Tauragės teismas Pagėgių valdžios skundo nesvarstė

2015-07-26, Stasys BIELSKIS
Iš Tauragės teismo D. Jančaras išėjo nenubaustas, bet tai šioje istorijoje dar ne pabaiga...
Iš Tauragės teismo D. Jančaras išėjo nenubaustas, bet tai šioje istorijoje dar ne pabaiga...

Birželio 16-osios „Šilokarčemoje“ spausdinome straipsnį „Pagėgių „tvarkiečiai“, nebesusitvarkę patys, į pagalbą pasikvietė ir policijos pareigūnus“. Rašėme, kaip birželio 11 dieną vykęs Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis buvo netikėtai pratęstas pusvalandžiui – tiek laiko prireikė valdančiajai Tarybos narių daugumai (trylikai „tvarkiečių“) panorėjus pašalinti iš salės posėdį vaizdo kamera įrašinėjusį ir neva juos įžeidusį pagėgiškį Donatą Jančarą.

Tarybos posėdžio metu D. Jančaras, politikams pradėjus svarstyti nemažai prieštaravimų sulaukusio sprendimo projektą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“, Tarybos nariams parodė galimai įžeidžiantį gestą – abiem delnais paglostė savo ausis. Tai pastebėjo tik vienas Tarybos narys Kęstutis Komskis. Jis pasiūlė pašalinti iš salės D. Jančarą, kaip įžeidusį Tarybos narius, ir pavadino jį klounu. Dėl žodžio „klounas“ vėliau K. Komskis atsiprašė D. Jančaro. Tarybos valdančioji dauguma balsavo už D. Jančaro „išmetimą“ iš posėdžių salės, o opozicija (aštuoni politikai) – prieš. Nuspręsta, kad D. Jančaras turi išeiti iš salės. Bet šis nepakluso tokiam reikalavimui, todėl buvo iškviesta policija.

„Linksmasis“ incidentas baigėsi tuo, kad D. Jančaras atkišo pareigūnams sunertas rankas ir paprašė: „Jeigu esu kaltas, uždėkite antrankius“. Policininkai paliko posėdžių salę, o D. Jančaras toliau filmavo Tarybos posėdį.

Tarybos posėdžiui pasibaigus, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis „Šilokarčemos“ žurnalistui teigė, jog buvo peržiūrėtas Savivaldybės vaizdo kamera darytas posėdžio įrašas ir kad jame aiškiai matėsi, kaip D. Jančaras kažkuriam Tarybos nariui rodė neva nepadorų, įžeidžiantį gestą. Dėl šito atvejo Savivaldybė raštu kreipėsi į policiją.

Liepos 2-ąją D. Jančaras buvo iškviestas į Pagėgių policijos komisariatą, ten jis apklaustas kaip įtariamasis, surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir įteiktas kvietimas į Tauragės rajono apylinkės teismą. Liepos 20 dieną jis nuvyko į teismą tikėdamasis, kad bus paskirta bauda, bet teisėja Gražina Gudžiūnienė pranešė tik tiek, kad šią bylą teismas atsisakė nagrinėti ir medžiagą gražins Pagėgių policijai. Toks teismo sprendimas D. Jančarui buvo netikėtas.

Jis teigia jokio teisės pažeidimo nepadaręs, mat Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnyje parašyta: „Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką“. Bet ar galimai nepadorių gestų rodymas yra valdžios kritikavimas, dar galbūt spręs policijos pareigūnai.

Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas „Šilokarčemai“ sakė, kad prieš dvi savaites teismas kažkodėl pradėjo grąžinti tokius protokolus, mat nagrinėti nedidelio chuliganizmo atvejus bei skirti bausmę gali ne tik teismas, bet ir policija. Kai iš teismo policija gaus visą medžiagą, tada ir bus sprendžiama, ką daryti.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 174 straipsnis teigia: „Nedidelis chuliganizmas, tai yra necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį, – užtraukia baudą nuo dvidešimt aštuonių iki aštuoniasdešimt šešių eurų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų“.

 


Straipsnio komentarai

Slava2015-07-28
Slava Jančaras- Gerojam slava :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vajė2015-07-26
Neįžeidinėkit mamos lepūnėlių Komentaras patinka Komentaras nepatinka