Nusikaltimams – ne! Šilutės miestą jau stebi 12 vaizdo kamerų

2015-07-27, Stasys BIELSKIS
TEO LT Vakarų verslo klientų padalinio pardavimų vadovas Andrius Gedminas (dešinėje) papasakojo, kaip veikia vaizdo kameros, pademonstravo jų galimybes.
TEO LT Vakarų verslo klientų padalinio pardavimų vadovas Andrius Gedminas (dešinėje) papasakojo, kaip veikia vaizdo kameros, pademonstravo jų galimybes.

Visiškai rimtai galima teigti, kad šių metų liepos 21-oji įeis į Šilutės miesto istoriją kaip nusikaltimus fiksuojančių dvylikos vaizdo stebėjimo kamerų atsiradimo diena. Antradienio popietę į Šilutės rajono policijos komisariatą buvo pakviesti Savivaldybės vadovai ir žiniasklaidos atstovai – 14 valandą pradėjo veikti paskutinė, 12-oji vaizdo kamera.

Šilutės gyventojai ir svečiai jau gali jaustis saugiau, nes šiame mieste pradėjo veikti 12 vaizdo stebėjimo kamerų. Tuo įsitikino į policiją atvykę Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, buvusioji merė Daiva Žebelienė ir kt.

Vaizdo stebėjimo sistemą įrengė Šilutės rajono savivaldybės paskelbtą konkursą laimėjusi bendrovė TEO LT. Šios bendrovės Vakarų verslo klientų padalinio pardavimų vadovas Andrius Gedminas papasakojo, kaip veikia vaizdo kameros, pademonstravo jų galimybes. Pavyzdžiui, kadangi vaizdą galima priartinti iki 30 kartų, automobilio numerį nesunku perskaityti, jeigu jis būtų nuo kameros už 300 metrų. Štai priartinus vaizdą kameros, sumontuotos Lietuvininkų, Rusnės ir Turgaus gatvių sankryžoje, buvo aiškiai matyti ir pažinti, kaip per senojo turgaus aikštę tądien važiavo vienas Šilutėje žinomas politikas.

Vaizdo kameros įrengtos prie visų įvažiavimų į Šilutę ir kitose miesto vietose. Jos veikia didelės raiškos formatu HD, todėl aiškiai matosi net ore skraidantys pūkeliai. Kameras galima pasukti 360 laipsnių kampu.

Pasak Šilutės r. PK viršininko Sigito Mikutavičiaus, džiugu, kad ir Savivaldybė prisideda prie viešosios tvarkos užtikrinimo ir nėra abejinga gyventojų saugumui. Šių kamerų dėka pareigūnai galės lengviau palaikyti viešąją tvarką, užtikrinti gyventojų saugumą bei išaiškinti pažeidėjus ar asmenų daromas nusikalstamas veikas. Kamerų vaizdų stebėjimo pultas įrengtas PK Budėtojų dalyje, todėl pareigūnai galės dar operatyviau reaguoti į gyventojams ar miesto turtui kylančią grėsmę. S. Mikutavičiaus manymu, tai bus puiki prevencinė priemonė - asmenys vengs daryti pažeidimus ar nusikalstamas veikas, turėtų sumažėti „klientų“ laikinojo sulaikymo kamerose.

Vaizdo stebėjimo sistemą Šilutės mieste trejus metus prižiūrės bendrovė TEO LT. Kamerų įrengimo ir priežiūros vertė – daugiau nei 154 tūkst. eurų.

Ateityje vaizdo stebėjimo kamerų planuojama įrengti visų seniūnijų centrinėse gyvenvietėse, daugiau jų turėtų atsirasti ir Šilutės mieste.

 


Foto galerija

TEO LT Vakarų verslo klientų padalinio pardavimų vadovas Andrius Gedminas (dešinėje) papasakojo, kaip veikia vaizdo kameros, pademonstravo jų galimybes.Dviratininkas – eismo taisyklių pažeidėjas.Elkitės padoriai – Šilutės miestas stebimas vaizdo kameromis.Vaizdo stebėjimo kamera (viršuje).

Straipsnio komentarai

dsadsadsa2016-08-01
dasdsadsa Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Marija2015-08-03
O tai kur ispejimas kad miestas stebimas vaizdo kameromis? moraliniu normu pazeidimas :)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oi oi kokia turtinga šilutes valdzia 2015-07-29
nespejo koju apšilt kedziu pasimatuot o jau ir priedus didinas dvigubai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JUG TAIP PONAI 2015-07-27
GALETU IR I VALDININKU KABINETUS IRENGT PO KAMERIKE NEREIKETU TADA SLEPT NUO ZMONIU JOKIU DOKUMENTU SLAPTU NEI JOKIU KORUPCIJU NEBUTU IR KYŠININKU SUMAZETU Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?