Zenonas Vaigauskas siūlo kitąmet balsavimą internetu įteisinti tik daliai rinkėjų

2015-07-15, BNS
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Zenonas Vaigauskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Zenonas Vaigauskas

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas mano, kad artimiausiuose rinkimuose nereikėtų įvesti visuotinio balsavimo internetu, o įteisinti jį tik daliai rinkėjų.

LNK žinioms už rinkimų organizavimą atsakingos institucijos vadovas tvirtino, kad internetiniu balsavimu pradžioje galėtų pasinaudoti emigrantai ir piliečiai, esantys laivuose ir karinėse misijose.

„Dėl to, kad neapsigautumėme, sakykime, jei ištiktų kokia nors nesėkmė per patį internetinį balsavimą, kad nebūtų tokių problemų. Antra, kad nebūtų kritikos po balsavimo, kad čia kažkas gali kažką blogai padaryti – tai (reikėtų) įsitikinti iš dalies, kaip vyksta“, – LNK žinioms sakė Z.Vaigauskas.

Jo teigimu, balsavimo internetu sistema galėtų kainuoti apie milijoną eurų.

Jis taip pat pripažino, kad įteisinus balsavimą internetu, kiltų papildoma rinkėjų papirkinėjimo rizika, tačiau, Z.Vaigausko nuomone, efektyvių priemonių tam užkirsti kelią turėtų ir policija.

Antradienį Teisingumo ministerijos pristatyti Lietuvos gyventojų apklausos duomenys rodo, kad 56 proc. Lietuvos gyventojų pasisako už balsavimo internetu įteisinimą kaip papildomą galimybę dalyvauti rinkimuose.

Artimiausi rinkimai Lietuvos laukia 2016-ųjų spalį, kai bus renkamas Seimas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?