Smūgis tinginiams – vasarą darbo yra. O noro dirbti?

2015-07-07, Nerijus Povilaitis („Laikinoji sostinė“)

Darbdaviai vis garsiau skundžiasi, jog nepavyksta rasti aukštos kvalifikacijos specialistų. Trūksta ir nekvalifikuotos darbo jėgos. Verslininkai įsitikinę, kad net profesinių įgūdžių neturintiems žmonėms veriasi plačios galimybės – reikia tik noro dirbti. Prasidėjus vasarai nemažai universitetus bei vidurines mokyklas baigusių jaunuolių svarsto, ką veikti kelis laisvus mėnesius.

Nors viešojoje erdvėje pilna skelbimų apie siūlomą darbą, neretai jaunuolius nuo tolimesnių paieškų atgraso darbdavių keliami reikalavimai. Vienas jų – turėti darbo patirties, suvokti, kaip vyksta procesai įmonėse, taip pat atitikti kvalifikacinius reikalavimus.

Kaip įgyti patirties, patiems išbandyti kelias profesijas ir galiausiai pasirinkti mėgstamą veiklos sritį?

Pasirinkimo galimybės – plačios. Net jokios profesinės patirties neturintys darbuotojai jau tapo paklausia preke darbo rinkoje. Jų laukia ne tik įdarbinimu, bet ir darbuotojų nuoma užsiimančios bendrovės, galimybę padirbėti bei įgyti patirties siūlo ir didieji prekybos tinklai.

Vasara – statybų aikštelėje

„Nors tarp jaunimo populiaru išvykti padirbėti į užsienį, vasarą nusprendžiau likti Lietuvoje. Su dviem draugais laikinai įsidarbinau statybininkų brigadoje. Savo ateitį sieju su statybų sektoriumi, todėl mano pradžia bus nuo žemiausio laiptelio – dirbu kukliu pagalbiniu darbininku“, – „Laikinajai sostinei“ pasakojo neseniai vidurinę mokyklą baigęs kaunietis Vidmantas.

Vaikinas pripažino: svarstęs, ar išvažiuoti į užsienį ir ten įsidarbinti statybose, ar likti Lietuvoje.

Sprendimui neemigruoti esminės įtakos turėjo pažintis su statybų sektoriuje sėkmingai dirbančiu smulkiuoju verslininku. Ne vienus metus Skandinavijoje su savo brigada namus statęs meistras jau kelinti metai dirba tik Lietuvoje.

Atliekamų darbų kokybė ir rekomendacijos specialistui leidžia gauti ne mažesnes pajamas, nei dirbant užsienyje.

„Kurį laiką padirbėjęs statybose įgysiu tam tikrų žinių. O vėliau, net ir nusprendęs išvykti į kitas šalis, galėsiu pretenduoti ne į pagalbinio darbininko vietą, bet į aukštesnės kvalifikacijos reikalaujančias pareigas“, – sakė vasarą statybose leidžiantis kaunietis.

„Svarbiausia – patirtis ir žinios, o jų dar nesu pakankamai įgijęs. Šio tikslo siekiu ir tikrai nesigailiu įsidarbinęs pagalbiniu darbininku namus statančioje brigadoje“, – tikino kaunietis.

Populiarėja darbuotojų nuoma

Pastaruoju metu darbo rinkoje pastebimas spartus darbuotojų nuomos sektoriaus plėtimasis suteikia vis daugiau galimybių profesinės patirties neturintiems žmonėms.

Pagal šį verslo modelį žmogus įsidarbina įmonėje, kuri jam suranda laikiną darbą. Toks darbas, atsižvelgiant į sąlygas, gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių ar net metų. Baigus darbą vienoje įmonėje, pasiūloma eiti į kitą.

Darbuotojų nuoma užsiimančių bendrovių klientais tampa didelės prekybos, logistikos ir gamybos kompanijos. Rinkai diktuojant savas sąlygas, neretai joms skubiai prireikia papildomų darbuotojų.

Kviečia ir be patirties

Vieno didžiausių Kauno regiono darbdavių, bendrovės „Senukų“ prekybos centro personalo direktorė Žaneta Venskavičienė pripažino: net jokios patirties neturintys žmonės čia yra nuolat laukiami.

„Jaunuoliams, neturintiems darbinės profesinės patirties, yra visos galimybės įsidarbinti tiek „Senukų“ mažmeninės prekybos tinklo padaliniuose, tiek ir administracijoje bei logistikos srityje“, – sakė Ž.Venskavičienė.

Norint gauti darbą „Senukų“ administracijos padaliniuose vien noro neužtenka. Sėkmę lemia studijų metu įgytos žinios ir užsienio kalbų mokėjimas.

„Mažmeninės prekybos tinklo padaliniuose svarbiausia yra nusiteikimas dirbti bei komunikabilumas. Žinoma, tiek vienoje, tiek kitoje srityje ne mažiau svarbūs kriterijai įsidarbinti yra motyvacija ir asmeninės savybės“, – pabrėžė Ž.Venskavičienė.

Šiuo metu profesinės patirties neturintiems žmonėms „Senukų“ mažmeninės prekybos tinklo padaliniuose dažniausiai siūlomos šios darbo vietos: jaunesniųjų konsultantų, įvairių pagalbinių darbuotojų, neretai kasininkų pareigos.

Naujokus apmoko vietoje

Pirmą darbo vietą atradusiam jaunuoliui suteikiamos galimybės įgyti darbo patirties.

Naujai priimti darbuotojai, atsižvelgiant į jų profesinę patirtį, yra mokomi darbo vietoje. Kadangi Lietuvoje kasininkų niekas nerengia, naujokus moko patys „Senukų“ darbuotojai.

„Augant kompetencijai, plečiamos atsakomybių ribos, sudaromos galimybės siekti tolimesnės karjeros. Vertinant didelę struktūrą ir didelį pareigybių skaičių, „Senukai“ yra puiki galimybė jaunam žmogui pradėti karjerą“, – sakė bendrovės personalo direktorė Ž.Venskavičienė.

