Dešimtą kartą katytiškiai kvietė į tradicinę miestelio šventę

2015-07-15, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šventės atidarymas prasidėjo iškilminga eisena.
Šventės atidarymas prasidėjo iškilminga eisena.

Katyčiai – parubežio miestelis. Marga jo istorinė praeitis. Ir šiandien ta istorija toliau marginama gražiais darbais miesteliui, jo žmonėms, pačių sukurtomis tradicijomis. Viena jų - kasmet Valstybės, Mindaugo karūnavimo dieną ir savo miestelio šventę paminėti drauge. Šiemet tokia šventė suorganizuota dešimtąjį kartą. Jos metu paminėti ir Etnografinių regionų metai.

Sudėlioti tarsi mozaika visi Lietuvos regionai

Šventės atidarymas prasidėjo iškilminga eisena. Jos dalyvius su ugnimi rankose atvedė laikinai einantis Katyčių seniūno pareigas bendruomenės pirmininkas Viktoras Vaitiekovas. Šalia jo atneštos dvi  vėliavos: su karžygiu raudoname fone, kuri  naudota Žalgio mūšyje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenėje, ir Katyčių miestelio, kurioje pavaizduota  turgavietė su arkomis.

Netrukus Katyčiuose nuskambėjo ir Tautiška giesmė, sudėlioti tarsi mozaika visų Lietuvos regionų - Mažosios Lietuvos, Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos - teritorijų kontūrai pritvirtinti prie Lietuvos žemėlapio. Juos atnešė tautiškais drabužiais pasipuošę jaunuoliai.

Sveikinimo žodį pirmasis tarė miestelio šeimininkas V. Vaitiekovas. Gražiausių linkėjimų puokštes įteikė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Kadangi katytiškiai krauna gerumo akmenų kalną ir kuria kačių muziejų, politikai įteikė ir po akmenį bei katinėlį, kad kalnas padidėtų, o muziejus pasipildytų naujais eksponatais.

Nuskambėjo daugybė padėkų

Laikinai einantis seniūno pareigas V. Vaitiekovas ir meras V. Laurinaitis  pirmiausia pasidžiaugė, kad seniūnijoje šiemet tris šeimas aplankė gandrai. Pasveikinti trys naujagimiai: Žilvinas Kostrubas iš Versmininkų, Goda Šlimakaitė iš Ulozų, Kamilė Arnašiūtė iš Stubrių, o jų tėveliams įteiktos simbolinės dovanos.

Šventės metu netrūko ir gražiausių padėkos žodžių.  Už visokeriopą pagalbą, atliekant seniūnijoje gerus darbus, apdovanoti net keturi miestelio vyrai. Tai Arūnas Juškevičius, Algirdas Peteraitis, Zigmas Ašmonas bei Andrius Nazarovas.

Mediniais vežimaičiais apdovanotos Erika Nausėdienė ir Teresė Murauskienė. Šios moterys labiausiai prisideda prie Katyčių miestelio aplinkos puoselėjimo, nuolatos stengiasi, kad seniūnijoje netrūktų žydinčių gėlių.

Už nuoširdų draugiškumą ir bendruomeniškumą didelis ačiū ištartas Alfonsui Dubinskui. Už aktyvumą bendruomenės gyvenime nuoširdūs padėkos žodžiai nuskambėjo ir Aldonai Jurjonienei.

Itin gražiai atsiliepė V. Vaitiekovas apie seniūnijos tris seniūnaičius - Stubrių seniūnaitę Alytę Stirbienę, Katyčių seniūnaitę Mariną Lodusovą bei Versmininkų seniūnaitį Viktorą Pielikį. Ši trijulė visus šventės dalyvius vaišino pačių iškepta duona, suspaustu sūriu, pagaminta gira.

Nepamiršti sportuojantys

Nuo ankstyvo ryto vykusių tradicinių tinklinio, krepšinio varžybų, prisitraukimų bei rankų lenkimų turnyro rezultatus pakviestas paskelbti aktyvus Katyčių bendruomenės narys Giedrius Overlingas.

Krepšinio mylėtojai tądien kovojo dėl laikinai einančio Katyčių seniūno pareigas V. Vaitiekovo įsteigtos taurės.  Trečią vietą užėmė Vainuto komanda, antrą – Švėkšnos krepšininkai. Niekam nepavyko įveikti Katyčių komandos. Jie ir pasipuošė nugalėtojų medaliais bei taure.

G. Overlingas pasidžiaugė, kad karščio neišsigando ir dėl geriausiųjų vardo tinklinio aikštelėje kovojo net 11 komandų. Garbingą trečią vietą iškovojo stubriškiai. Antri liko švėkšniškiai. Pergalę šventė jungtinė Pakamonės komanda „Kamana“.

Prisitraukimų turnyre taip pat netrūko išbandančių savo jėgas. Čia trečias liko stubriškis Valdas Matutis, antras – katytiškis Tomas Šliupas. Neįveikiamas šiame turnyre buvo šilutiškis Domantas Budrikis.

Išaiškinti ir tvirčiausių rankų savininkai. Tarp stipriausiųjų buvo vėl D. Budrikis.  Jis rankų lenkime užėmė trečią vietą. Antra vieta džiaugėsi  Marius Kondrotas iš Kulėšų. Neįveikiamas šioje rungtyje buvo stubriškis Evaldas Juraška.

Tvyrojo gera nuotaika

Tą vakarą šventėje netrūko šypsenų ir geros nuotaikos. Visus susirinkusiuosius sveikino ir linksmino rajono meno kolektyvai - folkloro ansamblis „Vainuta“,  vadovaujamas L. Mieliulytės, liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, vadovaujama K. Budrio. Vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Rusnietis“, vadovaujamas  S. Mockienės, ne tik dovanojo savo šokius, bet ir įteikė dar vieną katinėlį bei  guolį, kuriame neva galėtų  įsikurti ir gyvas katinas, kuris gyventų muziejuje.

Šventės metu pasirodė ir  Katyčių pagrindinės mokyklos mokinių bei mokytojų kolektyvas, kuriam vadovauja  V. Gečaitė ir R. Jonaitienė.

Vakarą vainikavo  grupės „Šeduvos bernai“ ir „Nemuno krantai“, kurios privertė visus įsijungti į šokio sūkurį.

 


Foto galerija

Mediniais vežimaičiais apdovanotos Erika Nausėdienė ir Teresė Murauskienė, nes jos labiausiai prisideda prie Katyčių miestelio aplinkos puoselėjimo.Šventės atidarymas prasidėjo iškilminga eisena.Šventės metu pasirodė ir  Katyčių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų kolektyvas.Sudėlioti tarsi mozaika visų Lietuvos regionių - Mažosios Lietuvos, Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos - teritorijų kontūrai pritvirtinti prie Lietuvos žemėlapio.
Šventės dalyviai buvo vaišinami duona, sūriu ir gira.

Straipsnio komentarai

Svecias,2017-07-16
nuostabi, kurybinga ir draugiska bendruomene. Sekmes Jums mieli Katytiskiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?