, lenktynininkas Benediktas Vanagas pasidžiaugė nuostabia patirtimi pamatyti „tos pačios mažytės Lietuvos, tiek daug veidų“.

Visos diskusijos, dainos, bendri žaidimai ir kitos linksmybės buvo filmuojamos, įrašinėjamos. Pasak televizininkų, nebus galimybė parodyti visko, kas pateko į kameros akį, tačiau svarbiausius momentus atrinks profesionalai ir tikimasi, kad gims puikus rezultatas. To belieka tikėtis, jiems linkėti ir laukti rudens.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!