Iškilmingai atidaryta rekonstruota Ventės rago ornitologinė stotis

2015-08-04, Edvardas LUKOŠIUS
Ypatingą dieną, ypatingoje vietoje – Ventės rage – aplinkos ministras K. Trečiokas savo rankomis sužiedavo ir į dangų paleido varnėną.
Ypatingą dieną, ypatingoje vietoje – Ventės rage – aplinkos ministras K. Trečiokas savo rankomis sužiedavo ir į dangų paleido varnėną.

Praėjusią savaitę (liepos 30 d.), Ventėje iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė ir atvertos durys į atnaujintą Ventės rago ornitologinę stotį. Šio objekto rekonstrukcijai investuota apie 3,5 mln. eurų iš Europos Sąjungos ir šalies biudžeto lėšų.

Daugiau kaip prieš 80 metų statyta, o dabar atnaujinta Ventės rago ornitologinė stotis visus lankytojus ketvirtadienio rytą pakvietė į atidarymo iškilmes.  Čia pirmuosius lankytojus pasitiko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorė Nijolė Gulbinienė, jos pavaduotojas Ramūnas Grigonis, Ventės rago ornitologas ir stoties vadovas Vytautas Jusys bei projekto rengėjai.

Ventės rago ornitologinės stoties iškilmėse dalyvavo ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Renginio pradžioje aplinkos ministras pasidžiaugė ypatinga diena, ypatinga vieta ir ypatingais žmonėmis, kurie dirba Ventės rago ornitologinėje stotyje.

K. Trečiokas kalbėjo: „Po daugiau kaip 80 metų turime tai, ko čia labiausiai reikėjo. Anksčiau  ornitologinė stotis buvo orientuota į paukščių gaudymą, žiedavimą ir nebuvo tinkama tokiems lankytojų srautams, kurie norėjo ją apžiūrėti. Džiugu, kad šiandien šis unikalus objektas, kurį supa vaizdingas kraštovaizdis ir pro kurį tranzitu praskrenda migruojančių paukščių pulkai, pravažiuoja, savotiškai „praskrenda“ visa mūsų jaunoji karta, yra visiškai pritaikytas ir atviras lankytojams“.

Projekto įgyvendintojai dėkodami užsakovams įteikė simbolinį visraktį (raktą), kurį Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorė N. Gulbinienė iš karto perdavė Ventės rago ornitologinės stoties vadovui V. Jusiui. Po oficialių kalbų N. Gulbinienė visus iškilmių dalyvius pakvietė pasivaikščioti po Ventės ragą.

Įgyvendinus Europos Sąjungos ir biudžeto lėšomis finansuotą bendrą projektą pastatytas bei įrengtas lankytojų centras, jame įruošta paukščių migracijos ekspozicija, išvystyta informacinė sistema, aplinka pritaikyta lankymui, sukurta lankytojų aptarnavimo infrastruktūra. Įrengti apžvalgos takai padės sureguliuoti lankytojų judėjimo srautus ir užtikrins netrikdomą paukščių migravimą ir žieduotojų darbą.

Lankytojų centre pateikiama įdomi informacija apie paukščių žiedavimą Lietuvoje ir pasaulyje, Ventės rago žiedavimo stoties istoriją. Didžiuliame ekrane transliuojami vaizdai lankytojus supažindina su paukščių migracija, jų žiedavimu. Ekspozicijoje galima pamatyti paukščių iškamšas. Iš apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabūs vaizdai į Kuršių neriją, Kuršių marias, Nemuno deltą.

 

 

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?