Kooperuotis pienininkams trukdo jų iniciatyvos trūkumas

2015-07-27, lrt.lt
Vida Press nuotr. / Pienas
Vida Press nuotr. / Pienas

Konkurencijos tarybai raginant smulkiuosius pienininkus burtis į kooperatyvus, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas sako, kad ūkininkams trūksta iniciatyvos. B. Markauskas pastebi, kad tokie kooperatyvai būtų efektyvūs tik tada, jei jie užsiimtų ne pieno žaliavos surinkimu, bet jos perdirbimu.

„Teisinė bazė dėl kooperacijos šiandien sutvarkyta pakankamai. Manau, kad yra kita problema. Kooperatyvus turės tie patys ūkininkai ir reikia pripažinti, kad tos iniciatyvos ir sugebančių, norinčių žmonių nelabai yra, ypač, jei kalbėsime apie smulkesnius ūkininkus. Jie – daugiausia pagyvenę žmones. Žinoma, yra ir kitas dalykas – šiandien jau nebeužtenka kooperuoti pieno kaip žaliavos. Pieno perdirbėjai išmoko pamoką ir šiandien kooperatyvų narių pieno supirkimo kaina yra mažesnė negu atskirų ūkininkų. Reikia kalbėti apie perdirbimą. Lietuvoje šiandien mes praktiškai neturime kooperacinės perdirbimo įmonės“, – LRT Radijui tvirtina B. Markauskas.

Patys ūkininkai teigia, kad šalyje nėra reikiamų instrumentų, konsultantų ir sąlygų tai daryti. Anot jų, perdirbėjai trukdo kooperatyvams, o politikai nesiima ryžtingų veiksmų, kad ūkininkai būtų paskatinti kooperuotis.


Straipsnio komentarai

ir kiek daug moka per tuos koperatyvus uz piena prisimerkes nesimato 2015-07-27
eiliniai zodziai kaip buvo prieš sumastant statyt koperatyvus o kai ikure koperatyvus oi kaip gerai nuo ju net vemt vercia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o nerašyk nesamoniu ir neerzink zmoniu2015-07-27
e tu joo jei neišmanai apie uki patilek gerai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2015-07-27
Niekas netrukdo jungtis prie esančių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?