Susitarė: Lietuva priims 85 pabėgėlius iš trečiųjų šalių

2015-07-10, ELTA ir lrytas.lt inf.
Lietuva priims 85 pabėgėlius iš trečiųjų šalių, dėl kitų bus sprendžiama vėliau. AP nuotr.
Lietuva priims 85 pabėgėlius iš trečiųjų šalių, dėl kitų bus sprendžiama vėliau. AP nuotr.

Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrai sutarė kaip šalys dalinsis 20 tūkstančių pabėgėlių iš trečiųjų šalių. Vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus teigimu, Lietuva priims 85 tokius asmenis.

„Pagal naują skaičiuotę su išlyginamuoju koeficientu mums buvo siūloma prisiimti 97 žmones, kalbat apie perkėlimą iš trečiųjų šalių“, – telefonu iš Strasbūro sakė E.Jankevičius.

Viceministro teigimu, migrantai buvo skirstomi pagal Lietuvai palankią Liuksemburgo pasiūlytą skaičiuotę, kuomet atsižvelgta į priimančios šalies BVP dydį ir gyventojų skaičių, bei „išlyginamąjį koeficientą“. Po ilgų derybų ir konsultacijų su Prezidentūra, Lietuvai pavyko pasiekti, kad „išlyginamojo koeficiento“ kriterijus jai nebūtų taikomas migrantų iš trečiųjų šalių atžvilgiu.

„Tokį skaičių žmonių mes tikrai esame pasiruošę priimti ir suteikti naują gyvenimą žmonėms, bėgantiems nuo mirties“, – sakė viceministras.

E.Jankevičiaus teigimu, kol kas nėra aišku, kada šie pabėgėliai iš Artimųjų Rytų atvyks į Lietuvą, tokį skaičių asmenų Lietuva turės priimti per dvejus metus.

„Jiems bus suteiktas pabėgėlio statusas, jie gaus leidimą gyventi Lietuvoje. Gali būti visaip – jie gali gauti ir laikiną ir nuolatinį leidimą, dėl to turės spręsti Migracijos departamentas. Tai reiškia, kad jeigu po kelių metų kas nors pasikeis – jie galės grįžti atgal“, – aiškino viceministras.

Dėl šiuo metu Graikijoje ir Italijoje esančių 40 tūkst. migrantų ES ministrai derėsis liepos 20 d. Pasak E.Jankevičiaus deryboms dėl šių migrantų daugiausiai problemų kėlė Ispanija.

„Ispanai negalėjo pasakyti tikslių skaičių, nes jie nebuvo pasitvirtinę savo pozicijos parlamente. Jie sakė, kad mes prisiimsime, mes padėsime, tik tikslaus skaičiaus negalėjo įvardyti“, – Eltai sakė Jankevičius.


Straipsnio komentarai

tai gal visa afrika susirinkim 2015-07-10
mums tik 450 dar tik bus minimumas o vienam babajui 6000 euru kur matyta ar tai cia normalu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?