Reikalavimai – patys įvairiausi

Darbuotojų paieškos, atrankos bei personalo nuomos srityje dirbančios bendrovės „Advantus“ Kauno padalinio vadovė Vaida Ivanauskienė tikino, jog nekvalifikuotos darbo jėgos poreikis pastaruoju metu išaugęs.

„Kvalifikacijos neturintiems žmonėms tai puiki galimybė save išbandyti įvairiose darbo rinkose. Kita vertus, jiems atsiveria galimybė būti pastebėtiems ir gauti pastovų darbą užsakovo kompanijoje“, – sakė V.Ivanauskienė.

Darbo rinkoje sezoniškumas nelabai pastebimas. Įmonė dirba su daugybe klientų, kurių veiklos sričių spektras gana platus, tad darbuotojų reikia nuolatos.

„Vasarą šiek tiek lengviau, nes nemažai studentų ieško darbo Lietuvoje. Tiesa, šiuolaikinis jaunimas nori iš karto gauti solidų atlyginimą, tačiau noriai bando įvairius darbus skirtingose kompanijose. Svarbiausia – noras dirbti, tad darbo nebijantys žmonės pas mus laukiami nuolatos“, – sakė V.Ivanauskienė.

Bendrovės „Advantus“ atstovė minėjo, jog yra galimybių dirbti lanksčiu darbo grafiku. Tai ypač aktualu studentams ar ieškantiems papildomo darbo žmonėms.

„Būna ir taip, jog papildomą darbą dirbantis žmogus atranda save. Neretai išeina iš pagrindinės darbovietės ir visu etatu įsidarbina ten, kur jam geriau sekasi“, – patirtimi dalijosi V.Ivanauskienė.

Šiuo metu populiariausi darbai ir didžiausias laikinų darbų poreikis – logistikos, gamybos ir prekybos srityse, sandėliuose.

„Nepageidaujame tik neatsakingų, žodžio nesilaikančių, taip pat žalingų įpročių turinčių žmonių. Todėl pokalbio metu stengiamės išsiaiškinti, ar žmogus iš tiesų nori dirbti“, – sakė V.Ivanauskienė.

Lietuviai laukiami ir užsienyje

„Bedarbių skaičiui mažėjant darbdaviai atsisuka į jaunimą, todėl galimybių įsidarbinti kasmet daugėja. Šiuo metu trūksta žmonių, ne vien įgijusių universitetinį išsilavinimą, bet ir darbščių bei norinčių dirbti“, – sakė įdarbinimo bendrovės „Headex Group“ vykdančioji direktorė Viktorija Šukšterytė.

Pagrindiniu kriterijumi, į kurį atsižvelgiama renkantis jokios patirties įgyti dar nespėjusį darbuotoją, V.Šukšterytė nurodė jo motyvaciją.

Bendrovė personalo nuomos bei rangos paslaugas teikia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių rinkose. Lietuviai yra gerai užsirekomendavę, todėl užsienio darbdavių nuolatos laukiami. Toli gražu ne visiems darbuotojams keliami reikalavimai mokėti užsienio kalbą. Dirbant lietuviškame kolektyve tai nėra būtina.

„Mes buriame komandas iš 10–12 žmonių, kuriems vadovauja vietos kalbą mokantis darbų vadovas. Turime ilgalaikių darbuotojų, dirbančių Vokietijoje.

Užsienyje užsidirba tie, kurie yra darbštūs, greiti ir vykdo darbdavių nurodytas normas“, – sakė „Headex Group“ atstovė V.Šukšterytė.

Bendrovė įdarbina žmones, už juos Lietuvoje moka mokesčius, tad darbuotojai komandiruojami dirbti užsienio įmonėse.

„Darbuotojai žino, kur ir kokiomis sąlygomis gyvens, mes atsakome už jų gerovę bei sveikatą. Žmonės reguliariai grįžta atostogų į Lietuvą“, – darbo sąlygas pabrėžė V.Šukšterytė.

Jaunimas darbo nebijo?

Dar vienos trijose Baltijos šalyse veikiančios laikino įdarbinimo ir personalo atrankos įmonės generalinis direktorius Valdas Strazdas minėjo, jog nemažai darbdavių kelia pernelyg aukštus reikalavimus. Taip užveriamos durys jaunimui.

„Darbo rinka pakankamai įtempta, todėl patiems darbdaviams reikėtų skirti savo laiko ir lėšų darbuotojams mokyti. Nereikia bijoti priimti žmogų be patirties. Jeigu tai motyvuotas darbuotojas, patirties jis labai greitai įgis“, – sakė V.Strazdas.

Šiais metais bendrovei pradėjus 18–29 metų jaunuoliams skirtą projektą „Vasaros darbų bankas“ paaiškėjo, kad profesinės patirties įgyti dar nespėjęs jaunimas pakeitė savo mąstymą.

„Tikrai nesitikėjome, kad pusė jaunuolių išreikš norą dirbti gamyboje. Jaunuoliai dirbti nori, jie sutinka imtis žemesnės kvalifikacijos reikalaujančių darbų, kad įgytų patirties. Taip pat parodyti savo gebėjimus tam, kad padarytų karjerą įmonėje. Todėl darbdaviams patarčiau nesišalinti jaunimo“, – kalbėjo verslininkas.

Nedarbo lygis Kaune mažėja

Kauno teritorinėje darbo biržoje registruotų bedarbių gretose jokios profesinės patirties neturinčių žmonių gana daug – net 40 procentų.

„Statybos, logistikos ir mažmeninės prekybos ar valymo paslaugų sektoriuose dažnai ieškoma žemesnės kvalifikacijos darbuotojų. Tačiau Darbo biržos tikslas – suteikti jiems galimybę įgyti kvalifikaciją. Todėl daug dėmesio skiriama profesiniam mokymui, norint parengti specialistų, kurių labiausiai reikia“, – sakė Kauno teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Balnanosienė.

