Pirmieji vidutinio greičio matavimo rezultatai – greičio viršijimo atvejų sumažėjo 10 kartų

2015-07-25, Policijos departamentas prie VRM
E. Onaičio nuotr.
E. Onaičio nuotr.

Pirmoji vidutinio greičio matavimo savaitė nustebino pareigūnus, užfiksuoti tik keli atvejai, kai greitis buvo viršijimas daugiau kaip 40 km/val. ar 50 km/val.

Išanalizavus gautą statistiką matyti, kad greičio viršijimo atvejų sumažėjo maždaug 10 kartų. Jei testuojant šią sistemą buvo užfiksuota 10 transporto priemonių, kurios vidutinį greitį viršijo daugiau kaip 50 km/val., tai šią savaitę tokių atvejų nebuvo nė vieno. Daugiau kaip 40 km/val. greitį šią savaitę viršijo tik 2 transporto priemonės, kai testavimo savaitę tokių užfiksuota 16. Daugiau kaip 30 km/val. greitį šią savaitę viršijo 11 automobilių, testavimo metu jų buvo 59. 

„Akivaizdu, kad tokia sistema pasiteisino. Kaip ne kartą esame skelbę, viena pagrindinių tragiškų eismo įvykių priežasčių šiame kelyje yra didelis greitis. Per savaitę drastiškų greičio viršijimo atvejų sumažėjo iki minimumo, vadinasi savo tikslą policija pasiekė"-teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Analizuojant statistiką matyti, kad nemaža dalis greitį viršijusių vairuotojų yra ne LR piliečiai, todėl ateityje planuojama operatyviai apdoroti gautus duomenis ir pasienio ruožuose stabdyti užsienio šalių vairuotojus, taip neleidžiant jiems išvengti atsakomybės.  

Praėjusią savaitę magistraliniame kelyje A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, nuo 29,131 iki 34,004 km (4 873 metrų atkarpoje) policijos pareigūnai pradėjo naudoti naują transporto priemonių greičio kontrolės sistemą, minėta atkarpa pažymėta įspėjamaisiais ženklais.


Straipsnio komentarai

Pilna informacija2015-07-26
Tegul pateikia informaciją, kiek kainavo šitie matuokliai....milijonai. Ir viskas iš mokesčių mokėtojų kišenės...ir atsiperka jiems 11 pensininkų ir pienburnių sugavo, kurie su savo supuvusiomis geldomis truputį greičiau važiavo...tegul jie lekia ir sau galvas susisuka, mažiau tokių bus.

Bet kas liečia šitų pinigų taškymus, tai ponai korumpuoti valdininkai geriau juos investuoja į kelius ir aplinkelius investuoja....o dabar nusiperka porą kinietiškų matuoklių ir kelis kartus didesnę kainą, ir policija jaučiasi super techniškai aprūpinta....Kiek dar žmones juokinsit????
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
super gerai 2015-07-25
labai gerai kad irenge tokius irenginius maziau lakunu bus keliuose ir pazeidinetoju o ne tai lekia kai akis išplike Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?