Nepilnametį pagrobti bandę šilutiškiai sulaukė bausmės

2015-07-10, Aušraa Pilaitienė, Lietuvos rytas
Ž. Vaičiukas ir T. Bartkus vakar Klaipėdos apygardos teisme išgirdo griežtą nuosprendį
Ž. Vaičiukas ir T. Bartkus vakar Klaipėdos apygardos teisme išgirdo griežtą nuosprendį

Už kvaišalus įsiskolinusį 16-metį į užsienį vergauti bandę išvežti 3 šilutiškiai sulaukė griežtų bausmių – nuo 5 iki 7 metų nelaisvės. Po teismo nuosprendžio sutrikę vyrai net negalėjo pasakyti, ar jį skųs.

Už skolą užsienyje turėjusio atidirbti 16-mečio laukė sunki dalia – vagiliauti Škotijos parduotuvėse. Tačiau kelią nusikaltimui užkirto policijos pareigūnai.

Į teisiamųjų suolą teisme sėdo Šilutės rajono gyventojai – 19-metis Deividas Irasikas, 27 metų Žygimantas Vaičiukas ir 26 metų Tomas Bartkus.

Tiktai septynias klases baigęs D.Irasikas vienintelis suimtas. Kiti kol kas gyvena laisvėje. Lrytas.lt nuotrauka

Baudžiamoji byla dėl vaiko pirkimo arba pardavimo, neteisėto narkotikų laikymo ir platinimo išnagrinėta Klaipėdos apygardos teisme.

Paauglys važiavo apsvaigęs

16-metis nuo vergijos buvo išgelbėtas sustabdžius į kelionę jau vykstantį mikroautobusą.

Pernai balandžio 5-osios naktį įtariamųjų laukė Tauragės ir Šilutės policijos pareigūnai, buvo surengtos kelios pasalos.

Netoli Gargždų sustabdytas mikroautobusas, vežiojantis žmones iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją. Tarp keleivių buvo ir 16-metis vaikų namų auklėtinis.

Pas jį lydintį D.Irasiką rasta kanapių. Jis kvaišalais jau buvo spėjęs pavaišinti ir 16-metį. Tai patvirtino vėliau atlikti tyrimai.

Dviejų įtariamųjų dar ieško

Tą pačią naktį sulaikyti dar trys įtariamieji.

Du jų vyko lengvuoju automobiliu stebėdami, ar viskas klostosi, kaip suplanuota.

Manoma, kad sulaikyti vyrai yra nusikaltimo tarpininkai. Ieškoma dar dviejų Lietuvos piliečių – jų atžvilgiu išduotas Europos arešto orderis.

Bandė prekiauti kvaišalais

Manoma, kad jie gyvendami užsienyje per tarpininkus ieškojo Lietuvoje paauglių, kuriuos būtų galima priversti vagiliauti parduotuvėse.

Saugų globos namuose gyvenusiam šešiolikamečiui likimas nepagailėjo išbandymų. Jo neaugino tėvai, kurį laiką berniuką globojo svetima moteris.

Neatmetama, kad jis pats vartojo kvaišalus. Kilus įtarimams Saugų globos namų darbuotojai keletą kartų dėl to kreipėsi į policiją.

Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad 16-mečiui buvo perduota dešimt po 30–40 litų kainuojančių kvaišalų pakuočių, kurias pardavęs jis turėjo atsiskaityti su tiekėjais.

Paauglys teigia, kad „žolę“ išmetė ar pametė, tačiau neatmetama, kad jis pats galėjo ją suvartoti.

Už vaiko pirkimą arba pardavimą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 5 iki 15 metų.

Ieško pažeidžiamų asmenų

16-mečiu rūpinosi „Carito“ atstovės – jos pasamdė advokatą ir pateikė teismui 2896 eurų neturtinės žalos atlyginimo civilinį ieškinį. Teismas šį prašymą patenkino.

Ieškinį visi trys nuteistieji turės atlyginti solidariai. Nė vienas jų kaltės nepripažino.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas, palaikęs valstybinį kaltinimą šioje baudžiamojoje byloje, teigė, kad tai ne pirmas toks žmonių pardavimo atvejis.

Paprastai nusikaltėliai taikosi į lengviausiai pažeidžiamus asmenis – vaikų globos namų auklėtinius, bedarbius, asocialius žmones.

 

 


Straipsnio komentarai

jie ten geriau gyvena nei senoliai 2015-07-10
juos visviena mes biudziatininkai sersim o ar negeriau butu kad jie tas bausmes atliktu kokiam seneliu prieglaudoi toletus valytu ar balonus nesiotu ar kokius koridorius plautu plovykloi drabuzius isplautu butu zymiai naudingiau ir zinotu kas yra darbas ir bausme o ten kalejime sedes ir se mobiliaisiais zais o gal kasnors ir interneta parupins o ar ne taip ten dauguma yra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JA2015-07-10
Vienas sedi, du laisveje, dar du slapstosi... Tie du laisveje jauciu daug papasakojo ponams policininkams, kad nesedi :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gin2015-07-10
Juo pacius po bausmiu i uzsieni kur nors vergaut!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o tai kas per zemes pabaiga arteja 2015-07-10
jai jau tokio amziaus rekiatu uzsiima o tai kai sulauks 50 ar dar daugiau metu kas tada bus kur musu liaudis ritas per kokia sistema musu gyvenimai nusivaziavo Komentaras patinka Komentaras nepatinka