Žemaičių Naumiesčio biblioteka kraustosi į naujas patalpas

2015-08-01, Gerda BELOKOPYTOVA
Kol kas biblioteka dar neturi baldų, tačiau knygų perkraustymas į naujas patalpas jau prasidėjo.
Kol kas biblioteka dar neturi baldų, tačiau knygų perkraustymas į naujas patalpas jau prasidėjo.

Neseniai „Šilokarčemoje“ rašėme apie F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo džiaugsmus ir vargus. Kalbinome ir vienoje seniausių Šilutės rajono bibliotekų tris dešimtmečius besidarbuojančias Danutę Bružienę bei Nijolę Rimkienę, kurios įvardijo pagrindinę problemą – ankštas patalpas, kuriose sunku suburti žmones.

Tačiau šiuo metu bibliotekos darbuotojos gyvena džiugiomis nuotaikomis – prasidėjo ilgai laukti kraustymosi į naujas patalpas darbai.

Ne tik visi naumiestiškiai laukė prieš dvejus metus renovuoto muziejaus pastato atidarymo. Bibliotekininkės D. Bružienė ir N. Rimkienė tuokart „Šilokarčemos“ korespondentei pasakojo, kad norintieji knygas ar leidinius paskaityti bibliotekoje nelabai turėjo kur, mat ankštose patalpose vos tilpo knygų lentynos ir kompiuterių stalai. Dar viena problema – į antrame Žemaičių krašto etnokultūros centro pastato aukšte esančią biblioteką kai kurie skaitytojai, turintys judėjimo negalią ar sunkiai vaikštantys, nepajėgdavo užlipti laiptais.

Vis dėlto po 5-erių laukimo metų atėjo šventė ir į bibliotekos kiemą. Tiesa, kol kas vyksta kraustymosi darbai – vargo daug, tačiau rezultatas vertas pastangų. Bibliotekai bus skirtos dvi primojo aukšto patalpos – didžioji salė ir mažesnioji. „Patalpos mums jau perduotos, tik dar neturime baldų. Vis dėlto iš šių patalpų reikia išsikelti, juk už dvi vietas nemokėsi. Prasidėjo ilgas ir sudėtingas darbas, nes knygų turime labai daug“, - kalbėjo N. Rimkienė. Nors biblioteka kraustymosi metu skaitytojų neaptarnauja, vis dėlto atėjusieji nebus išvaryti ir knygos jiems bus išduodamos. „Savo skaitytojų tikrai neišvysime ir durų neužrakinsime“, - tvirtino bibliotekininkės.

Paklaustos, kada vyks bibliotekos atidarymas, moterys dar negalėjo tiksliai pasakyti. „Neturime baldų, be to, visos knygos įvestos į kompiuterinę programą, tad kol prisijungs LIBIS programa, praeis šiek tiek laiko“, - sakė pašnekovės.

Kaip ir kiek laiko beužtruktų kraustymosi darbai, bibliotekos persikėlimas į naujas patalpas yra šventė ir skaitytojams, ir bibliotekininkams.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?