Paskirtas vicemeras, administracijos direktorius ir 60 proc. algos priedas

2015-07-30, Kęstutis GABŠYS
A.Šepučio (dešinėje) laukia sunkus darbas, todėl Tarybos nariai jį iš anksto pamalonino 60 proc. dydžio atlyginimo priedu.
A.Šepučio (dešinėje) laukia sunkus darbas, todėl Tarybos nariai jį iš anksto pamalonino 60 proc. dydžio atlyginimo priedu.

Praėjusį  ketvirtadienį, tuoj po iškilmingos priesaikos ceremonijos, naujojo šaukimo Savivaldybės tarybos nariai rinkosi į pirmąjį pusiau darbinį posėdį. Dauguma posėdyje svarstytų klausimų buvo tvarkomieji – Tarybos nariai turėjo atleisti administracijos direktorių, jo pavaduotoją, pavesti jiems eiti savo pareigas, t.y. atlikti įstatymuose surašytas pareigas. Tačiau, be šių formalių procedūrų, Taryba ėmėsi formuoti savo valdžios organus. Buvo paskirtas vicemeras ir administracijos direktorius. Tokie klausimai yra visada įdomūs dėl svarstymo metu daromų pareiškimų bei slapto balsavimo rezultatų.

Be darbo buvo tik pusvalandį

Iš administracijos direktoriaus pareigų atleistas Sigitas Šeputis be darbo buvo tik pusvalandį, kol Savivaldybės tarybos nariai balsavo dėl vicemero. Savivaldybės meras administracijos direktoriaus pareigoms pateikė S. Šepučio kandidatūrą.

Slapto balsavimo rezultatai turėtų priversti sunerimti opoziciją. Už S. Šeputį jau balsavo visi valdančiajai daugumai priklausantys politikai ir trys Tarybos mažumos nariai. Kadangi pats S. Šeputis balsavime nedalyvavo, už jį buvo paduota 17 balsų, 7 Tarybos nariai S. Šepučio kandidatūrai nepritarė.

Tam, kad galėtų pradėti dirbti savo darbą, S. Šeputis privalo atsisakyti Tarybos nario mandato, būtina susitvarkyti kitus formalumus. Dėl to naujai patvirtintas senasis administracijos direktorius savo pareigas pradės eiti rugpjūčio 3-iąją. Beje, dar nepradėjus jam eiti pareigų, Tarybos nariai iš anksto žinojo, kad S. Šeputis dirbs labai intensyviai ir sunkiai, todėl iš karto jam buvo patvirtintas 60 proc. dydžio atlyginimo priedas.

S. Šepučiui pasitraukus iš Savivaldybės tarybos narių, jo vietą turėtų užimti švėkšniškis Antanas Martinkus.

Buldozeris truputį buksavo

Kai Savivaldybės tarybos nariai atliko savo pareigas ir formaliai atleido (kad vėliau vėl paskirtų) iš pareigų  administracijos direktorių S. Šeputį , o jo pavaduotojai Inesai Murauskienei pavedė eiti administracijos direktorės pareigas,  į „karštąją kėdę“ sėdo kandidatas į mero pavaduotojus Algirdas Balčytis. Būtent šią kandidatūrą Tarybos nariams pateikė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Nepaisant skambių pareiškimų, būsimoji Tarybos opozicija pasirodė esanti bedantė. Nė vienas Tarybos narys nesiteikė užduoti klausimų nei kandidatūrą teikusiam merui, nei pačiam kandidatui. Tarybos nariams nerūpėjo, kokias veiklos sritis meras ketina pavesti kuruoti naujai paskirtam pavaduotojui. Niekas iš Tarybos narių nesiūlė diskutuoti, ar vicemero asmeninės ir dalykinės savybės bei kompetencija yra suderinamos su tokiomis atsakingomis pareigomis.

Skirtingai nei S. Šepučio atveju, tvirtinant A. Balčyčio kandidatūrą slaptojo balsavimo metu, naujai suteptas valdžios buldozeris truputį užbuksavo. Už A. Balčyti balsavo tik 15 Savivaldybės tarybos narių. Tokio skaičiaus užteko, kad politikas būtų išrinktas vicemeru.  Tačiau formaliai valdančiajai daugumai priklauso 17 Savivaldybės tarybos narių. Tai reiškia, kad du kol kas neįvardinti Tarybos nariai, priklausantys valdančiajai daugumai, už A. Balčytį nebalsavo,  o tai yra labai svarbus politinis pareiškimas, galintis turėti rimtų pasekmių ateityje.

