Šienavimo terminas pratęstas dviem savaitėmis

2015-07-24, Žemės ūkio ministerijos informacija

Ūkininkai, deklaruojantys pasėlius ir norintys gauti tiesiogines išmokas, prisiima įsipareigojimus savo ganyklas arba pievas nušienauti bent 1 kartą per metus arba visiškai nuganyti iki liepos 15 d. Atsižvelgdama į šiam metų laikui Lietuvoje nebūdingą sausrą, Žemės ūkio ministerija šienavimo terminą pratęsė dviem savaitėmis – iki rugpjūčio 1 d.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad naujasis šienavimo ir ganymo terminas galioja tik žolėdžių ūkinių gyvūnų laikytojams (ne mažiau kaip 0,3 SG/ha), nes sausra didžiausią įtaką padarė būtent gyvūnų ganymui būtinų plotų naudojimui.

Šis sprendimas daliai pareiškėjų suteikia galimybę iš naujo įvertinti deklaruojamų ganyklų plotų žolinės augalijos atsinaujinimo būklę ir įpareigoja pasirūpinti nenuganytais bei nešienautais deklaruotais plotais iki rugpjūčio 1 d.


Straipsnio komentarai

Joo2015-07-30
Reikia laiku šienauti, tuomet mažiau reikės vitaminų ir dejuoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gyvuliui neuztenka vien šieno jam reikia ir vitaminu ir pašaru o pienas kiek kainuoja tik ašaros 2015-07-24
toi ministerijoi tokie nuo gatves surengti visi buki vaje vaje paviz kaip šia tokia vasata lietinga gerai jai spejo kaikurie ukininkai susišienaut jug yra tokiu ukininku kurie ir iki šiol dar neviska susišienavo ir dar toki trumpa laikotarpi dave nusišienaut jug sulijusi šiena gyvuliam nepaduosi ji gali mest i griovi o kas grazins uz degalus sudegintus ir tiepatys ukininkams yra normuoti Komentaras patinka Komentaras nepatinka