Kauno teritorinėje darbo biržoje registruota šiek tiek daugiau kaip 20 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Tai beveik perpus mažiau nei praėjusiais metais.

Jaunesni darbuotojai – paklausesni

Renata Saulytė

Bendrovės „Maxima LT“ atstovė „Kiekvieną vasarą kviečiame jaunuolius padirbėti bendrovės „Maxima LT“ prekybos centruose. Jaunuolių laukiame dėl to, kad jie – geri, imlūs, užsidegimo ir noro dirbti turintys darbuotojai.

Aišku, jiems reikia skirti daugiau dėmesio, šiuos žmones būtina mokyti, supažindinti su darbo ypatumais.

Daugiausia įdarbiname pilnamečių, nes pilnametystės nesulaukusiems jaunuoliams dėl itin griežtų teisės normų gana sudėtinga dirbti prekybos sektoriuje. Jie gali atlikti tik labai lengvus darbus, pavyzdžiui, surinkti vežimėlius.

Vasarą šalies kurortiniuose miestuose smarkiai padidėja pirkėjų srautai, tad atsiranda būtinybė padidinti darbuotojų skaičių.

Todėl jaunuolius įdarbiname pačiose įvairiausiose vietose. Net ir kasininko darbą, kuris atrodo sudėtingas, jaunuoliai perpranta gana greitai.

Kiekvieną vasarą sulaukiame tūkstančių jaunuolių prašymų laikinai padirbėti mūsų tinklo parduotuvėse.

