Kintuose Bangpūtys krantą pasiekė su griausmu ir lietumi

2015-07-25, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Bangpūtys su undinėle prašė mylėti marias, nepykti, nesikeikti, elgtis su gamta pagarbiai ir jos nerūstinti.
Bangpūtys su undinėle prašė mylėti marias, nepykti, nesikeikti, elgtis su gamta pagarbiai ir jos nerūstinti.

Šiemet ir vėl kintiškiai visus kvietė į savo tradicinę Marių šventę, kurios metu žvejai dėkojo Bangpūčiui-marių valdovui, apdovanojo sportiškiausiuosius, dovanojo vieni kitiems gražiausių linkėjimų puokštes.

Prašė susirinkusiųjų mylėti marias

Iškilmingai pradėta kintiškių šventė. Tai padarė Šilutės pučiamųjų ansamblis „Pamario brass“, kuriam vadovauja Gražvydas Raila. Netrukus su būgnų griausmu į krantą pakvietas Bangpūtys-marių valdovas. Šis atvyko drauge su undinėle ir su savimi atnešė perkūno griausmą, gausų lietų. Tačiau tai nuotaikos niekam nesugadino.

Bangpūtys pirmiausia prašė susirinkusiųjų mylėti marias, nepykti, nesikeikti, elgtis su gamta pagarbiai ir jos nerūstinti bei pakvietė Kintų seniūną Antaną Kližentį ir bendruomenės pirmininkę Sigitą Kasparavičienę iškelti Kintų vėliavą. Netrukus tradiciškai tylos minute pagerbti ir negrįžusieji iš marių. Šventės vedėja I. Skablauskaitė perdavė Bangpūčiui ąžuolo vainiką, kurį jis paėmė ir išsinešė su savimi kaip duoklę marioms, pagarbos ženklą iš jų negrįžusiesiems.

Išvykdamas Bangpūtys su savimi išsinešė ir lietų. Netrukus vėl švietė saulė.

Netrūko sportuojančiųjų

Sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Kintų šeimininkas A. Kližentis. Netrukus į sceną pakviesta Kintų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Lina Leikuvienė. Padėkojus jai už pagalbą, prasidėjo sportinių varžybų apdovanojimai. O apdovanoti buvo ką, nes nuo ankstaus ryto Kintuose bumseno kamuoliai – buvo žaidžiamas krepšinis, tinklinis. Varžytasi ir  šaškių žaidime. Taip pat rankų lenkimo varžybose išaiškinti stipriausių rankų savininkai. Varžybas organizavo Vaidas Morkūnas, L. Leikuvienė bei Ramūnas Gečas.

Krepšinio varžybose garbingą III vietą iškovojo komanda „Voveriukai“, II vieta  atiteko komandai „Švyturys“. Pergalę iškovojo jaunuolių komanda „Diedukai“.

Tinklinio varžybose trečiąja vieta džiaugėsi komanda „Drift Devil“,  II vietą iškovojo komanda „Team Dream“.  I vieta atiteko komandai „Švyturys“.

Rankų lenkime III vietą užėmė Aurimas Einikis, II vietą iškovojo Vaidas Morkūnas, o neįveikiamas buvo Ramūnas Juknius, kuris ir laimėjo I vietą.

Šaškių varžybose III vieta atiteko Vaidui Morkūnui, II vieta – Ramūnui Gečui, I vieta – Mindaugui Sakalauskui.

Visiems sportininkams įteiktos padėkos, atminimo dovanėlės.

Vyko šeimų turnyras

Netrukus du piratai tarpusavyje pasivaržyti pakvietė kintiškių šeimas, kurios savo jėgas išbandė ne tik sausumoje, bet ir vandenyje. Jos, prisiekusios atlikti visas užduotis dorai ir sąžiningai, statė statulas, lenktyniavo, plaukė laivu, viena ranka žvejojo iš kubilo, pynė tinklus. Atliko daugybę užduočių, kurios patiko ne tik šeimų turnyro dalyviams, bet ir žiūrovams.

Ventės ir Šturmų bendruomenė susirinkusiuosius vaišino žuviene, Mingės bendruomenė – rūkyta žuvimi.

Šventėje ir mažas, ir didelis nesunkiai galėjo sugalvoti, ką nori veikti. Todėl vieni žiūrėjo, ką įsigyti iš gausiai susirinkusių amatininkų, kiti – ragavo žuvienę, treti bandė pinti bučiukus... Netrūko šokančių ir dainuojančių, nes scenoje taip pat virė gyvenimas. Čia vieni kolektyvai keitė kitus. Visus šokti kvietė grupė „Karčema“, kuri pristatė Etnografiniams regionų metams paminėti parengtą programą „Špylmanas negali nešpyliuoti“. Savo dainas susirinkusiesiems dovanojo ansamblis „Heidė“, mišrus vokalinis ansamblis „Mingė", moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“, Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“.

Šventėje tvyrojo itin gera nuotaika, skambėjo dainos įvairių etnografinių Lietuvos vietų tarmėmis.

 

 

 

 

 


Foto galerija

Bangpūtys su undinėle prašė mylėti marias, nepykti, nesikeikti, elgtis su gamta pagarbiai ir jos nerūstinti.Ventės ir Šturmų bendruomenė susirinkusiuosius vaišino žuviene, Mingės bendruomenė – rūkyta žuvimi.Šventės metu vyko ir šeimų turnyras, kurių metu kintiškiai atliko įvairias užduotis.Šventės metu vyko ir šeimų turnyras, kurių metu kintiškiai atliko įvairias užduotis.Šventės metu vyko ir šeimų turnyras, kurių metu kintiškiai atliko įvairias užduotis.
Šventės metu vyko ir šeimų turnyras, kurių metu kintiškiai atliko įvairias užduotis.Šventės metu vyko ir šeimų turnyras, kurių metu kintiškiai atliko įvairias užduotis.Sporto varžybas organizavo (iš kairės) Vaidas Morkūnas, Lina Leikuvienė bei Ramūnas Gečas.Ventės ir Šturmų bendruomenė susirinkusiuosius vaišino žuviene, Mingės bendruomenė – rūkyta žuvimi.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?