Kuršių mariose nuskendo jachta (liepos 15 d. atliktų veiksmų chronologija)

2015-07-15, VSAT inf.

VSAT pranešimas apie trečiadienį Kuršių mariose nuskendusią jachtą ir vykdytų darbų ieškant dingusios 61-erių marijampolietės chronologija.

23.35 val. Sraigtasparnio įgulos vykdoma paieška kol kas rezultatų nedavė. "Eurocopter 135" skrenda į Palangos oro uostą papildyti degalų atsargas. Iškart po to pilotai grįš tęsti žvalgybą virš Kuršių marių.

22.17 val. Paiešką virš Kuršių marių pradeda pasieniečių sraigtasparnis "Eurocopter 135", aprūpintas naktinio matymo įranga.

22.00 val. VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė apie paieškos darbus, nuskendusią jachtą ir dingusią moterį yra informavusi Rusijos Kaliningrado srities pareigūnus. Nuo vietos, kur yra jachta, iki Kuršių mariomis einančios sienos su Rusija, yra apie 7,5 kilometro.

21.55 val. prie nuskendusios jachtos naktį budėti lieka pasieniečių laivo "Madeleine" įgula.

21.40 val. Narai nutraukia paiešką  - dėl bangavimo, blogo matomumo po vandeniu, tamsos ją tęsti netikslinga, be to, kyla pavojus ir pačių narų saugumui. Paiešką tamsiu paros metu vykdys pasieniečių sraigtasparnio "Eurocopter 135" įgula. Planuojama, kad esant poreikiui ryte vėl bus pasitelkti narai. Laivas savo dugnu lygiai guli ant marių dugno.

21.25 val. Narai tęsia paiešką, kurią apsunkina didesnės nei 1 metro bangos, vėjas, pradeda temti.

21.05 val. "Aro" narai leidžiasi į vandenį pakartotinei jachtos apžiūrai.

20.45 val. Iš Aviacijos bazės Paluknyje (Trakų raj.) į nelaimės vietą išskrenda pasieniečių sraigtasparnis "Eurocopter 135".

20.35 val. Prie nuskendusios jachtos narų jau laukia laivo "Madeleine" įgula.

20.30 val. Pasieniečių laivais 5 "Aro" narai su įranga iš Uostadvario išplukdomi į marias prie nuskendusios jachtos.

20.05 val. Uostadvaryje "Aro" narų laukia ir iš Rusnės punkto prieš pusvalandį atsiųstas VSAT Pagėgių rinktinės laivas "Baltic 95". Jis naudojamas sienos su Rusija apsaugai Nemune. Pagėgių pasieniečių laivas padės prie nuskendusios jachtos nuplukdyti, pirminiais duomenimis, 5 narus ir jų įrangą.

19.50 val. Į įvykio vietą prieš 1,5 val. atvykusio VSAT vado Renato Požėlos pavedimu  iš VSAT Aviacijos rinktinės Paluknyje (Trakų raj.) keliamas pasieniečių sraigtasparnis "Eurocopter 135". Jis aprūpintas naktinio stebėjimo įranga, su kuria paiešką galima vykdyti ir tamsiu paros metu.

19.47 val. Kariškių sraigtasparnis grįžo į Nemirsetą.

19.15 val. Atvykstančius į Uostadvarį "Aro" narus pasiruošęs paimti vienas iš "Boomeranger".

19.10 val. Į vietą, kur yra nuskendusi jachta, plaukia pasieniečių laivas "Madeleine". Atvykus "Aro" narams šis laivas bus platforma, iš kurios bus vykdomi darbai.

18.45 val. Pakartotinei jachtos apžiūrai planuojama pasitekti "Aro" narus.

18.20 val. Paieškai pasitelktas ir kariškių sraigtasparnis.

18.00 val. Ugniagesių narai jachtoje moters nerado. Pasieniečiai juos parplukdė atgal į Uostadvarį. Paiešką mariose toliau vykdo du pasieniečių greiteigiai kateriai "Boomeranger".

 

 

Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Palangos užkardą trečiadienį paskambinęs žvejys pranešė apie nelaimę Kuršių mariose.

Vyras informavo apie nuskendusią jachtą ir apie tai, kad jam į savo plaukiojimo priemonę pavyko įkelti du asmenis. Vėliau jie buvo atplukdyti į Mingės kaimą. Pagal pirminę informaciją jachtoje dar buvo moteris. 

Vos gavę šį pranešimą Palangos pasieniečiai informaciją perdavė kolegoms PAR ir Neringos užkardos pasieniečiams, vykdantiems sienos su Rusija apsaugą Kuršių mariose. Buvo informuotos ir kitos specialiosios tarnybos. 

Neringos pasieniečiai iškart į numanomą nelaimės rajoną išsiuntė savo greitaeigį katerį „Boomeranger“ (nuotraukoje). Netrukus jo įgula maždaug už 3 km nuo Ventės rago link sienos su Rusija aptiko iš vandens kyšantį jachtos stiebą. Jis virš vandens išlindęs 1-1,5 metro. Žmonių aplink nebuvo. 

Pasieniečiai kateriu nuvyko į Uostadvarį, kur paėmė ugniagesių narus. Tuomet „Boomeranger“ vėl grįžo prie nuskendusios jachtos, kur apie 16 val. 30 min. narai po vandeniu pradėjo apžiūrą.


Straipsnio komentarai

turetu but sustiprinta ir jachtu nuomos 2015-07-16
kad ir jachtu savininkams butu baudos kad išnuomuoja visokiem snargliams kurie neturi patirties tokiais laivais naudotis kai mes su vyru buvom Nidoja tai vos perplauka i mus neatsitrenke paaugliu poriale jiem gal buvo šešiolika ar septiniolpika tokiais greiciais sukinejos tarp bangu tai vos vos nelaimes vienas zingsnis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?