Girtas darbininkas aukštalipis sumušė kunigą

2015-07-29, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi lrytas.lt nuotrauka
Asociatyvi lrytas.lt nuotrauka

Birželio 6-ąją, apie 17 val. 40 min., viešoje vietoje – Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios šventoriuje ir jos viduje - Edgaras Vilkys, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, garsiai šūkavo, kabinėjosi prie į mišias atėjusių žmonių, ranka trenkė į galvą jį raminti priėjusiai moteriai, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Jis, garsiai šūkaudamas, iškeikė bažnyčioje buvusius žmones, delnu sudavė į skruostą prie jo priėjusiam ir bandančiam iš bažnyčios išprašyti kunigui Kęstučiui Motiejaičiui, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Tokiu elgesiu E. Vilkys pademonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, todėl sėdo į teisiamųjų suolą.

Vidurinį išsilvinimą turintis, nevedęs, dirbantis darbininku aukštalipiu E. Vilkys nuteistas jau antrą kartą. Praėjusių metų gruodžio 16-ąją už viešosios tvarkos pažeidimą jis buvo baustas 750 eurų bauda, teistumas neišnykęs.

Šį kartą kaltinamasis E. Vilkys, apklaustas teisiamajame posėdyje dėl jam pareikšto kaltinimo pagal BK 284 straipsnio 1 dalį, kaltu prisipažino visiškai ir patvirtino savo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus. Jis teigė, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir emociškai sutrikęs dėl konflikto su drauge, eidamas namo su draugu M. T. užėjo į Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčią, kurioje šūkavo, keikėsi, ranka sudavė kunigui į veidą. Kitų jam inkriminuotų nusikalstamų veiksmų jis neneigė, tvirtino, kad jų neprisimena dėl girtumo ir tiki nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymais. Negalėjo paaiškinti, dėl ko tą pavakarę užėjo į bažnyčią. Savo veiksmus smerkė, dėl jų nuoširdžiai gailėjosi. Nukentėjusiųjų atsiprašė, su jais susitaikė.

Tą birželio 6-ąją, 18 val. 9 min., E. Vilkiui buvo nustatytas 2,32 promilių girtumas, kurio pastarasis neginčijo.

Nukentėjusi moteris teigė ateidama į bažnyčią pamačiusi šventoriuje besisklaidančius girtus vaikinus, iš kurių vieno alkūnės buvo kruvinos, vėliau sužinojo, jog tai - E. Vilkys. Jis garsiai keikėsi, o kitas vaikinas stengėsi jį išsivesti. Priėjusi prie jų paaiškino, kad bažnyčios teritorijoje taip elgtis nedera, paprašė išeiti. Tada E. Vilkys, įbėgęs į bažnyčią, nuėjo altoriaus link. Ši moteris, priėjusi prie E. Vilkio ir paėmusi už rankos, norėjo jį išvesti iš bažnyčios, tačiau šis, kitiems asmenims matant ir girdint, ją iškeikė, ranka trenkė į galvą. Pasitraukusi atsisėdo į suolą, o E. Vilkys, šlitiniuodamas ir keikdamasis nuėjęs atsisėdo pirmame suole. Į bažnyčią įėjęs kunigas K. Motiejaitis, pamatęs besisklaidantį, šūkaujantį E. Vilkį, paėmė jam už rankos, gražiai prašė išeiti laukan. E. Vilkys pašokęs pradėjo skeryčiotis, ranka sudavė kunigui į galvą, pradėjo tarpusavyje stumdytis. Pribėgusi prie jų moteris atitraukė E. Vilkį nuo kunigo ir išstūmė iš bažnyčios. Dėl patirto fizinio skausmo ji į medikus nesikreipė, civilinio ieškinio byloje nereiškė.

Nukentėjusysis kunigas K. Motiejaitis irgi paliudijo, kaip E. Vilkys garsiai keikėsi, tyčiojosi iš besimeldžiančių žmonių. Kunigas liepė jam išeiti iš bažnyčios, tačiau šis, būdamas labai girtas ir matomai nesuprasdamas, kas prie jo priėjo, jį iškeikė rusiškais keiksmažodžiais. Kunigas dėl tokio E. Vilkio elgesio patyrė fizinį skausmą, tačiau byloje civilinio ieškinio nereiškė, nes šis jo atsiprašė, atgailavo dėl netinkamo elgesio.

Liudytoja V. P. parodė, kad atėjusi į bažnyčią groti vargonais matė, kaip šventoriuje du vaikinai, iš kurių vienas buvo labai girtas, o kitas jį tramdė, sklaidėsi, girtasis užgauliojo į mišias besirenkančius žmones, veržėsi į bažnyčią. Po to į ją patekęs girtas vaikinas keikėsi, kunigui, bandančiam jį išprašyti, išstumti iš bažnyčios, trenkė per veidą. Matė kaip prie kunigo pribėgusi moteris padėjo išstumti iš bažnyčios girtą vaikiną. Incidento metu bažnyčioje buvo apie 20 besimeldžiančių žmonių, kurie pasipiktino nepažįstamo vaikino elgesiu.

Kaltinamojo E. Vilkio atsakomybę lengvino ta aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailėjosi, o jo atsakomybę sunkino aplinkybė, jog nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

E. Vilkys, būdamas baustas administracine tvarka, teistas už tyčinį nusikaltimą viešajai tvarkai, turėdamas neišnykusį teistumą, padarė analogišką nusikaltimą. Jis darbdavio charakterizuojamas teigiamai, viešai atsiprašė nukentėjusiųjų, kurie jam pretenzijų nereiškė.

Teismas nusprendė E. Vilkį pripažinti kaltu ir paskirti 30 MGL dydžio (1 129,80 Eur) baudą, bet ją sumažinti vienu trečdaliu iki 20 MGL (753,20 Eur) baudos. Į paskirtą bausmę įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas – trys dienos, vieną kardomojo kalinimo (suėmimo) dieną prilyginant 2 MGL dydžio baudai. Galutinė bausmė - 14 MGL (527,24 Eur) bauda. E. Vilkys paskirtą baudą privalės sumokėti per penkis mėnesius. Nuosprendis jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?