Policija siūlo atnaujinti diskusijas dėl vairuotojų sveikatos patikros

2015-07-26, BNS
Kraujospūdis© Shutterstock nuotr
Kraujospūdis© Shutterstock nuotr

Lietuvos policija siūlo atnaujinti diskusijas dėl griežtesnio vairuotojų sveikatos patikrinimo, siekiant užkirsti kelią eismo nelaimėms.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus viršininkas Alvaras Bacevičius BNS sakė manantis, kad vyresnių vairuotojų sveikata turėtų būti tikrinama atidžiau. „Mašinoje turi būti kondicionierius, nes kai karšta, žmogus pavargęs ir mieguistas, karštis gali sukelti sveikatos problemas. Įvykiai rodo, kad mes laiku neužbėgame už akių. Turime galvoti, ką padaryti - gal nuo kažkurio amžiaus dažniau reikia tikrinti“, - BNS sakė A.Bacevičius.

Tragiškų eismo nelaimių priežastis tiriančiam skyriui vadovaujantis pareigūnas svarstė, kad gali reikėti išplėsti sąrašą ligų ir sutrikimų, dėl kurių negali būti išduodamas ar keičiamas vairuotojo pažymėjimas. Policijos pareigūnas baisėjosi žmonių, kurie grįžo po atostogų, pasakojimais, kad vairavo parą, nes labai norėjo greičiau grįžti namo. Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas BNS sakė, kad sveikatos priežiūros įstaigos, kai tik nustato, kad žmogus negali vairuoti, praneša policijai ar „Regitrai“. „Pastaruoju metu dažniau pradėjome gauti pranešimus, kad dėl vieno ar kito sutrikimo asmuo negali vairuoti“, - sakė D.Šalomskas. Jis taip pat mano, kad nuo tam tikro amžiaus vairuotojų sveikata būtų tikrinama dažniau - kas metus ar kas pusmetį. Pastarosiomis savaitėmis policija pranešė bent apie keturias avarijas Vilniuje ir Klaipėdoje, kurios, kaip įtariama, įvyko sutrikus vairuotojų sveikatai.


Straipsnio komentarai

išvis nebera tvarkos net gyvenvietei laksto kaip akis išplike2015-07-27
taip ir turi buti o ne prisigeria ir uzvairo ir i prieki o kai nutrenkia kokia bobute tai dar gincijas tai aš vakar geriau ar uzvakar kitas išvis kaškokios budobeles apsiuostes vairuoja ir mato ne zmogu o gyvuna Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?