Švėkšnos dvaras paskendo vasaros šventės linksmybėse

2015-08-01, Edvardas LUKOŠIUS
Švento Jokūbo statulėlė įteikta Švėkšnos  neįgaliųjų draugijos pirmininkei Ingridai Riterienei.
Švento Jokūbo statulėlė įteikta Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkei Ingridai Riterienei.

Švėkšnos miestelio šventės organizatoriai ir dalyviai įrodė, kad galima puikiai pasilinksminti ne tik Jūros šventėje, kaip sausakimšoje silkių bačkoje, bet ir erdviame Švėkšnos parke. Kasmet liepos pabaigoje Švėkšnoje rengiama pagrindinė miestelio šventė, kuri visai neseniai pavadinta „Dvaro švente“. Sekmadienį  Švėkšnoje vyko Švento apaštalo Jokūbo atlaidai. Visi gausiai rinkosi į „Dvaro šventę“, kur netrūko veiklos tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Jau nuo pat penktadienio pavakario Švėkšnos miestelyje prasidėjo vasaros šventės pramogos. Gausus būrys švėkšniškių ir miestelio svečių susirinko seniūnijos kiemelyje, kur vyko poezijos ir muzikos vakaras, vyno degustacija „Gėlės ir vėjas“. Jaukus, romantiškas vakaras su taure žagatpurviškių Tatjanos ir Česlovo Ramoškų sodybos rūsiuose brandintu aviečių ir gaiviu svarainių vynu leido atsipalaiduoti ir pasiruošti miestelio šventei. Gražiai buvo papuoštos  miestelio erdvės. Jį puošė Neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai, Amatų centras. Vytautas Bliūdžius papuošė tiltuką į bažnyčią dvarininkų skulptūromis.

Šeštadienio rytą Švėkšnos parke rinkosi krepšinio fanai. Bibliotekoje surengtas literatūrinis rytmetis „Švėkšniškių kūryba“.

Vėliau skverelyje šalia XX a. pradžioje statytos neogotikinės Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios, prie puošnių neorenesansinių parko vartų ir maži, ir dideli, skubėjo šventės pradžioje pasigaminti stebuklingo eleksyro, sėmėsi jėgų žengdami į Pasakų dvarą. Čia visi galėjo pasivažinėti mėlynu burbulų autobusiuku, rungdamiesi  estafetėse patyrė linksmųjų Čipolino nuotykių, o vaikščiodami geltonų plytų taku ieškojo slapto lobio. Vyko kitos atrakcijos.

Kaip ir visada, šventės mugėje buvo galima įsigyti vertingų dirbinių ar skanių maisto produktų.

Po pietų Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos sporto salėje dvidešimtą kartą surengtos šventinės šuolio į aukštį varžybos Lietuvos šuolio į aukštį čempionės Inos Pavinkšnytės-Mikulėnienės bei verslininkų Vaidos ir Arūno Danielkių prizams laimėti. Šuolio į aukštį varžybų nugalėtojais tapo Erlandas Jokšas, įveikęs 190 cm kartelę, ir Kamilė Ambrozaitė, įveikusi 140 cm aukštį. Nugalėtojams ir prizininkams įteikti piniginiai prizai, o visiems dalyviams - rėmėjų dovanos.

Įpusėjus pagrindinės dienos šventei, pasidžiaugęs nepaprastai gražia diena ir praėjusios dienos nuostabiu muzikos-poezijos vakaru renginio vedėjas miestelio gyventojus ir svečius pakvietė arčiau scenos - į jaunųjų švėkšniškių šventinį koncertą. Jį pradėjo Ugnius ir Mindaugas, scenoje grodami armonikomis. Dainavo mokytojos Martynos parengti mokiniai, šoko Astos Sapetkienės vadovaujami „Saulės“ gimnazijos šokėjai.

Labai smagu ant scenos matyti žmones, savo kraštiečius, kurie kuria, atlieka nuostabius pasirodymus ir garsina mūsų kraštą.

