Švietimo ir mokslo ministras: mokyklų vadovais turi dirbti geriausi švietimo vadybininkai

2014-10-22, SMM informacija
kskompanija.lt nuotrauka
kskompanija.lt nuotrauka
Mokyklų vadovų skyrimo tvarka privalo būti tobulinama, sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis reaguodamas į tėvų organizacijos išsakytą nuomonę dėl rengiamų šios tvarkos pataisų.

„Tarptautiniai tyrimai rodo, kad mokyklos veiklos kokybė bent trečdaliu priklauso nuo vadovo: kaip jis geba suburti komandą, iškelti tikslus ir juos įgyvendinti. Todėl diskutuodami, tardamiesi su švietimo profsąjungomis, pedagogais norime sukurti kuo kokybiškesnę vadovų atranką ir numatyti jų atestavimo galimybes – kad vadovas nuolat būtų skatinamas tobulėti“, - sako ministras.

Mokyklų vadovų darbo klausimai šiandien aptarti ministro susitikime su Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovais Marijampolėje. Pedagogų vadovai atstovai išsakė skundus, kad mokyklų vadovai nevykdo švietimo ir mokslo ministro įsakymų priimdami mokytojus į darbą, nustatydami darbo krūvius, neleisdami tobulinti kvalifikacijos.

Pasak ministro, dažnai mokytojai išsako priekaištus dėl aplaidžios mokyklų vadovų veiklos, o mokyklų direktoriai – dėl painios dabartinės vadovų skyrimo sistemos.

Parengtas mokyklų vadovų skyrimo tvarkos projektas bus derinamas su socialiniais partneriais. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!