Aišku, geidžiamiausias miestas vasaros darbui išlieka Palanga.“


Straipsnio komentarai

lmx2016-01-23
<P>Three <a href="http://www.cheap-nike-shoes.net/"><strong>nike shoes</strong></a> square <a href="http://www.uggs-outletboots.in.net/"><strong>ugg boots outlet</strong></a> wooden <a href="http://www.ralphlaurenepolo.com/"><strong>ralph lauren outlet</strong></a> table <a href="http://www.tiffany-andco.com.au/"><strong>tiffany and co australia</strong></a> makes <a href="http://www.wedding--dresses.ca/"><strong>prom dresses</strong></a> up <a href="http://www.softballbats.in.net/"><strong>baseball bats</strong></a> a <a href="http://www.swarovski--uk.me.uk/"><strong>swarovski jewelry</strong></a> large <a href="http://www.ferragamoshoes.in.net/"><strong>ferragamo</strong></a> elongated table, <a href="http://www.jordanretro.org/"><strong>air jordan retro</strong></a> placed <a href="http://www.truereligionjeans.net.co/"><strong>true religion outlet</strong></a> on <a href="http://www.michaelkors.com.se/"><strong>michael kors v?skor</strong></a> the <a href="http://www.ugg-boots.us.org/"><strong>uggs on sale</strong></a> desktop <a href="http://www.soccer-shoes.us.com/"><strong>indoor soccer shoes</strong></a> steamed <a href="http://www.nike-shoes-canada.ca/"><strong>nike store</strong></a> rice <a href="http://www.beatsbydrdre.co.com/"><strong>beats by dre</strong></a> dishes, <a href="http://www.oakley--sunglasses.com.au/"><strong>oakley</strong></a> main <a href="http://www.louis-vuitton-taschen.com.de/"><strong>louis vuitton taschen</strong></a> Ling <a href="http://www.raybanwayfarer.in.net/"><strong>cheap ray ban</strong></a> Ling <a href="http://www.nikefree5.net/"><strong>free running</strong></a> Cheng <a href="http://www.uggscanada.ca/"><strong>uggs</strong></a> industry <a href="http://www.ralph-laurens.co.uk/"><strong>polo ralph lauren</strong></a> and <a href="http://www.new-balance.ca/"><strong>new balance canada</strong></a> everyone <a href="http://www.burberryoutletonlinesale.in.net/"><strong>burberry sale</strong></a> sat <a href="http://www.longchamp-handbags.us.com/"><strong>long champ</strong></a> theme, <a href="http://www.coachhandbags2016.us.com/"><strong>coach bags</strong></a> both <a href="http://www.lululemonoutlet.gb.net/"><strong>yoga pants</strong></a> sides <a href="http://www.hermes-outlet.com.co/"><strong>hermes</strong></a> are <a href="http://www.nike-skor.com.se/"><strong>nike.se</strong></a> the <a href="http://www.outletonline-michaelkors.com/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> sister <a href="http://www.airjordanshoes2015.com/"><strong>jordan shoes</strong></a> and <a href="http://www.rayban-sunglasses.us.org/"><strong>ray ban sunglasses outlet</strong></a> the <a href="http://www.yoga-pants.net.co/"><strong>lululemon</strong></a> third <a href="http://www.nike-air-max.us/"><strong>air max 2015</strong></a> brother <a href="http://www.rolex-watches.us.com/"><strong>rolex watches for sale</strong></a> Guerlain <a href="http://www.ralph-lauren.com.au/"><strong>ralph lauren</strong></a> Du <a href="http://www.rolexwatchesforsale.us.com/"><strong>rolex watch</strong></a> Ling <a href="http://www.toryburch-sandals.in.net/"><strong>tory burch outlet</strong></a> Chengzhi, <a href="http://www.uggboots.net.co/"><strong>ugg australia</strong></a> Du <a href="http://www.michaelkorsbags.us.org/"><strong>michael kors outlet online sale</strong></a> Guerlain <a href="http://www.nikeskos.dk/"><strong>nike.dk</strong></a> side <a href="http://www.pulseras-pandora.com.es/"><strong>pandora</strong></a> is <a href="http://www.oakleysunglassescheap.in.net/"><strong>cheap oakley</strong></a> Du <a href="http://www.bottega-veneta.us.com/"><strong>bottega veneta</strong></a> Heng <a href="http://www.abercrombieand-fitch.ca/"><strong>abercrombie</strong></a> and her two <a href="http://www.juicycoutureoutlet.net.co/"><strong>juicy couture handbags</strong></a> sons, <a href="http://www.christian-louboutinshoes.com.co/"><strong>louboutin shoes</strong></a> Dufy, <a href="http://www.coco-chanel.com.de/"><strong>coco chanel</strong></a> and <a href="http://www.pandora-charms.org.uk/"><strong>pandora charms</strong></a> the <a href="http://www.converse.com.de/"><strong>converse chucks</strong></a> two <a href="http://www.vans-schuhe.com.de/"><strong>vans schuhe</strong></a> girls <a href="http://www.longchamp.com.de/"><strong>longchamp taschen</strong></a> 凌承志 <a href="http://www.louis-vuittonoutletcanada.ca/"><strong>louis vuitton</strong></a> side, <a href="http://www.louis-vuitton-australia.com.au/"><strong>louis vuitton australia</strong></a> it <a href="http://www.designerhandbagsoutlet.net.co/"><strong>handbags outlet</strong></a> is <a href="http://www.nike-air-max.com.au/"><strong>air max</strong></a> his <a href="http://www.polo-outlets.com.co/"><strong>ralph lauren outlet</strong></a> brother's <a href="http://www.nikefactory.org/"><strong>nike shoes</strong></a> daughter, <a href="http://www.basketballshoes.com.co/"><strong>cheap basketball shoes</strong></a> and <a href="http://www.louisvuittons.com.co/"><strong>vuitton handbags</strong></a> Ling <a href="http://www.michael-kors-outlet.us.org/"><strong>michaelkors.com</strong></a> Ling <a href="http://www.replica-watches.com.co/"><strong>rolex watches</strong></a> language <a href="http://www.chanelhandbags.net.in/"><strong>chanel bags</strong></a> poetry <a href="http://www.nike-rosherun.nl/"><strong>nike roshe</strong></a> XuanXuan.</P>
<P></P>
