Vokietijos ambasadorės viešnagė

2015-07-22, Šilutės rajono savivaldybės informacija

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis penktadienio popietę priėmė Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorę Lietuvos Respublikoje ponią Juttą Schmitz.
Ambasadorė domėjosi turizmu, investicijomis ir verslu Šilutės krašte.

Meras trumpai supažindino su turizmo infrastruktūra, turistų srautais, akcentuodamas tai, kad su vokiečiais pakankamai išplėtoti ryšiai yra kultūros ir švietimo srityse, tačiau abiejų šalių verslininkai nėra iniciatyvūs. Ambasadorė sakė, kad viena iš aktyvinimo formų galėtų būti Prekybos ir amatų rūmai, kur būtų galima organizuoti konferencijas ar kitus forumus verslo atstovams konkrečiose savivaldybėse.

Meras užsiminė apie Macikų lagerį – tarptautinę reikšmę turintį istorijos paminklą, kuris yra labai svarbus kultūros paveldo objektas ne tik Lietuvai, bet ir Europai, todėl imtasi įvairių veiksmų jį aktualizuoti ir tvarkyti. Lagerių kapinėse palaidoti belgai, vokiečiai, lenkai, amerikiečiai, kanadiečiai, rusai, lietuviai. Šilutės rajono savivaldybė ieško galimybių sutvarkyti ir pritaikyti lagerių teritoriją lankymui bei pastatyti atminties ženklą čia kalėjusiems ir mirusiems žmonėms. Čia taip pat planuojama organizuoti šviečiamojo pobūdžio renginius. Ambasadorė sakė, kad būtų labai dėkinga apie žinias, kaip toliau projektas įgyvendinimas.

Buvo kalbama ir kitais Šilutės vokiečių bendruomenei aktualiais reikalais. Susitikimo pabaigoje Meras ambasadorei įteikė knygą apie Šilutės kraštą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!