Liepos 16 d. gelbėjimo darbų Kuršių mariose chronologija

2015-07-16, VSAT inf.

Nuolat pildoma liepos 16-ąją, ketvirtadienį, Kuršių mariose vykdomų paieškos veiksmų chronologija.

12.15 val. Į Uostadvarį pargabentas žuvusiosios kūnas. Prie nuskendusios jachtos apsaugai lieka pasieniečių laivas "Madeleine", šalia yra greitaeigis VSAT kateris "Boomeranger". Su jachtos paskendimu susijusias aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą atliekanti Šilutės policija.

11.35 val. Moters kūnas pasieniečių skuteriu "Boomeranger" gabenamas į Uostadvarį. VSAT laivais į Uostadvarį taip pat grįžta pasieniečių vadas R. Požėla ir narai.  

11.30 val. Nelaimės vietoje esantis pasieniečių vadas R. Požėla nuoširdžiai dėkoja policijos rinktinei "Aras", uniagesiams gelbėtojams, KJP jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, Klaipėdos universitetui, Šilutės policijai, kariškiams, VSAT Pakrančių apsaugos, Pagėgių ir Aviacijos rinktinėms bei visiems kitiems, prisidėjusiems vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus ir suteikusiems pagalbą aiškinantis tragedijos aplinkybes.

11.20 val. VSAT vadas R. Požėla telefonu iš įvykio vietos susisiekė su 61-erių marijampolietės artimaisiais ir visų pasieniečių vardu pareiškė užuojautą dėl tragedijos.

11.15 val. Narai jachtoje aptiko žmogaus kūną. Pradedami iškėlimo darbai.

10.55 val. "Aro" ir ugniagesių galbėtojų narai nyra po vandeniu.

10.50 val. Laivas "Baltic 95" priplaukia prie nuskendusios jachtos, kur nuo trečiadienio budi pasieniečių laivo "Madeleine" įgula. Netrukus narai pradės jachtos apžiūrą.

10.20 val. Pasieniečių vykdomi darbai nuolat derinami su KJP jūrų gelbėjimo koordinavimo centru

10.10 val. Sąlygos paieškai po vandeniu kaip ir trečiadienį nebus palankios - šiuo metu bangavimas nelaimės vietoje siekia apie 1,2 metro, vėjo stiprumas apie 10 metrų per sekundę.

9.50 VSAT atstovai trečiadienį po nelaimės buvo susisiekę su dingusiosios dukra, o ketvirtadienį ryte jai paskambino pasieniečių vadas R. Požėla. Buvo informuota, kokia yra situacija, kokie darbai buvo atlikti ir kokie numatomi. VSAT vadovybė artimuosius ir toliau nuolat informuos apie visus pasieniečių veiksmus ieškant 61-erių marijampolietė.

8.40 val. Į Uostadvarį vyksta VSAT vadas Renatas Požėla, "Aro" ir ugniagesių gelbėtojų narai. Planuojama, kad jie netrukus VSAT Pagėgių rinktinės laivu "Baltic 95" (dešiniojoje nuotraukoje) vėl išplauks į marias, kur yra nuskendusi jachta. Čia bus atnaujinta paieška po vandeniu.

8.30 val. Šilutės policijos komisariate vykdomas trečiadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl be žinios dingusio asmens.

6.48 val. Pasieniečių skuterio "Boomeranger" įgula pradeda paiešką Kuršių marių pakrantės ruože. Šios plaukiojimo priemonės maža grimzlė leidžia priplaukti arti marių kranto.

01.20 val. Pasieniečiai iš sraigtasparnio termovizorine įranga išžvalgė visą Kuršių marių ir jų pakrantės plotą, kur atsižvelgiant į vėjo kryptį bei kitas aplinkybes galėjo būti dingusios moters kūnas. Jis nerastas. Toliau vykdyti paiešką iš oro šiuo metu nebetikslinga. "Eurocopter 135" įgula grįžta į VSAT Aviacijos bazę Paluknyje (Trakų raj.). Paryčiais prašvitus planuojama paiešką tęsti pasieniečių plaukiojimo priemonėmis.

00.54 val. "Eurocopter 135" įgula atnaujina dingusios 61-erių marijampolietės paiešką ir tęsia skrydį virš Kuršių marių.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

ar ne keistokai atrodo 2015-07-16
tai kaip cia gaunas dvidešim metru gyli lakunu nerado o kad penkiu metru gyli šitiek laiko ieškojo ir niekaip nerado tai kas per narai tai kas per pasiruošimas tik po šitiek laiko pamate kad moteris jachtoi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?