Pašyšių bendruomenės šventės aidai

2015-07-14, Gerda BELOKOPYTOVA
Vasaros šventėje linksminosi ne tik pašyšiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai.
Vasaros šventėje linksminosi ne tik pašyšiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai.

Liepos 4-ąją, spiginant ypatingai kaitriems saulės spinduliams, praūžė Pašyšių kaimo (Juknaičių sen.) vasaros šventė „Susirinkime visi“. Linksmai praleisti vakaro susirinko ne tik visas kaimas, bet ir suvažiavo aplinkinių gyvenviečių gyventojai. Tądien pramogų netrūko niekam, visi džiaugėsi galimybe pabendrauti su kaimynais ar seniai matytais bičiuliais.

Nors šeštadienį pamarį kamavo alinantys karščiai, dar priešpiet sporto entuziastai kovojo krepšinio, futbolo ir tinklinio varžybose. O popiet Pašyšiuose pastatytos bibliotekoje vaikų sukurtos meninės instaliacijos „žuvys“ ir „gandrai“. Medžioklės šaukinius medžioklės ragu pristatė „Kulynų“ klubo medžiotojas Gražvydas Raila, o vėliau susirinkusieji galėjo skanauti klubo medžiotojų virto troškinio. Šventės vietoje įsikūrė ir bendruomenių kiemeliai.

Vakarop šventės vedėja Jovita Stonkutė vakaro programą pakvietė pradėti Vilkyčių vyresniųjų žmonių šokių kolektyvą „Veiviržas“ bei jaunąsias šokėjas. Šventės atidarymą paskelbusi Pašyšių kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė kalbėjo: „Džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių pasirinko mūsų gražų kaimą, esantį prie Šyšos upės, praleisti šiam vakarui. Savo švente nenorime pademonstruoti, kad esame kažkuo išskirtiniai. Norime, kad šį vakarą jūs smagiai praleistumėte laiką savame kaime, tarp savų žmonių, rastumėte draugus ir pažįstamus, pabendrautumėte ir pailsėtumėte nuo kasdienių darbų“. Daina susirinkusiuosius pasveikino ir Pašyšių moterų ansamblis „Seklyčia“.

Pašyšiečiai per metus nuveikė daug gražių darbų, todėl bendruomenės pirmininkė jais norėjo pasidžiaugti ir su visais šventės dalyviais. Šiemet Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanojo 10 vaikų išauginusią Janiną Domeikienę, gyvenančią Pašyšiuose.

Čia daugėja jaunų šeimų bei mažųjų pašyšiečių. A. Stonkuvienė pasidžiaugė ir jaunomis Jurgitos ir Sauliaus Pranaičių, Linos ir Artūro Miklovių šeimomis, auginančiomis po tris vaikučius. Pašyšiuose gyvena ir garbių sportininkų. Vienam jų, Mantui Sungailai, gegužės 30-ąją dziudo varžybose grupėje +45 kg, pavyko iškovoti čempiono vardą.

Pašyšiuose pastatytos menines instaliacijos „žuvys“, „gandrai“, „avys“. Tai Pašyšių bibliotekos vedėjos Danutės Adomavičienės, jos šeimos bei jaunųjų talkininkų nuopelnas. Padėkos žodžiai tarti ir Evaldui Kunšteinui, jo šeimai, kurių dėka pernai prie fontano nutūpė dvi gulbės. Šiemet jie papuošė kaimą arbatos puodukų dekoracijomis.

Rima Miklovytė kartu su Eimantu ir Edvinu Kumžais, Giedriumi Stonkumi, Dainora Vladičkiene, Rugile Žemgulyte, Guoda Vladičkaite, Kamile Stankute ir Karolina Kunšteinaite netoli tinklinio aikštelės padarė gėlyną pagal Pašyšių logotipą. Tai didžiulis 13x26 m gėlynas, kurį padėjo padaryti pagalbininkai. Taip pat prisidėjo Albertas Blankas, Jovita Stonkutė, Dainora Vladičkienė, Rasa Puospekaitė,  Guoda Vladičkaitė, Giedrius Stonkus, Simona Bernotienė, Ema Neimantaitė, Justė Bernotaitė, Ema Kumžaitė, Auksė Zurlytė.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys pasidžiaugė tvarkingais Pašyšiais, darbščiais čia gyvenančiais žmonėmis. „Jau nuo senų laikų pašyšiečiai garsėjo kaip geri bulvių augintojai, o dabar čia yra daug puikių ūkininkų. Smagaus vakaro, kad namo sugrįžtumėte su gražiais įspūdžiais“, - linkėjo seniūnas.

Jis atsivežė ir Juknaičių seniūnijos Garbės knygą, kurioje šiemet įrašyta Pašyšių pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja Irena Bartkevičiūtė. Nominacija skirta už prasmingą ir aktyvią visuomeninę veiklą, bendruomeniškumą, patriotiškumo ir lietuvybės puoselėjimą, už  kūrybišką ir šiuolaikišką požiūrį į vaikų ugdymą, už meilę, atiduotą Pašyšių žmonėms, jaunimui, vaikams. Nominantei taip pat įteikta statulėlė „Garbės žmogus“.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis medaliais apdovanojo tinklinio varžybų nugalėtojus. III vieta atiteko Stubrių jaunimo komandai, II vieta – komanda „Šalpėnai“, I vietą iškovojo komanda iš Judrėnų. 

Linksmybes toliau tęsė Virginijus Vladička, kuris šventės dalyvius pakvietė sudalyvauti  sūrio laikymo varžybose. Jose varžėsi 9 moterys ir 9 vyrai. Čempione moterų grupėje tapo Rasa Sinkevičienė, viena ranka sūrį išlaikiusi 1 min. 59 s. Vyrų grupėje nugalėtojo vardą iškovojo Gediminas Misius (1 min. 46 s). Sveikinimo žodžius pašyšiečiams ir tarė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. 

O kokia šventė be šokių ir dainų? Scenoje pasirodė jaunosios Pašyšių šokėjos, o tuomet kartu dainuoti ir pasinerti į šokių sūkurį kvietė Andžikas bei Giedrius Venclova iš „Gelbėtojų šou“. Vakaro sutemoms apdobus žemę uždegtas ir šventinis laužas.

 

 

 

 


Foto galerija

Vasaros šventėje linksminosi ne tik pašyšiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai.Vasaros šventėje linksminosi ne tik pašyšiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai.Vasaros šventėje linksminosi ne tik pašyšiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai.(Iš kairės) Šventės vedėja J. Stonkutė ir bendruomenės pirmininkė A. Stonkuvienė.Vasaros šventėje linksminosi ne tik pašyšiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai.Vasaros šventėje linksminosi ne tik pašyšiečiai, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai.
Į Juknaičių seniūnijos garbės knygą įrašyta Pašyšių pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja Irena Bartkevičiūtė.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?