Lietuva pirmoji Europoje dėl energinių gėrimų pardavimo nepilnamečiams nubaudė 11 asmenų

2015-07-17, BNS
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Eurai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Eurai

Per devynis mėnesius, kai Lietuva pirmoji Europos Sąjungoje (ES) uždraudė parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams, policija užregistravo 11 pažeidimų.

Prekybininkai teigia, kad nepilnamečių bandymų įsigyti energinius gėrimus pasitaiko iki šiol, bet jie nėra dažni.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS informavo, kad iki šiol buvo surašyti devyni protokolai asmenims, kurie pardavė energinius gėrimus asmenims, jaunesniems nei 18 metų, dar du protokolai surašyti tiems, kurie nupirko ar perpardavė juos nepilnamečiams.

Po du pažeidimus išaiškinta Telšių, Vilniaus ir Šilutės rajonuose, po vieną – Marijampolės, Pagėgių, Raseinių, Kretingos ir Švenčionių rajonuose.

Nesusipratimų kyla ne visiems

Didžiųjų prekybos tinklų atstovai BNS teigė, kad perkant energinius gėrimus, kasininkėms automatiškai primenama patikrinti kliento amžių.

„Tokių bandymų parduotuvėje gali būti ir keli, ir keliolika, priklausomai nuo parduotuvės. Kartais nepilnamečiai paprašo vyresnių bendraamžių nupirkti gėrimus. Mūsų apsaugos darbuotojai į tai reaguoja, kartais tenka kviesti policiją, kartais užtenka įspėjimo, kad neperduotų gėrimų“, – BNS sakė „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Bendrovės „Palink“, valdančios prekybos tinklą „Iki“, atstovė Silvija Jakienė BNS teigė, kad „atvejų kai nepilnamečiai bando įsigyti energinių gėrimų, pasitaiko, tačiau jie gana reti ir nesusipratimų dėl to nekyla“.

„Rimi Lietuva“ atstovė Giedrė Bielskytė teigė, kad neturi užfiksuotų pažeidimų, ir teigė, kad apsaugos darbuotojai yra gavę instrukcijas įdėmiau vertinti tuos pirkėjus, kurie perka energinius gėrimus.

Už energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams gali būti baudžiama nuo 58 iki 116 eurų.

Lietuva pernai tapo pirmąja ES šalimi, uždraudusia energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams. Draudimas įsigaliojo lapkričio 1 dieną.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?