Siūlo seniūnus rinkti tiesiogiai

2015-07-29, LRT TV naujienų tarnyba
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Rinkimai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Rinkimai

Vidaus reikalų ministerija vyriausybei siūlo nepritarti Seimo narių parengtam Konstitucijos pataisų projektui, kuriuo norima įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus. Seimas dar pavasario sesijoje yra pradėjęs svarstyti konservatorių pateiktas pataisas, kuriomis siūloma įteisinti tokius rinkimus ir nustatyti jų teisę turėti savo biudžetą. Parlamentarai siūlo, kad seniūnai būtų renkami ketveriems metams.

Iniciatorių nuomone, tokios Konstitucijos pataisos seniūnams ir seniūnijoms suteiktų konstitucinį statusą, garantuotų realią savivaldą ir renkamų pareigūnų atskaitomybę bendruomenėms. Tačiau, vyriausybės nuomone, seniūnas nėra savivaldybės viešojo administravimo subjektas, per kurį įgyvendinama savivaldos teisė.

Ministrų kabinetas atkreipia dėmesį, kad pataisose neaišku, koks bus išrinktų seniūnų statusas ir santykis su Išrinkta savivaldybės taryba bei jos sudarytomis vykdomosiomis institucijomis.

Pernai vyriausybė nepritarė panašiai iniciatyvai tiesioginius seniūnų rinkimus įteisinti įstatymo pataisa.


Straipsnio komentarai

ir vis biudzetas kiauras ir vis nera pinigu 2015-07-29
dar mazai ištaškyta pinigu iš biudziato yra šeputis buvo išmestas iš komiteto ir partijos ir vel prieme i vieta tai kam išviso toki klausima svarsto apie pazeidimus jai plaukia pinigai per pinigus nespejo i kede atsisest o kaip priedus prie algu didinas dvigubai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?