Naumiestiškio J. Raudoniaus ilgaamžiškumo paslaptis – sunkus darbas

2015-07-10, Gerda BELOKOPYTOVA
90-metis J. Raudonius laimingai gyvena savo sodyboje kartu su dukra Regina.
90-metis J. Raudonius laimingai gyvena savo sodyboje kartu su dukra Regina.

Žemaičių Naumiestyje gyvenantis Jonas Raudonius solidų savo 90-ąjį gimtadienį pasitiko su šypsena veide. Metų tėkmei jis nepasiduoda. Ir toliau darbuojasi išpuoselėtoje savo sodyboje, o aplinkinius stebina darbštumu ir gyvybingumu.

Gausų sveikintojų būrį Jonas kartu su dukra Regina pasitiko savo sodybos kieme. Svečiai negailėjo gražių žodžių jubiliatui, o jį pasveikinti atvyko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas bei seniūnijos socialinio darbo organizatorė Lina Statkuvienė.

Pakvietęs užeiti vidun ilgaamžis papasakojo ir savo gyvenimo istoriją. Pasirodo, kilęs jis iš kaimyninio Šilalės rajono. Užaugo Pajūrio kaime. Ten besimokydamas technikume susipažino ir su būsima savo žmona gardamiške Konstancija. Pasidomėjome, kaip atvyko į šį kraštą. „Čia, Žemaičių Naumiestyje, nusipirkome sklypą ir pasistatėme namą“, - kalbėjo Jonas. Šeima sodyboje, kurioje ir dabar Jonas leidžia savo dienas, apsigyveno 1958-aisiais.

Daug metų J. Raudonius dirbo melioracijoje. „Sausinome žemes. Daug darbo turėjome, o dar namuose įvairių darbų laukė“, - kalbėjo jis. Jonas neslėpė, kad dauguma jo bendradarbių po darbo ne namo skubėdavo, o pasilikdavo stiklelį kilnoti. Štai jis užbaigęs darbus grįždavo pas šeimą. Išėjęs iš valdiško darbo Jonas ramiai be darbo nesėdėjo, ėmėsi naujos veiklos – vietinių paprašytas skersdavo kiaules. Buvo jis labai populiarus šioje srityje, mat, pasak seniūno, savo darbą atlikdavo greitai ir tvarkingai. „Per dieną net po keturias kiaules paskersdavo, o štai per sezoną ir 100 susidarydavo. Dar visai neseniai, prieš dvejus metus, tėčio paprašė veršelį papjauti. Bet jau neleidau to daryti. Juk tokio amžiaus sulaukus tikrai nederėtų daugiau tokių darbų dirbti“, - kalbėjo dukra Regina.

Jonas visą savo gyvenimą nemėgo sėdėti rankų sudėjęs, vis eidavo darbuotis.  Net ir pasitikęs savo 90-ąjį gimtadienį, kai atrodo, kad jau visi darbai turėtų būti nudirbti, jis nesiilsi. „Iki šiol tėčiui patinka sunkiai dirbti. Jis dar ir malkas skaldo, aplink namus žolę su dalgiu nupjauna, žiemą sniegą kieme nukasa. O kai pasiūlai eiti bent valandėlę prigulti ir pailsėti, atsisako ir keliauja darbų susirasti. Ryte atsikėlus pirmas jo klausimas visuomet būna: „Tai ką šiandieną dirbsime?“, - apie 90-mečio tėčio kasdienybę pasakojo Regina.

Matyt, sunkus darbas ir neleidžia Jonui pasiduoti metų tėkmei. Štai tik prieš 12 metų ir karvutės atsisakė. „Už 9 kilometrų turime sodybą, ten tėvai ganydavo savo karvę, o tėtis kasdien ryte ir vakare dviračiu važiuodavo jos melžti. Galiausiai mums pavyko įkalbėti tos karvutės atsisakyti“, - atviravo Regina.

O štai pats Jonas džiaugėsi, kad dukra apsigyveno kartu su juo. „Žmona mirė prieš 10 metų, tai vienas čia tupėdavau. Kai dukra apsigyveno man ir linksmiau, ir lengviau“, - kalbėjo jubiliatas.

Savo jubiliejinį gimtadienį Jonas paminės po mėnesio, mat tik tada pavyks susirinkti visai jo šeimai. Jonas su žmona susilaukė dviejų dukrų Reginos ir Dalios bei sūnaus Arūno. Džiaugiasi ilgaamžis ir keturiais anūkais bei dviem proanūkiais.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?