Nemokantiems baudų už KET pažeidimus – naujos sankcijos

2015-07-27, www.15min.lt
VIDEO kadras: Vilniaus policijos reidas Kęstučio gatvėje
VIDEO kadras: Vilniaus policijos reidas Kęstučio gatvėje

Pažeidėjams, nemokantiems paskirtų baudų už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, bus taikomi ribojimai – jie ne tik negalės gauti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimo, bet ir registruoti automobilio „Regitroje“.

„Turime imtis griežtesnių priemonių, nes baudų už KET pažeidimus nemokančių asmenų yra pernelyg daug. Pavyzdžiui, 2012 metais Lietuvoje paskirta daugiau kaip 105 tūkstančiai tokių baudų, kurių suma – daugiau kaip 8,9 mln. eurų, o išieškota vos 8 proc. 2013 ir 2014 metais išieškota atitinkamai 38 ir 22 proc.“, – pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime pritarta Vidaus reikalų ministerijos parengtoms teisės aktų pataisoms, kuriomis siūloma įrašyti nuostatą, jog pažeidėjams, kurie per nustatytą laiką nesumoka paskirtų baudų už KET pažeidimus, neišduodami ir nekeičiami vairuotojų pažymėjimai. Sąlyga – nustatytas terminas, skirtas sumokėti baudai, jau yra pasibaigęs.

Pagal VRM parengtas pataisas pažeidėjams bus taikomas ir kitas ribojimas: jie negalės savo vardu registruoti transporto priemonių „Regitroje“.

„Tokiu būdu ne tik skatinsime pažeidėjus ieškoti būdų bei priemonių sumokėti baudas, bet ir motyvuosime žmones vengti daryti pažeidimus. Akivaizdu ir tai, kad naujasis mechanizmas leis padidinti įplaukas į valstybės biudžetą“, – sako S. Skvernelis.

Pataisos dar bus svarstomos Vyriausybėje ir Seime.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?