Vilkyškių pieninė derasi su kooperatyvais dėl ilgalaikių sutarčių

2015-07-08, BNS
Eversus nuotr. / G.BertašiuS
Eversus nuotr. / G.BertašiuS

Viena didžiausių pieno perdirbimo įmonių Vilkyškių pieninė per pusmetį tikisi pasirašyti ilgalaikes pieno pirkimo sutartis su visais partneriais – kooperatyvais, sako įmonės vadovas.

„Iš tikrųjų planuojame dar papildomai pasirašyti nuo rugpjūčio 1 dienos ilgalaikių sutarčių. Mes ilgalaikes sutartis jau kelis metus bandome daryti, bet kooperatyvai visada atsisakydavo dėl įvairiausių priežasčių. Vėliau jau prasidėjo diskusijos, ir pirmoji sutartis su mumis yra pasirašyta nuo birželio 1 dienos. Manyčiau, kad per pusę metų kurie iš žemdirbių, su kuriais mes bendraujame, norės, galės su mumis pasirašyti ilgalaikes sutartis“, – BNS tvirtino Gintaras Bertašius.

Anot jo, pastaruosius dvejus metus kooperatyvai atsisakydavo pasirašyti ilgalaikes sutartis su įmone, nes pieną didesnėmis kainomis jie eksportuodavo į Lenkiją, kur kainos dabar krito.

Praėjusią savaitę G.Bertašius BNS tvirtino, kad kooperatyvuose yra apie 200 tonų pieno pertekliaus per dieną.

„Mes žiūrime į ilgalaikę perspektyvą ir sutartis sudarinėjame metams. Bendraujame su daugeliu kooperatyvų. Su vienais daugiau, o su kitais – mažiau. Iki šiol sutartys buvo trumpos – iki mėnesio. Manyčiau, kad dabar bus rimčiau ir perspektyviau“, – kalbėjo G.Bertašius.

Kiek bus sutarčių – lems sąlygos

Jis nenorėjo atskleisti, kiek po pusmečio tikisi turėti ilgalaikių sutarčių – tai esą priklausys nuo to, ar su visais pavyks susitarti dėl sąlygų.

G.Bertašius BNS anksčiau sakė, kad Vilkyškių pieninė dabar dirba 100 proc. pajėgumu ir perdirba apie 650 tonų pieno per dieną, tačiau vis tiek supirko papildomai 90 tonų pieno iš kooperatyvų, kad galėtų stabilizuoti situaciją. Anot jo, pieninei geriau būtų dirbti mažesniais pajėgumais, nes visa papildoma produkcija vežama į sandėlius.


Straipsnio komentarai

Joo2015-07-08
Rankos sunertos... Ką jūs vagšai man padarysit... Duosiu kelis centus.... Už sutaupytas lėšas nupirksiu trigubai brangiau iš Latvijos ar kitur... Skurdžiai, jūs negalit praturtėti.. Kas tuomet eurosojuze shikinykus valys?... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?