<P>Langkawi <a href="http://www.nike-air-max.ca/"><strong>nike air max</strong></a> three <a href="http://www.abercrombiefitchsale.com/"><strong>abercrombie kids</strong></a> brothers, <a href="http://www.replicahandbags.in.net/"><strong>knockoff handbags</strong></a> big <a href="http://www.maccosmetics.net.co/"><strong>m a c cosmetics</strong></a> Geling <a href="http://www.insanity-workout.us.com/"><strong>insanity workout calendar</strong></a> bearing <a href="http://www.polo-ralph-lauren.de/"><strong>polo ralph</strong></a> industry, <a href="http://www.ugg-boots-australia.com.au/"><strong>ugg boots</strong></a> the <a href="http://www.tommy-hilfiger.com.de/"><strong>hilfiger online shop</strong></a> second <a href="http://www.michaelkors.co.nl/"><strong>michael kors</strong></a> Lingcheng <a href="http://www.nike-schoenen.co.nl/"><strong>nike schoenen</strong></a> Hui, <a href="http://www.michael-kors-australia.com.au/"><strong>michael kors</strong></a> youngest <a href="http://www.tommyhilfiger.net.co/"><strong>tommy hilfiger outlet</strong></a> Ling <a href="http://www.cheapmichaelkors.us.org/"><strong>michael kors</strong></a> Chengzhi, <a href="http://www.ugg-australia.in.net/"><strong>uggaustralia.com</strong></a> Ling <a href="http://www.burberry-outletstore.net/"><strong>burberry outlet store</strong></a> Chenghui <a href="http://www.cheap-baseballbats.net/"><strong>softball bats</strong></a> a <a href="http://www.swarovski-online-shop.de/"><strong>swarovski online</strong></a> decade <a href="http://www.longchamp.us.org/"><strong>longchamp outlet</strong></a> ago <a href="http://www.christian-louboutin-shoes.ca/"><strong>red bottom shoes</strong></a> to <a href="http://www.eyeglassframes.in.net/"><strong>glasses frames</strong></a> break <a href="http://www.hermesbags.jp.net/"><strong>hermes belt</strong></a> Kaiyuan <a href="http://www.uggboots.com.de/"><strong>ugg boots</strong></a> territory <a href="http://www.abercrombie-kids.us.com/"><strong>abercrombie.com</strong></a> obsessions, <a href="http://www.oakley.com.de/"><strong>oakley</strong></a> accidentally <a href="http://www.christianlouboutinshoesoutlet.org/"><strong>christian louboutin shoes</strong></a> died <a href="http://www.bcbg-max-azria.ca/"><strong>bcbg max azria</strong></a> of <a href="http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/"><strong>michael kors outlet</strong></a> violence, <a href="http://www.michael--kors.us.com/"><strong>michael kors handbags</strong></a> wife <a href="http://www.nike-huarache.nl/"><strong>nike huarache</strong></a> Du <a href="http://www.yoga-pants.ca/"><strong>lululemon canada</strong></a> Guerlain <a href="http://www.raybans.us.org/"><strong>ray-ban sunglasses</strong></a> and <a href="http://www.toryburchsale.com.co/"><strong>tory burch shoes</strong></a> her <a href="http://www.michael-kors-taschen.com.de/"><strong>michael kors taschen</strong></a> two <a href="http://www.pandora.com.de/"><strong>pandora schmuck</strong></a> sons <a href="http://www.converse.net.co/"><strong>converse shoes</strong></a> with <a href="http://www.ralphslaurenoutlet.co.uk/"><strong>polo ralph</strong></a> her <a href="http://www.uggs-onsale.net/"><strong>ugg boots clearance</strong></a> surname <a href="http://www.truereligion-outlet.us.org/"><strong>cheap true religion</strong></a> Du <a href="http://www.lauren-ralph.co.uk/"><strong>ralph lauren outlet online</strong></a> Heng, <a href="http://www.rosherun.org.uk/"><strong>nike roshe</strong></a> Du <a href="http://www.woolrich-clearance.com/"><strong>woolrich jackets</strong></a> Flying <a href="http://www.burberryoutlet-sale.in.net/"><strong>burberry outlet online</strong></a> stay in <a href="http://www.christian--louboutin.in.net/"><strong>christian louboutin shoes</strong></a> Langkawi, <a href="http://www.adidas.com.se/"><strong>adidas.se</strong></a> Langkawi <a href="http://www.coach-factoryoutlet.net.co/"><strong>coach factory</strong></a> aid resources <a href="http://www.swarovski-crystal.us.com/"><strong>swarovski jewelry</strong></a> to <a href="http://www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/"><strong>michael kors handbags</strong></a> continue <a href="http://www.converse-shoes.net/"><strong>converse sneakers</strong></a> practicing.</P>
<P></P>
<P>In this <a href="http://www.michaeljordan.com.de/"><strong>michael jordan</strong></a> world <a href="http://www.cheapjerseys.com.co/"><strong>nfl jerseys</strong></a> in <a href="http://www.nike-air-max.com.se/"><strong>nike air max</strong></a> the <a href="http://www.nikestore.com.de/"><strong>nike shop</strong></a> name <a href="http://www.celine-bags.org/"><strong>celine bags</strong></a> of <a href="http://www.chanel-bags.com.co/"><strong>chanel handbags</strong></a> spiritual domain, with <a href="http://www.ralphlaurenonlineshop.de/"><strong>ralph lauren</strong></a> the <a href="http://www.thomas-sabo.com.de/"><strong>thomas sabo</strong></a> vast <a href="http://www.rosheruns.us/"><strong>roshe run</strong></a> expanse <a href="http://www.giuseppe-zanotti.net/"><strong>giuseppe zanotti sneakers</strong></a> of <a href="http://www.uggsoutlet.com.co/"><strong>uggs</strong></a> the <a href="http://www.edhardy.us.org/"><strong>ed hardy clothing</strong></a> ocean, <a href="http://www.cheap-jordans.net/"><strong>air jordan shoes</strong></a> the <a href="http://www.nikerosherun.us/"><strong>nike roshe</strong></a> ocean lies <a href="http://www.nike-air-max.com.de/"><strong>nike air max thea</strong></a> many <a href="http://www.louisvuitton-outlet.com.co/"><strong>louis vuitton bags</strong></a> mainland, <a href="http://www.tommy-hilfiger.co.nl/"><strong>www.tommyhilfiger.nl</strong></a> the <a href="http://www.supra-shoes.org/"><strong>supra footwear</strong></a> mainland <a href="http://www.nike-schuhe.com.de/"><strong>nike schuhe</strong></a> living <a href="http://www.nike-roshe-run.de/"><strong>roshe run</strong></a> creatures <a href="http://www.michaelkorsoutlets-online.us.com/"><strong>michael kors handbags</strong></a> with <a href="http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> a <a href="http://www.tnfjackets.us.com/"><strong>north face outlet</strong></a> variety <a href="http://www.louis-vuittonblackfriday.com/"><strong>louis vuitton handbags</strong></a> of <a href="http://www.nike-air-force.de/"><strong>nike air force</strong></a> races, <a href="http://www.airmax-90.org/"><strong>nike air max 90</strong></a> they <a href="http://www.pradahandbags.net.co/"><strong>prada outlet</strong></a> constantly <a