Dviračių žygiu paminėta iškili Lietuvos diena

2015-07-10, Pagėgių savivaldybės informacija

Lyjant šiltam vasaros lietui, Pagėgiuose, prie paminklo, skirto Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos įvykiui įamžinti, rinkosi lietaus nepabūgę entuziastai, kurie pratęsė kasmetinę tradiciją - dviračiais keliavo į Rambyno kalną.

Gražią tradiciją Pagėgiams padovanoję Pagėgių bendruomenė ir „Lietuvai pagražinti draugija“ kasmet liepos 6 dieną sukviečia visus, norinčius įdomiai paminėti Lietuvos valstybės dieną. Jau šešeri metai šią dieną dviračiais keliaujama į Rambyno kalną, o 21 val., sugrįžus į Pagėgių miesto parką, čia giedamas Lietuvos valstybės himnas. Šiemet iš parko pajudėjo 17 keliautojų, iš kurių jauniausioji - kiek daugiau nei vienerių metų. Prie keliaujančių vėliau prisijungė ir daugiau entuziastų, tarp kurių ir žygeiviai iš Lietuvos universitetų,  keliaujantys aplink šalį.

 

 Šiemet dviratininkai aplankė Rambyno kalną, Bitėnų kapinaites, Martyno Jankaus muziejų. Rambyno kalne po kelionės pasistiprino ant laužo kepta kiaušiniene. Kaip ir kasmet, miesto parke dviratininkus pasitiko ir pasveikino savivaldybės meras Virginijus Komskis. Meras džiaugėsi ir dėkojo už originalią tradiciją, minint šią iškilią visai Lietuvai progą, už puoselėjamą patriotizmą, meilę Lietuvai, savam kraštui. Savivaldybės vadovas sakė tikintis, jog kiekvienas girdėdamas apie pasaulyje kylančius neramumus, taip pat pagalvojame apie savo šalį, apie jos saugumą, apie tai, ką galėtume dėl jos padaryti. Dviračių žygį vainikavo iškilmingai sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas.

Už pagalbą organizuojant šią išvyką E. Incius dėkingas Socialinių paslaugų centrui ir jo vadovei Nijolei Kovaliovai, bendraminčiams, kurie ant Rambyno visus vaišino kiaušiniene. Ačiū organizatoriai taria policijai, kuri kantriai ir rūpestingai dviratininkus lydėjo viso žygio metu, neabejingiems, lietuviška atributika pasipuošusiems pagėgiškiams, ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio reikšmingo renginio.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!