Paspirtuku per Lietuvą keliaujantys ir rekordo siekiantys draugai apsilankė Šilutėje

2015-07-28, Karolina KIRTIKLYTĖ
Karolinos Kirtiklytės nuotraukos
Karolinos Kirtiklytės nuotraukos

Liepos 28-osios popietę į „Šilokarčemos“ redakciją netikėtai  užsuko du paspirtukais per Lietuvą, maršrutu Vilnius-Palanga keliaujantys vyrai – žurnalistas Gerimantas Statinis bei paspirtukų sporto entuziastas Tomas Augūnas.

Keliautojai startavo liepos 24-ąją Vilniuje. Pirmąją dieną keliautojai įveikė 58 kilometrus ir nakčiai apsistojo Aukštadvaryje, Henriko ir Nijolės Zubrickų kaimo turizmo sodyboje ant Navos ežero kranto.

Antrąją dieną, keliautojams pasiekus Kauną, su jų paspirtukais įsiamžinti panoro Rotušės aikštėje sutikta jaunavedžių pora. Už tai keliautojai iš piršlienės gavo saldainių. Po ilgos kelionės keliautojai panemune atsispyrė iki Lampėdžių, kur apsistojo kempinge.

Trečiąją kelionės dieną žurnalistas G. Statinis savo internetiniame kelionės dienoraštyje rašė, jog tą dieną jų didžiausias priešas buvo vėjas. „Laukuose kvepia šienu, beržynuose – vantomis, o prasilenkiant pro pirteles – rūkytais kumpiais. Pagalvoju, juk važiuodamas automobiliu šitų tėviškės kvapų net nepajaustum“, - savo dienoraštyje rašė G. Statinis. Atvykę prie Panemunės pilies keliautojai sulaukė pasiūlymo keisti paspirtukus į žirgus. Keliautojai su tuo nesutiko, bet pajodinėti neatsisakė. Tądien įveikinėdami paskutinius kilometrus, likusius iki Jurbarko, keliautojai buvo sustoję prie Antkalniškių piliakalnio, tačiau įkopti į jį nebeturėjo jėgų. Ir žinoma, dėl to, pasak G. Statinio, buvo kaltas vėjas.

Ketvirtąją dieną vyrai pasiekė Pagėgius. Čia, kaip ir visur kitur, kur lankėsi prieš tai, keliautojai buvo sutikti svetingai. „Žinoma, žmonėms keista, kad per Lietuvą keliaujame paspirtukais, tačiau mus sutinka linksmai. Reikia pastebėti, jog Lietuva tikrai gražėja. Pamatome tikrai nemažai vietų, į kurias ne kiekvienas užklysta, bet žinoma, visko pamatyti per tokią trumpą kelionę – neįmanoma“, - pasakojo G. Statinis. Liepos 28-ąją keliautojai buvo nuspyrę 330 kilometrų. Keliautojas G. Statinis džiaugėsi, jog Šilutėje ir skaniai pavalgė, ir greitai rado draugiškus kolegas žurnalistus. „Sustojome dviračių parduotuvėje nusipirkti trūkstamų atributų savo paspirtukams. Kadangi siekiame rekordo, viskas bus tikrinama labai kruopščiai, tad ir visas reikiamas priemones bei detales privalome turėti ir prižiūrėti. Numušiau koja atšvaitą – reikia būtinai pakeisti nauju. Labai džiaugiuosi, kad radau tokius draugiškus kolegas žurnalistus“, - džiaugėsi vyras.

Keliaudami į Pagėgius, vyrai sustojo Vilkyškiuose Valentino Kazlausko kieme. „Pataikėme į tokį kiemą, kuriame radome išrikiuotus senovinius motociklus. Kolekcijoje, kurioje bemaž 30 egzempliorių, seniausiam motociklui  - 58 metai (pagamintas 1957 metais). Keliautojams pasisekė, kadangi visada motociklus garaže laikantis kolekcionierius, kaip tik tą dieną buvo juos išvaręs pravėdinti.

Savo internetiniame dienoraštyje keliautojas rašto, jog bandė suskaičiuoti, kiek vidutiniškai žingsnių jis padaro, kol nuvažiuoja 1 kilometrą. Suskaičiavo 163 žingsnius. Taigi, šiandien, kai vyrai jau yra nukeliavę 330 kilometrų, padarytų žingsnių skaičius siekia 53 790. Įspūdinga, tiesa?

Atvykę į Pagėgius rekordo siekiantys keliautojai apsistojo viešbutyje „Pagėgė“. Čia jie sutiko panašiu maršrutu dviračiais keliaujančią norvegų porą. Svečiai iš Norvegijos labai nustebo sužinoję, jog mūsų tautiečiai, keliaudami paspirtukais, mažai teatsilieka nuo keliaujančiųjų dviračiais, kurie per dieną numina maždaug apie 100 kilometrų.  Liepos 27-ąją keliautojai nuo 8 valandos ryto iki 16 val. 30 min. įveikė 67 km atstumą.

„Palangą planuojame pasiekti paskutinę liepos mėnesio dieną. Jei mums pritrūks kilometražo, galbūt nukeliausime ir iki Šventosios“, - „Šilokarčemos“ korespondentei pasakojo G. Statinis. Vyriškis taip pat prisiminė, jog yra vienas keliavęs per Lietuvą dviračiu, bet ši kelionė paspirtuku – ne ką mažiau įdomi.

Pokalbiui baigiantis G. Statinis prasitarė, jog nebe pirmą kartą lankantis Šilutėje jis pastebi, kad mūsų miestas vis gražėja. „Tikrai čia esu ne pirmą kartą, turiu jūsų mieste ir draugų. Vienam jų – Gražvydui Railai norėčiau perduoti linkėjimus“, - šmaikštavo keliautojas. Vyras taip pat pabrėžė, jog keliaudami paspirtuku jie skatina sportinį aktyvumą, populiarina paspirtuką ir įrodo, jog ir paspirtuku po Lietuvą galima keliauti smagiai ir patogiai.

O mes keliautojams linkime gero oro, kad kelionei netrukdytų vėjas, jog juos ir toliau svetingai sutiktų miestų ir miestelių gyventojai, o jų kelionė būtų įrašyta į Gineso rekordų knygą.

Gerimantas Statinis ir Tomas Augūnas iš Šilutės išvyko į Kintų pusę. (Karolinos Kirtiklytės nuotr.)


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?