href="http://www.mizuno-running.net/"><strong>mizuno wave</strong></a> grown <a href="http://www.burberry-handbagsoutlet.net.co/"><strong>burberry</strong></a> ubiquitous <a href="http://www.cheap-oakleysunglasses.in.net/"><strong>oakley sunglasses</strong></a> aura <a href="http://www.prada-shoes.com.co/"><strong>prada outlet</strong></a> itself, <a href="http://www.omegarelojes.es/"><strong>reloj</strong></a> the <a href="http://www.michaelkorshandbags.org.uk/"><strong>michael kors uk</strong></a> eternal <a href="http://www.michael-kors-outlet-online.us.org/"><strong>michael kors bags</strong></a> search <a href="http://www.reebok.com.de/"><strong>reebok</strong></a> for <a href="http://www.guccishoes.com.co/"><strong>gucci mens shoes</strong></a> the <a href="http://www.tommy-hilfiger-canada.ca/"><strong>tommy hilfiger</strong></a> Ultimate <a href="http://www.horloges-rolex.nl/"><strong>rolex</strong></a> mysterious <a href="http://www.louis--vuitton.org.uk/"><strong>louis vuitton outlet online</strong></a> between <a href="http://www.hollistercanada.ca/"><strong>hollister clothing</strong></a> heaven <a href="http://www.ghd-hairstraightener.com/"><strong>straightener</strong></a> and <a href="http://www.bebeclothing.in.net/"><strong>bebe clothing</strong></a> earth.</P>
<P></P>
<P>Here, <a href="http://www.instylers.us.com/"><strong>instyler ionic styler</strong></a> the <a href="http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/"><strong>ralph lauren</strong></a> strong <a href="http://www.adidasshoes.top/"><strong>adidas online</strong></a> alpine-like <a href="http://www.michael-kors.net.co/"><strong>michael kors outlet</strong></a> towering <a href="http://www.michaelkors.so/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> Kyoho, <a href="http://www.montblanc--pens.in.net/"><strong>mont blanc</strong></a> there <a href="http://www.nfl-jersey.us.com/"><strong>baseball jerseys</strong></a> Armageddon <a href="http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/"><strong>louboutin shoes</strong></a> Spirit <a href="http://www.newbalance.com.es/"><strong>new balance</strong></a> is <a href="http://www.ralphlaurenpolos.in.net/"><strong>polo ralph lauren outlet</strong></a> to <a href="http://www.oakley.org.es/"><strong>gafas oakley</strong></a> deter <a href="http://www.coco-chanelbags.us.com/"><strong>chanel sunglasses</strong></a> the <a href="http://www.coachoutletstore-online.com.co/"><strong>coach outlet store</strong></a> world, <a href="http://www.gucci-taschen-outlet.de/"><strong>gucci</strong></a> there <a href="http://www.ray-ban-outlet.us.com/"><strong>ray bans</strong></a> is <a href="http://www.hollisteronlineshop.com.de/"><strong>hollister online</strong></a> hierarchical <a href="http://www.michael-kors.com.co/"><strong>cheap michael kors</strong></a> Warrior <a href="http://www.beatsbydre.com.co/"><strong>dre beats</strong></a> forces, <a href="http://www.michael-kors-handbags.us.com/"><strong>michael kors purses</strong></a> such <a href="http://www.tommy-hilfiger-online-shop.de/"><strong>tommy hilfiger online</strong></a> as <a href="http://www.ralphlaurenoutlet-online.us.com/"><strong>polo ralph lauren outlet online</strong></a> web-like <a href="http://www.calvin-klein.us.com/"><strong>calvin klein underwear</strong></a> coverage <a href="http://www.christianlouboutin.org.uk/"><strong>christian louboutin</strong></a> in <a href="http://www.uggsaustralia.com.co/"><strong>ugg boots</strong></a> every <a href="http://www.nikefree-run.org.uk/"><strong>nike free run</strong></a> remote corner <a href="http://www.uhren-shop.com.de/"><strong>fossil uhren</strong></a> of <a href="http://www.ugg-australia.com.de/"><strong>ugg</strong></a> the <a href="http://www.thenorthface.com.de/"><strong>the north face</strong></a> world!</P>
<P></P>
<P>Here, not <a href="http://www.hollister.us.org/"><strong>hollisterco</strong></a> only <a href="http://www.pandora-charms-canada.ca/"><strong>pandora canada</strong></a> the <a href="http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/"><strong>louboutin</strong></a> military <a href="http://www.mcm-bags.in.net/"><strong>mcm handbags</strong></a> and <a href="http://www.harrods-london.co.uk/"><strong>harrods london</strong></a> the <a href="http://www.christian-louboutinshoes.com.co/"><strong>tory burch sale</strong></a> spirit <a href="http://www.guccihandbags.net.co/"><strong>gucci outlet</strong></a> is <a href="http://www.cheapoakleysunglasses.ar.com/"><strong>oakley vault</strong></a> a <a href="http://www.prada-handbags.com.co/"><strong>prada sunglasses</strong></a> clear <a href="http://www.toms--outlet.com.co/"><strong>toms outlet</strong></a> division <a href="http://www.adidas--canada.ca/"><strong>adidas canada</strong></a> of <a href="http://www.tory-burchshoesoutlet.com/"><strong>tory burch</strong></a> other <a href="http://www.nikemercurial.in.net/"><strong>nike mercurial vapor</strong></a> bands, <a href="http://www.rayban-sunglasses.org.uk/"><strong>ray ban sunglasses</strong></a> and <a href="http://www.weddingdressesuk.org.uk/"><strong>wedding dresses</strong></a> even <a href="http://www.michaelkors-outlet-online.com.co/"><strong>michael kors outlet online sale</strong></a> a <a href="http://www.nikeshoesoutlet.org.uk/"><strong>nike shoes</strong></a> variety <a href="http://www.new-balance-schuhe.de/"><strong>new balance</strong></a> of <a href="http://www.kate-spade.in.net/"><strong>katespade</strong></a> family, <a href="http://www.oakley-sunglasses.mex.com/"><strong>oakley sunglasses cheap</strong></a> sects, <a href="http://www.timberlandshoes.net.co/"><strong>timberland outlet</strong></a> the <a href="http://www.gucci--uk.co.uk/"><strong>gucci uk</strong></a> Chamber <a href="http://www.michaelkors-uk.org.uk/"><strong>michael kors</strong></a> of <a href="http://www.pradaoutlet.com.co/"><strong>prada shoes</strong></a> Commerce <a href="http://www.p90xworkout.in.net/"><strong>p90x</strong></a> to <a href="http://www.longchampoutlet.com.co/"><strong>longchamp</strong></a> build <a href="http://www.adidas-schuhe-online.de/"><strong>adidas online</strong></a> complex <a href="http://www.truereligion-outlet.com.co/"><strong>true religion jeans outlet</strong></a> crisscross <a href="http://www.barbour-factory.com/"><strong>barbour factory</strong></a> forces, <a href="http://www.bcbg-dresses.com/"><strong>bcbg max</strong></a> but <a href="http://www.newoutletonlinemall.com/"><strong>coach purses outlet online</strong></a> also <a href="http://www.pandorajewellery.com.au/"><strong>pandora</strong></a> has <a href="http://www.coachfactory-outlet-online.in.net/"><strong>coach factory outlet</strong></a> a <a href="http://www.the-northfacejackets.us.com/"><strong>north face jackets</strong></a> strict <a href="http://www.swarovski-australia.com.au/"><strong>swarovski australia</strong></a> class <a href="http://www.tommy-hilfigeroutlet.com/"><strong>tommy hilfiger outlet stores</strong></a> hierarchy.</P>
<P></P>
<P>Spirit <a href="http://www.jimmychoo.net.co/"><strong>jimmy choo shoes</strong></a> of <a href="http://www.ray--ban.ca/"><strong>rayban</strong></a> Budo <a href="http://www.hogan.com.de/"><strong>hogan</strong></a> practice <a href="http://www.the-northface.com.co/"><strong>northface</strong></a> field <a href="http://www.coachoutlet-online.com.co/"><strong>coach outlet</strong></a> is <a href="http://www.cheapjerseys.us.org/"><strong>cheap nfl jerseys</strong></a> divided <a href="http://www.tiffany-jewelry.in.net/"><strong>tiffany and co</strong></a> into <a href="http://www.omega-watches.us.com/"><strong>replica watches</strong></a> ten <a href="http://www.true-religion.com.co/"><strong>true religion jeans</strong></a> state, <a href="http://www.rolex-watches-canada.ca/"><strong>watches canada</strong></a> as <a href="http://www.lululemon-australia.com.au/"><strong>lululemon australia</strong></a> follows: <a href="http://www.fashionclothing.us.com/"><strong>wholesale clothing</strong></a> refining <a href="http://www.prada.com.de/"><strong>prada</strong></a> the <a href="http://www.the-northfaces.co.uk/"><strong>north face backpacks</strong></a> body <a href="http://www.mmoncler-outlet.com/"><strong>moncler outlet online</strong></a> environment, <a href="http://www.abercrombie-fitchs.us.com/"><strong>abercrombie and fitch kids</strong></a> Kaiyuan <a href="http://www.tomsshoes-outlet.org/"><strong>toms.com</strong></a> territory, <a href="http://www.louisvuitton-outlets.us/"><strong>louis vuitton purses</strong></a> Vientiane <a href="http://www.rayban.com.de/"><strong>ray ban sonnenbrillen</strong></a> territory, through <a href="http://www.louboutin.jp.net/"><strong>louboutins</strong></a> quiet environment, <a href="http://www.airmax-2015.org/"><strong>air max</strong></a> such <a href="http://www.nikeair-max.es/"><strong>nike air max</strong></a> as <a href="http://www.burberryoutlet.com.co/"><strong>burberry outlet</strong></a> mood, <a href="http://www.moncler-outlet.us.org/"><strong>moncler mens jackets</strong></a> habitat <a href="http://www.pumaonline-shop.de/"><strong>puma online</strong></a> fragmentation, habitat <a href="http://www.beats-by-dre.com.co/"><strong>beats headphones</strong></a> Nirvana, <a href="http://www.swarovskicanada.ca/"><strong>swarovski</strong></a> eternal <a href="http://www.hollister-abercrombie.com.se/"><strong>abercrombie</strong></a> border, <a href="http://www.ferragamo.com.co/"><strong>salvatore ferragamo</strong></a> empty <a href="http://www.iphone-cases.net.co/"><strong>iphone case</strong></a> environment, <a href="http://www.tiffanyandco-canada.ca/"><strong>tiffany and co</strong></a> domains <a href="http://www.burberryoutlet2016.us.com/"><strong>burberry sale</strong></a> beginning <a href="http://www.jordanrelease-dates.us.com/"><strong>jordan release dates 2015</strong></a> environment, <a href="http://www.hollister-clothing.in.net/"><strong>hollister clothing store</strong></a> based <a href="http://www.nike-free-run.de/"><strong>nike free 5.0</strong></a> on <a href="http://www.juicycouture.com.co/"><strong>juicy couture outlet</strong></a> refining <a href="http://www.chiflatiron.net.co/"><strong>chi hair</strong></a> the <a href="http://www.retro-jordans.com/"><strong>jordan retro</strong></a> body <a href="http://www.ralph-laurenoutlet.ca/"><strong>ralph lauren</strong></a> realm, <a href="http://www.toms-shoes.net.co/"><strong>toms shoes outlet</strong></a> into <a href="http://www.nike.org.es/"><strong>zapatillas nike</strong></a> seventh <a href="http://www.nikefree-run.net/"><strong>nike free 5.0</strong></a> heaven, after <a href="http://www.zxcoachoutlet.com/"><strong>coach outlet</strong></a> the <a href="http://www.lululemoncanada.ca/"><strong>yoga pants</strong></a> state <a href="http://www.rayban.co.nl/"><strong>ray ban zonnebril</strong></a> is <a href="http://www.vans-shoes.net/"><strong>vans outlet</strong></a> divided <a href="http://www.tomsoutletonline.net/"><strong>toms shoes</strong></a> into <a href="http://www.oakley-sunglassoutlet.net/"><strong>oakley sunglasses outlet</strong></a> early, <a href="http://www.northfaceoutlet.com.co/"><strong>the north face</strong></a> middle <a href="http://www.mcmhandbags.com.co/"><strong>mcm backpack</strong></a> and <a href="http://www.longchamp.com.co/"><strong>longchamp handbags</strong></a> late <a href="http://www.abercrombie-hollister.nl/"><strong>hollister</strong></a> three <a href="http://www.oakley-sunglasses-canada.ca/"><strong>oakley canada</strong></a> small levels.</P>
<P></P>
