Moters paieškos Kuršių mariose: kodėl narai kūną paskendusioje jachtoje aptiko tik trečiu nėrimu?

2015-07-17, 15min.lt
Luko Balandžio/15min.lt nuotr. / Paieškos operacija
Luko Balandžio/15min.lt nuotr. / Paieškos operacija

Kuršių mariose trečiadienį nuskendusioje jachtoje buvęs 61 metų marijampolietės kūnas surastas ir iškeltas tik ketvirtadienį, nors dar trečiadienį narai dukart leidosi po vandeniu jo ieškoti. Trečiadienį marias raižė pasieniečių kateriai, gelbėtojų laivas, virš vandens iki nakties skraidė sraigtasparniai, tačiau pasirodė, kad tos pastangos buvo bergždžios, nes dingusios moters kūnas buvo nuskendusioje jachtoje.

Anksčiau aptikti palaikus narams trukdė itin prastas oras – dėl bangavimo buvo kilęs pavojus pačių gelbėtojų gyvybėms.

Nors du iš jachtos išgelbėti vyrai Antanas Mieliauskas ir Artūras Matijošaitis iškart po nelaimės pranešė, kad su jais buvo moteris, kurios vandens paviršiuje jie nebematė, trečiadienį dar buvo vilties, kad vis dėlto marijampolietė sugebėjo išsigelbėti.

Apie nelaimę buriuotojus išgelbėjęs vyras pranešė apie 14.30 val.

Pirmiausia jos ieškoti imta pasitelkus gelbėtojų laivą. Tačiau jau po dviejų valandų paieškų buvo žinoma, kad prireiks ir narų pagalbos.

Jachta ant marių dugno guli negiliai – 5-6 metrų gylyje. Virš vandens kyšo jos stiebas su bure.

Pirmieji trečiadienį į dugną prie nuskendusios jachtos leidosi ugniagesių gelbėtojai. Jie po vandeniu praleido beveik dvi valandas. Tačiau 18.21 val. pranešta, kad narams moters nedidelėje jachtoje pamatyti nepavyko.

Apie 21 val. į įvykio vietą atvyko ir į dugną nusileido „Aro“ narai. Jie po vandeniu taip pat išbuvo apie valandą, tačiau nieko nerado.

Skenduolės nakčia dar buvo ieškoma sraigtasparniu. Tačiau tik ktevirtadienį ryte, apie 11 val. bendros ugniagesių ir „Aro“ narų pajėgos, prabuvusios po vandeniu vos 20 min., išnėrė su liūdna žinia: nors ir dėvėjo gelbėjimosi liemenę, marijampolietė  iš skęstančios jachtos nesugebėjo ištrūkti.

Narai rizikavo

Kaip 15min.lt informavo gelbėjimo operaciją koordinavusios Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Giedrius Mišutis, trečiadienio vakarą rasti moters kūną narams ypač trukdė prastas oras.

„Vakar buvo blogos sąlygos, pradėjo temti. Po vandeniu narai beveik nieko nematė, nes dėl didelio vėjo vanduo buvo stipriai drumstas. Net su žibintais narai tematė iki pusės savo ištiestos rankos“, – aiškino jis.

Be to, pavojus buvo kilęs ir pačių narų saugumui, todėl nutarta kūno ieškoti, kai sąlygos pagerės.

„Jachta stovėjo ant dugno, bet dėl didelio bangavimo, kai bangos siekė daugiau nei metrą, visa siūbavo. Visos tos virvės pynėsi aplink narus, jie galėjo įsipainioti. O šiandien, kai tik panėrė aštuoniese, beveik iškart pavyko patekti į jachtą ir rasti kūną“, – sakė G.Mišutis.

Vos aptikus palaikus iškart nuspręsta dėl jų iškėlimo. Tai padaryta dar ketvirtadienį. Su jachtos paskendimu susijusias aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą atliekanti Šilutės policija.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?