Gardamiškiai sukvietė į medumi kvepiančią šventę

2015-07-11, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Renginyje dalyvavo būrys Petrų ir Povilų.
Renginyje dalyvavo būrys Petrų ir Povilų.

Gardamo gyventojai vėl visus sukvietė į tradicinę savo miestelio šventę „Sugužėkim suskabėkim“, kuri šiemet kvepėjo medumi. Jos metu kiekvienas – ir didelis, ir mažas – galėjo rasti tai, kas artima jo širdžiai.

Dėmesys skirtas jauniesiems ūkininkams

Dienos renginys prasidėjo tradicinėmis krepšinio ir tinklinio varžybomis.  Netrukus visi skubėjo ir į Šv. Petro ir Povilo atlaidus.

Šventės atidarymo metu, kaip ir dera, pirmasis visus pasveikinti atskubėjo miestelio šeimininkas Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, kuris džiaugėsi gausiai susirinkusiais žmonėmis, linkėjo linksmai praleisti laiką drauge. „Gero pabuvimo, pašokimo. Tegu šventė būna įsimintina, kad kažkas kažką atrastų naujo, kažkas su kažkuo susipažintų“, - sveikinimo kalbą tarė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Vicemeras Virgilijus Pozingis pasidžiaugė, kad šventė jau turi savo vardą, nes joje vis daugiau renkasi žmonių, visiems taip pat linkėjo gero laiko drauge.

Netrukus didelis dėmesys skirtas jauniesiems seniūnijos ūkininkams. Už žemės ūkio veiklos stiprinimą, puoselėjant senelių ir tėvų tradicijas dirbti žemę, išsaugant kaimo ir žemės ūkio istoriją ateities kartoms padėkos raštais, medumi ir  simbolinėmis dovanomis apdovanoti Ligita ir Vilmantas Šikšniai, Asta ir Nerijus Andrijauskai, Nijolė ir Mindaugas Šumkauskai, Diana ir Linas Žvirbliai, Renata ir Egidijus Kiūdžiai, Justė ir Nerijus Arnašiai, Stasys Mačijauskas, Lina ir Mindaugas Balčiauskai, Donatas Dobelinskas, Gražina ir Remigijus Lankučiai, Sigita ir Vaidas Petrošiai, Rasa ir Saulius Oželiai. 

Nepamiršta pasveikinti ir Petrų, Povilų bei Petručių. Visi buvo pakviesti prie scenos. Pasirodo, šventėje dalyvavo nemažas būrys šių vardų savininkų.

Kiekvienas turėjo ką veikti

Šventėje kiekvienas galėjo išsirinkti, ką veikti. Kas norėjo, galėjo pamatyti Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvo spektaklį „Ženteliai“, sudalyvauti F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale Stasio Mėlinausko knygos „Macikai: sugrįžimas atminties takais“ pristatyme, paklausyti pavienių muzikantų, pasakorių ir rajono meno mėgėjų kolektyvų – folkloro ansamblio „Verdainė“, moterų vokalinio ansamblio „Vaivora“, Žemaičių Naumiesčio vokalinio ansamblio „Raskila“ bei kaimiškos muzikos kapelos „Žaliakalnis“.

Visus subūrė ir Algimanto Butnoriaus atliekamos dainos. Grupės „Džentelmenai“ vyrukai ir Eglė Jakštytė tiesiog pakerėjo publiką, todėl netrukus daugelio kojos net pačios judėjo.

Renginį vainikavo šventiniai fejerverkai.

 

 

 


Foto galerija

Šventės metu didelis dėmesys skirtas jauniesiems ūkininkams.Šventės metu didelis dėmesys skirtas jauniesiems ūkininkams.
Gardamiškiai visus vaišino savo pačių rankomis sukurtais skanėstais.Gardamiškiai visus vaišino savo pačių rankomis sukurtais skanėstais.

Straipsnio komentarai

tada2015-07-14
graži buvo šventė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?