Kitas posėdis - rugpjūčio 6-ąją

Posėdžio pabaigoje Tarybos nariai ėmė viešinti pareiškimus, kuriuose buvo paskelbta valdančiosios daugumos sudėtis bei sudaryta dalis Savivaldybės tarybos frakcijų.

Oficialiai skelbiama, kad Tarybos dauguma susideda iš partijų „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos socialdemokratų partijos, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ ir Darbo partijos atstovų Savivaldybės taryboje.

Iš Tarybos narių pareiškimų, paskelbtų apie frakcijų sudarymą, matyti, kad Darbo partijos atstovas Tomas Budrikis dirbs Socialdemokratų frakcijoje, o „valstiečiai-žalieji“ ir D. Žebelienės komanda suformavo Jungtinę frakciją. Apie frakcijų sukūrimą kol kas nepaskebė liberalai, TS-LKD ir Lietuvos laisvės sąjungos (A.Zuoko partijos) atstovai.

Rugpjūčio 6-ąją numatytas kitas Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame turėtų būti paskirti du administracijos direktoriaus pavaduotojai, suformuoti Tarybos komitetai, komisijos ir visuomeninės tarybos.


Foto galerija

A.Šepučio (dešinėje) laukia sunkus darbas, todėl Tarybos nariai jį iš anksto pamalonino 60 proc. dydžio atlyginimo prieduVicemerui A.Balčyčiui teks išsiaiškinti, kas iš valdančiosios daugumos Tarybos narių nebalsavo už jį vicemero rinkimuose.

Straipsnio komentarai

oooooooo2015-08-01
valdziai visada bus gerai tik ne zmogui kol nesusikraus viso biudzeto tol neuzteks musu valdininkam o ka mes paprasti zmogeliai taip ir gyvensim pa zadais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vėskas būs gerą,2015-08-01
aš vieliau paprašysu tarybas, kad muni išlęstu i pėnsija garbingą. Munėj rek pastatytė spuorta kopleksa, eso davės žuodi, tuomet vėskas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Banga2015-07-31
Na, dabar jau laisvas kelias tvarkiečiams ir jų draugams bei draugėms iš Pagėgių ir jų apylinkių invazijai į Šilutę. Jau gerokai prieš rinkimus įkurdintas urėdas su visa buhaltere , o dabar laukite kitų. Gerai pasirinko šilutiškiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2015-07-31
teisingai laikas i pensija eiti jaunimas lai dirba.bet kur tuos senus bestijas iskrapstysi prisvile prie savo kreslu o jauni bega i uzseni.pensininku salis ir ystatymai durni. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rinkejas2015-07-31
Nesvaistykime bereikalo nervu,negadinkime sveikatos!Visada veike posakis " suo loja,karavanas eina " Mes galejome pakeisti,bet nepakeiteme,o dabar linkiu ramaus susitaikymo visiems stebint naujus savivaldybes tarybos "darbus"
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
betvarke buvo ir bus ir nieko nepasikiais2015-07-31
viena banda tipo atleidza iš petijos išmoka milijoninius kompensacijas ir vel i vieta pastato kabineta trint butu pagegiai nebutu tokios betvarkes blizgetu ir aplinka ir kur renovacija vyksta pats meras visur vazineja ir domisi o ne kaip pas musu tik pinigus i kišenes kiša vieni kitiem Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o paskui šaukia biudziatas kiauras neber pinigu 2015-07-31
butu mano valia visus tokius pensininkus varyciau lauk iš savivaldybes tokie ne zmonem dirba o giminem pirma sau namus pasistato o poto anukam aprupina o poto visiem likusiem išeiles likusem giminaiciam Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dar jiem maza pinigu dar permazai ištaškyta šilutiškiu biudiato taip ir stovi apkirmyjjusi šilute per tokius godulius2015-07-31
šeputis buvo atleistas išvis iš partijos ir vel jis prieme ir tokias priedus prie algu didinasi o kad keliukus ir kelius ivaziavimus i kiemus jau pinigu nera o tokiom sumom iš biudziato pinigus taškyt yra i kišenes sau kraut Komentaras patinka Komentaras nepatinka