<P>Similarly, <a href="http://www.marcjacobs.us.com/"><strong>marc by marc jacobs</strong></a> the <a href="http://www.michael-kors.com.es/"><strong>michael kors</strong></a> magical <a href="http://www.nike-roshe-run.com.es/"><strong>roshe run</strong></a> spirit and <a href="http://www.ralphlaurenoutletonline.in.net/"><strong>ralph lauren factory store</strong></a> strong <a href="http://www.adidas-superstar.nl/"><strong>adidas superstar</strong></a> refining <a href="http://www.thejoreseproject.com/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> division <a href="http://www.uptocoachoutlet.com/"><strong>coach outlet online</strong></a> also <a href="http://www.burberryonlineshop.de/"><strong>burberry online shop</strong></a> has <a href="http://www.louisvuitton.so/"><strong>louis vuitton outlet stores</strong></a> a clear <a href="http://www.handbagsoutlet.net.co/"><strong>purses and handbags</strong></a> ORDER <a href="http://www.tiffanyandco.net.co/"><strong>tiffany jewelry</strong></a> divided <a href="http://www.levisjeans.com.co/"><strong>levis jeans</strong></a> as follows: <a href="http://www.thomas-sabos.co.uk/"><strong>thomas sabo uk</strong></a> where <a href="http://www.cheaprayban.com.co/"><strong>ray ban outlet</strong></a> level, <a href="http://www.timberlandbootsoutlet.us.com/"><strong>timberland shoes</strong></a> the <a href="http://www.kate-spade.gb.net/"><strong>kate spade handbags</strong></a> mysterious level, <a href="http://www.adidas.org.es/"><strong>adidas superstar</strong></a> ground <a href="http://www.barbour-jacketsoutlet.com/"><strong>barbour outlet</strong></a> level, <a href="http://www.tiffany-und-co.de/"><strong>tiffany und co</strong></a> day <a href="http://www.burberryoutlet-canada.ca/"><strong>burberry outlet</strong></a> level, <a href="http://www.tory-burchoutletsale.us.com/"><strong>tory burch</strong></a> the <a href="http://www.hermesbirkin-bag.net/"><strong>hermes bags</strong></a> level <a href="http://www.jordan-shoes.com.co/"><strong>jordans</strong></a> of <a href="http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/"><strong>abercrombie fitch</strong></a> God, <a href="http://www.cheapshoes.com.co/"><strong>boots on sale</strong></a> at <a href="http://www.babyliss-pro.us.com/"><strong>babyliss pro</strong></a> every <a href="http://www.tommyhilfigeroutlet.in.net/"><strong>tommy hilfiger</strong></a> level <a href="http://www.airjordans.us/"><strong>air jordan</strong></a> there <a href="http://www.salvatoreferragamo.in.net/"><strong>ferragamo shoes</strong></a> are <a href="http://www.ralphlaurenoutlet.us.com/"><strong>ralph lauren outlet online</strong></a> seven <a href="http://www.katespadeoutlet.gb.net/"><strong>kate spade outlet online</strong></a> product <a href="http://www.ray-ban-sunglasses-outlet.in.net/"><strong>ray ban wayfarer</strong></a> order.</P>
<P></P>
<P>More <a href="http://www.air-max.com.de/"><strong>air max</strong></a> strange <a href="http://www.thenorthfacejackets.net.co/"><strong>north face</strong></a> is <a href="http://www.pandorajewelry.top/"><strong>pandora bracelet</strong></a> that <a href="http://www.michael-kors-canada-outlet.ca/"><strong>michael kors canada</strong></a> even <a href="http://www.air-huarache.co.uk/"><strong>air huarache</strong></a> those <a href="http://www.the-north-face.ca/"><strong>north face</strong></a> families, <a href="http://www.gucci-outletstore.com/"><strong>gucci shoes</strong></a> sectarian <a href="http://www.louisvuitton.jp.net/"><strong>louis vuitton outlet</strong></a> forces, <a href="http://www.burberry-outlets.co.uk/"><strong>burberry handbags</strong></a> but <a href="http://www.oakley-outletstore.us.com/"><strong>oakley sunglasses outlet</strong></a> also <a href="http://www.uggs.co.nl/"><strong>ugg</strong></a> other <a href="http://www.coachblackfriday.com/"><strong>coach outlet online</strong></a> bands <a href="http://www.rolex-watches.me.uk/"><strong>replica watches</strong></a> dense, <a href="http://www.hollisterclothingstore.org/"><strong>hollister kids</strong></a> into <a href="http://www.cheap-oakleys.us.com/"><strong>cheap oakley sunglasses</strong></a> bluestone grade, <a href="http://www.salomon-schuhe.com.de/"><strong>salomon schuhe</strong></a> Iron <a href="http://www.rayban.org.es/"><strong>rayban</strong></a> level, <a href="http://www.maccosmetics.gr.com/"><strong>mac makeup</strong></a> Akagane, <a href="http://www.newbalance-outlet.org/"><strong>new balance</strong></a> Silver, <a href="http://www.guccishoes.in.net/"><strong>gucci belts</strong></a> Gold <a href="http://www.vans-shoes.co.uk/"><strong>vans shoes</strong></a> five <a href="http://www.guccishoes.us.org/"><strong>gucci handbags</strong></a> kinds <a href="http://www.uggboots-clearance.net/"><strong>uggs outlet</strong></a> of <a href="http://www.asicsgels.de/"><strong>asics gel</strong></a> other <a href="http://www.guccioutlet-sale.in.net/"><strong>gucci shoes outlet</strong></a> bands, <a href="http://www.coachoutletstore.net.co/"><strong>coach outlet store online</strong></a> such <a href="http://www.nikestore.us/"><strong>nike outlet</strong></a> as <a href="http://www.newbalance-shoes.org/"><strong>new balance outlet</strong></a> the <a href="http://www.eyeglassesonline.us.com/"><strong>glasses online</strong></a> layers <a href="http://www.giuseppezanotti.com.co/"><strong>giuseppe shoes</strong></a> of <a href="http://www.swarovskijewelry.com.co/"><strong>swarovski crystal</strong></a> the <a href="http://www.adidas-superstar.de/"><strong>adidas superstar</strong></a> pyramid <a href="http://www.the-northface.net.co/"><strong>the north face outlet</strong></a> in <a href="http://www.ralphlaurenoutletonline.us.org/"><strong>ralph lauren polo</strong></a> general oppression <a href="http://www.beats-headphone.com.co/"><strong>beats by dr dre</strong></a> constraints.</P> <a href="http://www.cheap-uggboots.in.net/"><strong>ugg</strong></a>
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VYTIS2015-07-16
JUOKAS PRO ASARAS,IR TO MINIMUMO GAUTI SUNKU.IDOMU KUR ZIURI TEISETVARKA ,NE VIENO STRAIPSNIO APIE DARBDAVIU SAVIVALE LYG GYVENTUM NETEISETOJ VALSTYBEJ.O KAD CIA RASO PILNA DARBU,PABANDYKIT RASANTIEJI ISIDARBINT , PAMATYSIT -KOKIOS DARBO SALYGOS IR ATLYGIS UZ PUSE ETATO, O ARTI REIKIA UZ 2 ETATUS ,GERIAU NORS NESIGIRTUMET IR ZMONIU NEPYKINTUMET Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2015-07-11
darbai tik prekybos centruose ir statybose uz minimalu atlygi kvailiu iesko Komentaras patinka Komentaras nepatinka