Tuoj  po jaunųjų atlikėjų pasirodymų ant scenos lipo Inkaklių folklorinio ansamblio „Dainoriai“ saviveiklininkai, jų vadovė Virginija Raukštaitienė. Aplodismentais šventės dalyviai pasitiko tikrus klavišų virtuozus, akordeonistų duetą Gabrielę Norvaišaitę ir Beną Tarozą (vadovė Loreta Kabanova).

Aplodismentais pasitiktas ir inkakliškis Valerijus Volkovas iš „Dainorių“ ansamblio“. Jis atliko Gyčio Paškevičiaus, Tabasco ir Virgio Stakėno kūrinius.

Pagaliau atėjo metas išsiaiškinti stipriausių rankų savininką Švėkšnoje, tad buvo surengtos rankų lenkimo varžybos Švėkšnos seniūno taurei laimėti.

Po šių rankų lenkimo varžybų vėl buvo tęsiamas saviveiklininkų pasirodymus. Šventėje koncertavo vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Juknaičiai (vad. Loreta Margarita Černeckienė). Šiltais aplodismentais pasitiktas Mindaugas Nogaitis su sūnumis.

Oficialioje šventės dalyje dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, naujieji Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai švėkšniškiai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas. Pasveikinti švėkšniškius atvyko Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kuris šmaikštaudamas pasidžiaugė tais, kurie liko „Dvaro šventėje“, o ne sausakimšoje, kaip silkių bačkoje, Jūros šventėje Klaipėdoje. Sveikino vestuvinių muzikantų renginių sumanytojas Vytautas Raibys bei Švėkšnos klebonas Saulius Katkus. Klebonas priminė, kad sekmadienį vyks Šv. Jokūbo atlaidai ir visus pakvietė juose dalyvauti. Šventės vėliavą patikėta pakelti geriausiam šių metų Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientui  Benui Kaktai.

Pagal ilgametę tradiciją, pirmiausia Švėkšnos dvaro šventės metu yra įteikiama Švento Jokūbo nominacija už iniciatyvą, aktyvią bendruomeninę ir kultūrinę veiklą. Tai labai svarbi nominacija, kurią gauna nusipelnęs žmogus. Švento Jokūbo statulėlės autorius Kęstutis Paulauskas kiekvienais metais sukuria naują vienetinį egzempliorių. Ji įteikta neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus pirmininkei Ingridai Riterienei. Švento Jokūbo statulėlę įteikė Švėkšnos seniūnas A. Šeputis ir Švėkšnos klebonas S. Katkus.

Netrukus buvo paskelbti gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai. Liudijantys ženklai įteikti Bronislavai Jonikienei iš Brailio  gatvės Nr. 1B, Rasai Vingienei iš Alseikų kaimo, Bronei Rusteikienei bei Gražinai ir Antanui Kažukauskams iš Atgimimo gatvės Nr. 5, Albinai ir Gintarui Dargiams iš Gedminaičių gatvės, Vytautui Mileriui iš Vyturių gatvės, Birutei ir Valerijui Razučiams iš Vyturių gatvės, Zinai Eugenijai Rumšienei - iš Gedminaičių gatvės Nr. 51A ir Onai Janušauskienei iš Vyturių gatvės Nr. 6.

Šiais metais pirmą kartą pagerbtos ir daugiavaikės šeimos, užauginusios penkis ir daugiau vaikų. Simbolinius seniūnijos ženklus pelnė Danutė ir Sigitas Bočkai iš Jomantų kaimo, užauginę ir išauklėję penkis vaikus, po šešis vaikus užauginę ir išauklėję Aurelija ir Valys Norvilai, gyvenantys Šiaulių kaime, bei Marytė ir Antanas Daukšai iš Jonikų kaimo.

Vakaro koncerte dalyvavo grupė „Dar“, „Nerijos“  ansamblio dainininkas V. Pauliukas, S. Januška. 

Sekmadienį  Švėkšnoje vyko švento apaštalo Jokūbo atlaidai, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos sporto salėje - komandinis tarptautinis stalo teniso turnyras.

Švėkšnos klebonas Saulius Katkus pakvietė visus sekmadienį dalyvauti Šv. Jokūbo atlaiduose.


Foto galerija

Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.
Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.
Šventės akimirkos.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?