Dėl skalūnų dujų – skirtingos nuomonės vyriausybėje

2015-07-31, ELTA ir lrytas.lt inf.
Vyriausybė niekaip nenutaria, ar reikia skelbti konkursą dėl skalūnų dujų žvalgybos Lietuvoje.
Vyriausybė niekaip nenutaria, ar reikia skelbti konkursą dėl skalūnų dujų žvalgybos Lietuvoje.

Naujas konkursas skalūnų dujų žvalgybai turi būti skelbiamas, mano Premjeras Algirdas Butkevičius. Tačiau Aplinkos ministras tuo linkęs abejoti.

„Naujas skalūnų dujų žvalgybos konkursas yra reikalingas ir manau, kad kiekviena šiuolaikinė valstybė siekia žinoti, kas yra jos gelmėse, kokie naudingų iškasenų klodai slypi po kojomis. Tai aš manau yra elementari politinė ir ekonominė būtinybė, ir mes tikrai šitą mūsų tikslą įgyvendinsime“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

Pasak Premjero, šiuo metu vykdoma apžvalga užsienio valstybėse, kokios kompanijos galėtų ateiti žvalgyti skalūnų į Lietuvą.

„Pirmiausia, reikia valdyti informaciją, turėti informaciją, ir po to mes esame numatę skelbti tarptautinį konkursą, o ne pirma paskelbti konkursą ir žiūrėti, ar kas nors ateis ir atliks žvalgybos darbus, nes, kaip žinote, šiuo metu šitie darbai kai kur pasaulyje yra pristabdyti, kai kur yra nutraukti“,- tikino Vyriausybės vadovas.

Tuo tarpu aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas skeptiškai vertina galimybę skelbti naują skalūnų dujų žvalgybos konkursą. Pasak jo, naftos ir dujų kainos yra žemos, tad gali neatsirasti norinčiųjų ieškoti dujų Lietuvoje.

ELTA primena, kad 2012 m. skelbtame tarptautiniame skalūnų dujų bei naftos paieškos ir gavybos Šilutės-Tauragės plote konkurse dalyvavo vienintelė pretendentė – JAV energetikos milžinė bendrovė „Chevron“. 2013 m. pradžioje ji paskelbta konkurso nugalėtoja, tačiau tų pačių metų rudenį paskelbė pasitraukianti iš Lietuvos „dėl reikšmingų pokyčių mokesčių, teisinėje ir reguliavimo aplinkoje“.

Manoma, kad Lietuvoje gali būti apie 100-120 mlrd. kubų skalūnų dujų.


Straipsnio komentarai

kokio bieso jiem cia reikia ka jie cia paliko musu ziame musu valdos2015-07-31
tai kam ta laiva pirko tokius milijonus ištaške veltiu tai tada apdraust ir susprogdint jai skalunininkai visviena lenda i musu zemes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?