„Tvarkiečių“ sąskrydyje sumuštas pagėgiškis?

2015-07-14, Stasys BIELSKIS
santarve.lt nuotrauka
santarve.lt nuotrauka

Tradiciniame partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąskrydyje, kasmet vykstančiame Telšių rajone, prie Lūksto ežero, praėjusį savaitgalį kilo jaunuolių muštynės. Į pagalbą teko kviestis medikus ir policiją.

Pasak policijos pranešimo, sąskrydyje buvo sumuštas 23 metų jaunuolis. Pirminiais duomenimis, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie 3 val. 30 min., vienas vyriškis pastūmė jaunuolį. Pastarajam nugriuvus, dar keli asmenys spyrė jam į veidą. Nukentėjusiam „tvarkiečiui“ diagnozuotas apatinio žandikaulio lūžimas. Dėl to policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Sąskrydyje dalyvavusių politikų teigimu, nukentėjusiųjų buvo ne vienas ir ne du. Tą naktį paežerėje siautėjo agresyvūs jaunuoliai, mušę visus, kas tik pasitaikė. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas sakė, kad, jo žiniomis, sumuštas jaunuolis priklauso „tvarkiečių“ Pagėgių skyriui.

R. Paksas teigė gavęs informaciją telefonu, kad ganėtinai vėlai naktį vietinių vaikinų būrelis įsiveržė į vieną jaunimo palapinę. Tokiu metu daugelis jau miegojo. Nekviestų svečių vizitas baigėsi tuo, kad teko kviesti greitąją medicinos pagalbą ir policiją, nes neišvengta traumų.

R. Paksas teigė esantis pasipiktinęs, kodėl savo darbo neatliko vietos apsaugos tarnyba, mat kiekvieno sąskrydžio tvarkai užtikrinti yra pasamdoma privati apsaugos įmonė. Tik neaišku, kodėl šįkart neįsikišo apsaugininkai, įsileido į stovyklavietę pašalinius asmenis, jų nesutramdė?

Grupė „tvarkiečių“ buvo nuvykę į ligoninę, ten įsitikino, kad sužaloto jaunuolio gyvybei pavojus negresia. R. Paksas stebėjosi, kodėl tokiuose renginiuose neįmanoma išvengti smurto. Todėl, jo manymu, jei sąskrydyje nebegalima užtikrinti saugumo, tai reikia keisti arba saugos kompaniją, arba vietą. Kitą kartą tėvai jaunų žmonių nebeišleis į nesaugią vietą. „Tie vaikai - vieni iš sąskrydžio čempionų tinklinio aikštelėje ir kitose rungtyse. Man tikrai apmaudu, nežinau nė ką tėvams reikėtų pasakyti“, - apgailestavo R. Paksas.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus pirmininkas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis irgi patvirtino, kad nukentėjusiųjų yra žymiai daugiau. Tik ne visi jaunuoliai patyrė tokias sunkias traumas. K. Komskio žiniomis, tą naktį į stovyklavietę įsiveržė apie aštuoni gerai apsiginklavę jaunuoliai, kurie ėmė mušti visus, kas tik jiems pasimaišė po kojomis. K. Komskis teigė, kad pareigūnai šiuo metu aiškinasi, ar agresyvūs užpuolikai buvo atvykę iš Varnių, ar kitos vietovės. Kodėl pastarieji darė tokią tvarką „tvarkiečių“ atžvilgiu, paaiškės Telšių rajono policijos komisariate atlikus ikiteisminį tyrimą.

Vakar, liepos 13-ąją, partijos „Tvarka ir teisingumas“ informacijos centras pranešė, kad „tvarkiečių“ vasaros sąskrydyje prie Lūksto ežero, Varnių regioniniame parke, nekilo muštynės, kaip buvo paskelbta internetinėje žiniasklaidoje, o naktį iš šeštadienio į sekmadienį, grupei nenustatytų asmenų neteisėtai patekus į stovyklavietę, buvo užpulti ir nukentėjo keletas renginio dalyvių.

Organizatoriams iškvietus policiją užpuolikai pasitraukė į mišką. Užpuolikų asmenybės kol kas nenustatytos.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovai išreiškė apgailestavimą, kad dėl saugos tarnybos nepakankamų veiksmų nebuvo užtikrintas sąskrydžio palapinių miestelio teritorijos saugumas. Šis smurto atvejis turi būti ištirtas, kaltieji asmenys nustatyti ir nubausti, o nukentėjusiems – atlyginta žala.

Birželio pabaigoje toje pačioje vietoje vykusio Darbo partijos sąskrydžio metu irgi kilo muštynės, buvo sužalotų.

 

 


Straipsnio komentarai

ar tiesa parašyta?2015-07-14
Panašu, kad ne visa. Alkoholis liejosi laisvai, girdymas jaunimo nemokamas. Kas gali paneigti šį faktą? Kalbama, kad tauraginiai "kačiokai" vaikį subaladojo, tie patys saskrydiečiai. Tik ar patogu bus tai pripažinti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?