Iš Baltijos šalių žaidynių grįžęs čempionas rado sudegusį tėvų namą

2015-07-23, Stasys BIELSKIS
Kuo greičiau atstatyti sudegusį namą suskubo jo šeimininkas Jonas Šakys, dabar su šeima gyvenantis vasarinėje virtuvėje ir malkinėje.
Kuo greičiau atstatyti sudegusį namą suskubo jo šeimininkas Jonas Šakys, dabar su šeima gyvenantis vasarinėje virtuvėje ir malkinėje.

Lumpėnuose gyvenantis Svajūnas Šakys praėjusį ketvirtadienį grįžo iš Baltijos šalių 9-ųjų jaunimo žaidynių, kuriose laisvųjų imtynių sporto rungtyje pelnė čempiono vardą. Bet parvažiavus džiaugtis pergale nebuvo su kuo - rado sudegusį tėvų namą ir plušančius vyrus, skubančius kuo greičiau jį atstatyti. Juk ateis žiema ir nebus kur gyventi, pasislėpti nuo šalčio...

Sudegęs namas – čempionui nuriedėjo ašaros

Svajūnas žaidynėse dalyvavo kartu su Baltarusijos, Lenkijos, Švedijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Danijos atstovais, ten iš viso varžėsi apie du šimtai sportininkų. Jis laimėjo prieš vokietį, švedą ir baltarusį, iškovojo pirmąją vietą bei pelnė pirmosios vietos diplomą ir aukso medalį.

Žaidynės, vykusios Vokietijos Brandenburgo mieste, užtruko tris dienas. Bet tuo metu gimtuosiuose Lumpėnuose atsitiko skaudi nelaimė.

Paklaustas, koks buvo pirmasis jausmas, kai grįžęs pamatė sudegusį tėvų namą, Svajūnas pasakė: „Labai nustebau, kad visas pastatas taip sudegė. Pamačiau nuliūdusius tėvus, man per skruostus nuriedėjo ašaros. Jau padedu tėvams atstatyti sudegusį pastatą“.

Svajūnas mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, rugsėjo pirmąją pradės lankyti dešimtą klasę.

Pagalbą teikia visas kaimas

Praėjusį savaitgalį, kai lankėmės Svajūno tėvų sodyboje, ten jau vyko statybos darbai. Tėtis Jonas Šakys „Šilokarčemos“ žurnalistui teigė, kad gaisro priežastis tikriausiai buvo gedimas elektros instaliacijoje. Jo manymu, namą reikėtų suspėti atstatyti dar iki žiemos.

Pasirodo, tai jau buvusi antra nelaimė šiame pastate. Kai J. Šakys dar buvo mažas, o gal net visai negimęs, tas namas irgi buvo sudegęs.

Name, kuris dabar jau sudegęs, gyveno J. Šakys, jo žmona Jūratė, mama Kristina Šakienė, sūnūs Svajūnas ir ketverių metų Tomas. Dabar jie priversti glaustis malkinėje ir vasarinėje virtuvėje.

Atstatyti sudegusį namą padeda J. Šakio seserys ir užsienyje gyvenantys sūnėnai bei Lumpėnų kaimo bendruomenės nariai. Sunkvežimį žvyro atvežė VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas. Labai daug jau pagelbėjo Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, į talką atsiuntusi seniūnijos darbininkų. O paprasti kaimo žmonės gelbsti ir pinigais, kas kiek gali...


Foto galerija

Penkiolikmetis Svajūnas Šakys Baltijos šalių žaidynėse tapo čempionu, iškovojo aukso medalį, o grįžęs namo rado sudegusį tėvų namą.Kuo greičiau atstatyti sudegusį namą suskubo jo šeimininkas Jonas Šakys, dabar su šeima gyvenantis vasarinėje virtuvėje ir malkinėje.Sudegė visas namo stogas ir medinė perdanga.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!