Etikos komisijos pirmininkas nepatenkintas komisijos darbu

2015-07-11, Stasys BIELSKIS
Etikos komisijos pirmininkas Edgaras Kuturys: „Etikos komisijos nariai turėtų elgtis padoriau“.
Etikos komisijos pirmininkas Edgaras Kuturys: „Etikos komisijos nariai turėtų elgtis padoriau“.

Pagėgių savivaldybės naujosios kadencijos tarybos Etikos komisija surengė pirmąjį posėdį. Komisijos darbu likęs nepatenkintas jos pirmininkas Edgaras Kuturys netgi svarsto tokią galimybę: „Jeigu komisija ir toliau taip dirbs, nematau prasmės būti jos pirmininku“. Kodėl?

Pirmajame posėdyje komisija turėjo išnagrinėti keturis prašymus ištirti Tarybos narių elgesį. Bet vos prasidėjus susirinkimui komisijos nariai sugalvojo svarstyti klausimą, ar gali jų svarstymų klausytis čia atėjęs žiniasklaidos atstovas. Ir taip balsų dauguma buvo nuspręsta, kad jo salėje nebūtų.

Tik vienintelis komisijos pirmininkas E. Kuturys balsavo prieš tokį sprendimą. Etikos sergėtojai nusprendė, kad bus etiška, jei apie jų darbą žmonės nesužinos. Minėtojo žiniasklaidos atstovo manymu, vis daugiau pasitaiko atvejų, kai Pagėgių valdžia bando apriboti žmonių teisę gauti informaciją apie tai, kas vyksta Savivaldybės pastate.

Pasak Etikos komisijos pirmininko E. Kuturio, posėdyje turėjo būti nagrinėjamas prašymas ištirti, ar meras Virginijus Komskis nesupainiojo viešuosius ir privačius interesus dalyvaudamas priimant sprendimą dėl jo atlyginimo pakėlimo. Komisija šį prašymą atmetė.

Pats meras V. Komskis irgi pateikė komisijai skundą. Jis buvo nepatenkintas Tarybos nario Remigijaus Kelnerio elgesiu viename iš posėdžių. Mat pastarasis, tuomet kalbėdamas „susimaišė“ ir vietoje vienos Savivaldybės administracijos darbuotojo pavardės ištarė savo pavardę. Nuspręsta R. Kelnerio elgesį pripažinti tik svarstytu komisijoje, bet, ar jis pažeidė etiką, ar ne, nebuvo konstatuota.

Apsiribota tik svarstymu komisijoje užbaigti ir pagėgiškio Donato Jančaro prašymą ištirti Tarybos nario Kęstučio Komskio elgesį, dėl kurio praėjusiame Savivaldybės tarybos posėdyje, jo manymu, buvo nekaltai apkaltintas, į posėdžių salę iškviesti net policijos pareigūnai.

Komisijoje svarstytas ir Tarybos narys Eugenijus Dargužas. Jis valdantiesiems „tvarkiečiams“ užkliuvo tada, kai formuojant Etikos komisiją dalyvavo balsavime. Pasirodo, į komisijos sudėtį buvo deleguojamas Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas – E. Dargužo darbdavys. Šįkart irgi apsiribota tik svarstymu komisijoje.

Po posėdžio Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys „Šilokarčemai“ sakė blogai vertinantis komisijos darbą: „Komisijos nariai į posėdį ateina su išankstine nuomone, nepaiso įstatymų. Pastarųjų Etikos komisijos sprendimų nepasirašysiu, teiksiu atskirąją nuomonę Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Savivaldybės tarybos Etikos komisijos nariai turėtų elgtis padoriau“.

Etikos komisijos sudėtyje, be pirmininko E. Kuturio, dar yra trys Tarybos nariai, „tvarkiečiai“ Kristina Dvarvytienė, Alvidas Einikis ir Ligita Kazlauskienė bei bendruomenės atstovai - Pagėgių seniūnaitis Stasys Zakaras ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas, matyt, prijaučiantys „tvarkiečiams“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!