​10 dalykų, kuriuos turite žinote, jei nutarėte auginti katę

2014-10-22, alfa.lt
Katė (Flickr nuotr.)
Katė (Flickr nuotr.)
Katė ar mažas kačiukas gali atnešti daug laimės visai šeimai. Tačiau, prieš įsigydami augintinį, pagalvokite apie šiuos 10 dalykų.

Erdvė

Nors katė – tinkamas gyvūnas mažiems butams, svarbu prisiminti, kad joms reikalinga nemaža erdvė tyrinėjimams. Jei butas – nedidelis, katė turi turėti laisvus priėjimus prie palangių, laisvai šokinėti ant baldų ir t. t. Tik laisvai judėdama katė jaučiasi saugiai.

Pinigai

Augintinio išlaikymas nėra pigus malonumas. Jei nutarsite įsigyti katę, kartu su ja reikės kačių maisto, indų maistui ir vandeniui, tualeto dėžutės, žaislų, miegojimo vietos, antkaklio ir pavadėlio, nagų kirpimo įrankių, šukų, kosmetikos. Taip pat nepamirškite, kad teks susimokėti už veterinaro paslaugas, skiepus, mikroschemą, sterilizaciją ir t. t.

Laikas

Nors katės yra nepriklausomi padarai, joms vis tiek reikia skirti laiko ir dėmesio. Žaisdami ir bendraudami su savo augintine, jūs užmegsite santykius, lengviau bendrausite, išdresuosite. Taigi, laikas, skirtas draugams, kinui ar klubui gali atitekti katei.

Gyvenimo trukmė

Kasdien jūs praleisite su kate kažkiek laiko ir tai nebus labai sunku. Tačiau juk bus ir atostogų, ir kelionių. Katė gyvena vidutiniškai 15 metų, todėl jūs turite būti pasirengę rūpintis ja visais jos gyvenimo tarpsniais. Jei mėgstate daug keliauti, prie to pratinkite ir savo augintinę – ji gali tapti puikia kelionių kompanione.

Kilminga ar nekilminga

Kilmė turi savo privalumų ir trūkumų. Tiems, kuriems svarbu dalyvauti kačių parodose ar skinti laurus konkursuose, kilmė yra labai svarbu. Tačiau tokios katės yra gerokai brangesnės bei dažnai turi daugiau sveikatos problemų. Tuo tarpu nemokamai atiduodami nekilmingi kačiukai dažnai turi geresnę imuninę sistemą. Nors serga ir vieni, ir kiti.

Asmenybė

Įvairių veislių katės turi skirtingus charakterius, todėl, renkantis augintinę, reikia pasidomėti jos asmenybe. Pavyzdžiui, Siamo katės yra labai energingos ir reiklios, o persai – atvirkščiai. Išsiaiškinkite, ar katės temperamentas atitiks jūsiškį.

Sveikata

Smagu žaisti ir bendrauti su sveiku gyvūnu, nekamuojamu sveikatos problemų. Todėl, rinkdamiesi kačiuką, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus: akys turi būti švarios ir netraškanotos, ausys – švarios ir sausos, nosytė – aksominė ir šiek tiek drėgna, balti dantukai, rožinės spalvos dantenos, iš nasrų neturi sklisti blogas kvapas, pilvukas turi būti apvalus, bet neišpūstas.

Amžius

Niekada neimkite mažesnio kačiuko nei 8 savaičių. Veisėjai ir neduos jums kačiuko tol, kol jis sulauks 12 savaičių. Imti auginti mažiuką kačiuką, o ne suaugusią katę yra geriau: galite išmokyti įvairių žaidimų, dresuoti, jie yra linksmi ir žaismingi. Tačiau mažylis savo energingumu gali įnešti į namus destrukciją, tuo tarpu paaugusi katė elgsis ramiai. Suaugusi katė jau gali būti sterilizuota, paskiepyta ir meilesnė.

Prieglauda

Kažkam jūs išgelbėsite gyvybę, jei išrinksite katę iš prieglaudos. Ten – tiek niekam nereikalingų kačių ir kačiukų, kad tikrai bus iš ko pasirinkti – ir spalvą, ir amžių, ir lytį. Beje, grynaveislių kačių ten taip pat galima rasti. 


 


Straipsnio komentarai

Vilma2020-08-13
Turime katę jau nemažai metų. Nuo vaikystės turėdavome, tad net neįsivaizduoju gyvenimo be šio augintinio. Nemanau, kad brangiai kainuoja išlaikymas, nors kokybiškas kačių ėdalas yra kiek brangesnis, tačiau tikrai katė jo nesuėda tiek, kad negalėtum įpirkti. Niekad net nesusimąsčiau, jog augintinis gali būti prabanga, juk tai begalinis džiaugsmas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?