Pagėgiškiai neteko 13-os litrų kraujo

2014-10-26, Stasys BIELSKIS
Nacionalinio kraujo centro gydytojas Gintaras Jankauskas ir Joana Jasaitytė-Žilinskė, kraujo duoti atėjusi su sūneliu Viltautu.
Nacionalinio kraujo centro gydytojas Gintaras Jankauskas ir Joana Jasaitytė-Žilinskė, kraujo duoti atėjusi su sūneliu Viltautu.

Spalio 21-ąją, nuo 10 iki 14 valandos, Pagėgių kultūros centro salėje (II aukšte) darbavosi Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo medikai, pakvietę visus sveikus šio krašto žmones tapti kraujo donorais. Beje, prieš paimant kraują buvo nemokamai atlikti tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV.

Kai „Šilokarčemos“ žurnalistas užsuko pasidomėti, kaip sekasi medikams ir ar daug donorų čia jau apsilankė, buvo vos pusė dvyliktos, o Nacionalinio kraujo centro gydytojas Gintaras Jankauskas džiaugėsi, kad jau buvo atėję penkiolika donorų.

„Tai yra neblogas skaičius, - pasakojo G. Jankauskas. – Šį kartą žmonės aktyviau nei praėjusiais metais eina duoti kraują. Džiugina ir tai, kad šiandien sulaukta daugiau nemokamų donorų. Žmonės aukoja savo kraują nemokamai, ypač daug atėjo jaunimo. Už sugaištą laiką ar kelionę į Pagėgius, jei donoras pageidauja, sumokama 40 litų. Bet tokių, norinčių gauti pinigų, – labai nedaug. Tikimės, kad laikui bėgant žmonės supras šio kilnaus darbo svarbą, ateis niekieno neraginami ir duos nemokamai kraujo, padėdami keleto žmonių sveikatai ir gyvybei“.

G. Jankauskas teigė, kad pagal Europos Sąjungos direktyvas turėtų būti nemokama donorystė, todėl Nacionalinio kraujo centro medikai ją skatina. Ir džiugu, kad jaunimas bei dalis žmonių, kurie ateina, mato šio kilnaus darbo svarbą ir kad daugėja nemokamų donorų.

Iš viso praėjusį antradienį duoti kraujo atėjo 28 pagėgiškiai. Pasak G. Jankausko, tai yra gana daug. Kiekvienas iš jų paaukojo po 470 mililitrų kraujo. Tad nesunku suskaičiuoti, kad tądien žmonės neteko 13,16 litro kraujo.

Pirmadienį, spalio 27-ąją, nemokamos kraujo donorystės akcija vyks Šilutės ligoninės salėje.

Šį kartą duoti kraujo atėjo ypač daug jaunų pagėgiškių.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar jūsų namas – renovuotas?