Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazistai lankėsi Briuselyje

2015-07-15, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos informacija

2015 m. liepos 7-9 dienomis mūsų gimnazistai - Ieva Andriekutė (IIIg) ir Algirdas Šveikauskas (IVg), lydimi anglų kalbos mokytojos Vidos Šveikauskienės, vyko į Briuselį pagal programą „Secondary Schools Competition 2015“, kurios tikslas - susipažinti su Europos Sąjungos Regionų komiteto bei kitų institucijų veikla.

2014 m. gruodžio mėn. Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis buvo patvirtintas Europos Sąjungos regionų komiteto nariu 2015-2020 metams, todėl savivaldybės mokyklų atstovai kiekvienais metais turi galimybę dalyvauti Europos regionų komiteto plenarinėse sesijose.

Pagal šią programą į Briuselį vyko atstovai iš Lietuvos (Panevėžio ir Pagėgių savivaldybių), Lenkijos, Estijos, Airijos, Rumunijos, Slovakijos, Škotijos ir Italijos. Regionų komitete mokiniai turėjo pristatyti savo šalį, regioną bei mokyklą. Visi mokiniai buvo pakviesti į Europos Sąjungos Parlamento rūmus, kuriuose vyko Regionų komiteto plenarinė sesija.

Dalyviai turėjo galimybę įsiamžinti su Regionų komiteto pirmininku Markku Markkula, Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu.

Po sesijos dalyviai buvo pakviesti į Europos parlamentariumą, kur susipažino su Europos istorija.

Paskutinę dieną buvo organizuota ekskursija autobusu po Briuselio centrą ir aplankytos įžymios miesto vietos.

Mokiniai įgijo patirties pristatydami savo kraštą, susipažino su dalyviais iš kitų šalių bei praplėtė savo žinias apie Europos regiono komiteto bei Europos parlamento veiklą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?