Areštinėje atsidūrė rusiškas cigaretes gabenę tauragiškiai

2015-07-15, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Pagėgių savivaldybėje pasieniečiai sulaikė kontrabandinių cigarečių krovinį ir du jį nešusius Tauragės gyventojus. Šie mėgino nuo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų pabėgti ir pasislėpti miške.

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai ties Pagėgių savivaldybės Bardinų kaimu, už pusantro kilometro nuo sienos su Rusija, užfiksavo du asmenis su ryšuliais. Nešikai irgi pastebėjo pasieniečius, metė krovinį ir spruko į mišką. 

Paaiškėjo, kad nuo VSAT pareigūnų bėgę asmenys nešė į juodą polietileno plėvelę įvyniotas 6 dėžes, iš viso 3 tūkst. pakelių, cigarečių „Bond Street“ ir „Winston“ su rusiškais akcizo mokesčio ženklais. 

Specialiosios paskirties ir Bardinų užkardų pareigūnai bei kinologai su tarnybiniais šunimis abu bėglius netrukus sučiupo miško tankmėje. Sulaikytieji neturėjo pasienio ruože privalomų asmens dokumentų. Netrukus pasieniečiai nustatė, kad jie yra 19-os ir 21-erių Tauragės gyventojai. 

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Tauragiškius pasieniečiai dviem paroms uždarė į areštinę. 

Kadangi jie pasienio ruože neturėjo dokumentų, VSAT pareigūnai dar pradėjo administracinės bylos teiseną dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo. Už tai gresia įspėjimas arba bauda nuo 43 iki 86 eurų. 

Cigaretės saugomos Bardinų užkardoje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?