Barvų kaimo gyventojai nerimauja dėl savo saugumo

2015-07-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Barvų kaimo gyventojai baiminasi, kad tiltas gali prišaukti skaudžią nelaimę.
Barvų kaimo gyventojai baiminasi, kad tiltas gali prišaukti skaudžią nelaimę.

Į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi Saugų seniūnijos Barvų kaimo gyventojai. Jie nerimauja dėl tilto per Tenenio upę, kuris jungia Barvų ir Lapynų kaimus.

Sako, jog nesaugu

Kaimo gyventojai sako, kad tilto turėklai jau seniai išlūžę ir dėl to jau ne kartą pernai kreipėsi į tuomet Saugų seniūnės pareigas ėjusią Anastaziją Oželytę prašydami sutvarkyti tiltą. Tačiau iki šiol niekas nepasikeitė išskyrus tai, jog buvusi seniūnė turėtų pareigų nebeina, o tilto turėklai toliau kelia pavojų gyventojams. „Žiemą čia patvinsta upė. Net paeiti neina, kai užšąla. Įsikibti nėra kur“, - guodėsi barviškė ir teigė, kad ne tik neįgaliems, senyvo amžiaus žmonėms, bet ir vaikams čia labai pavojinga. Pastarieji bet kada nesuvaldę dviračio gali nuvažiuoti nuo kelio arba tiesiog žaisdami įkristi į upę. Pasak pašnekovės, tokios nelaimės jie bijo. Moteris ne kartą mažiesiems kaimo gyventojams patarė būti atsargiems ir ant tilto nevaikščioti.

Patys barviškiai tilto sutvarkyti negali, mat tam reikia nemažai lėšų. „Neuždėsi bet ko vietoje turėklo. Jis turi būti kokybiškas ir tvirtas, kad atliktų savo funkcijas ir visiems būtų saugiau“, - dėstė  lapyniškis.

Pažadėjo sutvarkyti

Tik sužinoję problemą tuoj pat kreipėmės į Saugų seniūnijos specialistą, laikinai einantį seniūno pareigas Kęstutį Sadauską. Jis apie išlaužytus tilto turėklus iš „Šilokarčemos“ laikraščio korespondentės išgirdo pirmą kartą. K.Sadauskas dar tą pačią dieną nuvyko apžiūrėti tilto ir netrukus atsakė į visus mums rūpimus klausimus.

„Iš tiesų tiltu vaikščioti pėstiesiems nesaugu, nes dešinėje pusėje nėra pusės, t.y. apie 12 metrų apsauginių turėklų – jie nulaužti ar nupjauti. Kairėje tilto pusėje taip pat trūksta dalies, t.y. apie 3 metrų apsauginių turėklų“, - dėstė K.Sadauskas ir teigė, kad nuvykęs apžiūrėti minėto tilto išsiaiškino, jog  turėklų ten nebėra jau nuo praėjusios vasaros, o gyventojai buvo kelis kartus susitikę su buvusia seniūne A. Oželyte ir prašė suremontuoti turėklus.

„Į mane asmeniškai kreiptasi nebuvo, o anksčiau dirbusi seniūnė apie tai su manimi nebuvo kalbėjusi ir aš apie šį atvejį nieko nežinojau“, - teigė K. Sadauskas.

Pasak seniūnijos specialisto, atsižvelgus  į  esamą  situaciją  bei  siekiant  išvengti  nelaimingų  atsitikimų,  seniūnija jau aptvėrė pavojingus tilto kraštus apsaugine „STOP“ juosta ir savo lėšomis skubos tvarka pradės remontuoti tilto turėklus. Tam jau ieškomos reikalingos medžiagos, metalas.

Darbus planuojama užbaigti iki šių metų rugpjūčio 1 dienos.

Skaitytojau, turi problemą ir negali jos išspręsti? Nebežinai, kur kreiptis, kad tai būtų padaryta? Kreipkis į mus, mes pabandysime prisidėti prie jūsų bėdų sprendimo. Apie savo problemą parašyk elektroninį laišką adresu lijanajagintaviciene@gmail.com arba skambink telefonu 8 651 28 554.

 

 

 

 


Foto galerija

Saugų seniūnijos specialistas, laikinai einantis seniūno pareigas Kęstutis Sadauskas patvirtino, kad tiltas yra nesaugus.Barvų kaimo gyventojai baiminasi, kad tiltas gali prišaukti skaudžią nelaimę.Barvų kaimo gyventojai baiminasi, kad tiltas gali prišaukti skaudžią nelaimę.

Straipsnio komentarai

Viktoras2015-09-23
Aš keli atcikasu nes niekas nevalo kai dukra susirgo saugu buvosi seniune pasakė kai dukra pastips išvešam nepergyvenk o vaikų teise prie pyjoku nesikabineje girti vaikus veža sumasina vaiku teise nesikabinėje o aš negeriu tai brone Adomaitine kabinejes tik grasina vaika atims o kad ira pijoku aplink nemato kaip vaikus augina ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Viktoras2015-09-23
Niekas to tilto netvarkė net kaimas neturi savo pavadinimo kai rinkimai buvo daug pažadu buvo baigės rinkimai pamiršo ta kaimą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
netgi pienine buvo uzklimpusi ir pas ukininko savaite nevaziavo pieno paimt vien delto kad keliai nebuvo valomi 2015-07-23
kad net ziema keliu nenuvalo niekas o priklauso savivaldybei valyt jai mazi vaikai per sniega turi klampot tokie kaimeliai visai yra uzmiršti valdzios Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?