Baidarėse prieš Nemuno srovę – parama onkologiniams ligoniams bei Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui

2015-07-24, Šilutės rajono savivaldybės informacija

2015 m. liepos 26 d., 11.00 val., Klaipėdoje, Danės upėje prie Jono kalnelio, trys jauni bendraminčiai – rusniškis Domantas Laukevičius, šilutiškis Tomas Adomaitis ir klaipėdietis Kęstutis Kvaraciejus pradės neeilinį žygį baidarėmis „Vilties yriai Nemunu“. Iššūkio tikslas – parama Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui bei onkologinėmis ligomis sergančiųjų paskatinimas nepasiduoti sraunios upės tėkmę primenančiai ligai.

Prieš srovę maždaug 500 km distanciją Nemunu, jei srovė ir priešinis vėjas nesugadins planų, vaikinai planuoja įveikti per 10 dienų. Plaukimas tęsis nuo Klaipėdos iki Druskininkų – irklais bus išmatuotas visas Nemunas Lietuvos teritorijoje, taip pat Kuršių marios.

Lig šiol didžiausios ir ilgiausios upės šalyje prieš srovę irkluodamas dar neįveikė nė vienas žygeivis, nes tai gana sudėtingas plaukimas, priklausantis nuo aplinkos sąlygų, reikalaujantis tvirto tiek psichologinio, tiek fizinio pasirengimo.

Pagrindinis plaukimo partneris – Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centras, kurio įkūrėjai skatina bei padeda onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms nenuleisti rankų ir kovoti su neganda.

Šiemet Valstybės dienos proga Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė neabejoja, kad tokia parama sergantiesiems – labai svarbi.

„Žygiai kaip šis ne tik padeda rinkti aukas, bet ir suteikia ligoniams vilties, kad jie ne vieni kovoja su savo liga“, – teigė pati ne kartą šiurpią onkologinės ligos diagnozę išgirdusi A. Kerpytė.

Pakeliui D.Laukevičius, T. Adomaitis ir K. Kvaraciejus susitiks su Rusnės, Panemunės, Smalininkų, Veliuonos, Raudondvario, Kauno, Birštono, Alytaus, Merkinės bei Druskininkų gyventojais, kuriems pristatys onkologinio centro idėjas, paskatins paremti, pakvies prisijungti ir prie savojo plaukimo ar kitų Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro akcijų, kurių rengiama iš tiesų nemažai. Be kita ko, siekiama, kad tai nebūtų vienkartinė akcija, kad kitais metais iššūkio estafetę perimtų kiti irkluotojai.

Kviečiame visus neabejingus į palydėtuves Rusnėje prie klevo, liepos 27 d. 9 val.

Daugiau informacijos telefonu +370 686 60055 .


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?