Kodėl mokestis už šiukšles skaičiuojamas pagal plotą?

2015-07-22, LRT Radijo laida „Ryto garsai“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pinigai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pinigai
Negalima nustatyti, kiek asmenų gyvena bute, todėl mokestis už šiukšles skaičiuojamas pagal gyvenamąjį plotą, nors tai ir nėra labai teisinga. Taip sako Lietuvos būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.

LRT Radijo klausytoja domisi, kodėl mokestis už šiukšles skaičiuojamas pagal gyvenamosios vietos plotą, o ne bute gyvenančių asmenų skaičių.

„Kada ateis laikas, kai už šiukšlės mokėsime nuo žmogaus? Gyvenu viena, turiu nemažą butą. Moku daugiausiai. Tie, kurie gyvena kaimynystėje po kelis, moka mažiausiai. Tai dabar pasakykite, kas šiukšlina? Žmogus ar kvadratas?“ – piktinasi LRT Radijo klausytoja.

Lietuvos būsto rūmų prezidentas J. Antanaitis sako, kad daugelis žmonių to nesupranta. 

„Yra paprasta priežastis: kai panaikinome privalomąją gyventojų registraciją, kurią buvo įvedę KGB, sekdami kiekvieną mūsų žingsnį, ir įvedėme deklaravimą, niekada ir niekaip nesužinosime, kokiame bute ir kiek žmonių gyvena“, – aiškina J. Antanaitis.

Todėl, Lietuvos būsto rūmų prezidento teigimu, pagrindinis dėmuo, kuriuo galima naudotis, yra gyvenamosios vietos plotas.

„Iš tikro tai nėra labai teisinga, nes kai kuriose šalyse žmonės moka nuo įdėto kilogramo. Prieš įdedant šiukšles, automatas pasveria ir nustato, kiek žmogus įdėjo, tačiau šiandien Lietuvoje kitos išeities nėra“, – tikina pašnekovas. 


Straipsnio komentarai

2015-07-24
reikia pradėti dirbti, o negauti pinigus už dyką Komentaras patinka Komentaras nepatinka
bronislava2015-07-22
siukslina zmones o ne kvadratai
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?