Degučiuose džiaugtasi miestelio gražintojais ir gausiu būriu naujagimių

2015-08-05, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šiemet Degučiuose gandrai aplankė 15 šeimų.
Šiemet Degučiuose gandrai aplankė 15 šeimų.

Į savo miestelio šventę „Rugio kalbėjimas“ ir vėl kvietė degutiškiai. Ji tradiciškai suorganizuota Degučių miškelio aikštelėje. Gausus būrys miestelio gyventojų susirinko pasiklausyti ne tik įvairių atlikėjų melodijų, bet ir sužinoti, kiek ir kieno šeimose apsilankė gandrai, kas labiausiai prisidėjo prie miestelio gražinimo.

Pirmiausia visus sveikino Degučių bendruomenės „Rytdiena“ pirmininkė Irena Vismantienė, vietos jaunimo klubo „Jaunatis“  prezidentė Jūratė Dulkytė.  Skelbdama šventės pradžią I. Vismantienė pirmąjį prie mikrofono pakvietė Žemaičių Naumiesčio seniūną Joną Budrecką, kuris džiaugėsi gausiu susirinkusių vietinių žmonių būriu. Gražią sveikinimų puokštę įteikė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei Lietuvos Respublikos Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Šventė suorganizuota rugpjūčio 2-ąją. Įprastai iki tos dienos būna pabaigta rugiapjūtė. Liaudyje buvo paplitusi tradicija pirmuoju derliumi pavaišinti ir tuos, kurie kenčia nepriteklių – vargšus. Jiems būdavo nunešama duonos, kitų maisto produktų.  Todėl degutiškiai visus sveikintojus ir vasaros šventės dalyvius vaišino pačių kepta duona.

Renginio metu pirmiausia pasveikinta Zitos ir Stasio Ciparių šeima, kurie bendru gyvenimo keliu eina jau 60 metų. Jie išaugino du sūnus ir dvi dukras, o dabar džiaugiasi būriu anūkų bei proanūke.

Netrukus pasidžiaugta ir tuo, kad miestelyje gyvena daug gražių šeimų, darbščių žmonių, kurie stengiasi, kad ne tik jų kiemai, bet ir miestelis būtų išpuoselėtas.

Septyniems „Piliuonos“ studijos nariams  kultūros ministro įsakymu suteiktas meno kūrėjo statusas. Viena iš šių narių – degutiškė Daiva Dlugoborskienė. Tad degutiškiai viešai pasidžiaugė, kad jų gretose yra tokių puikių žmonių ir menininkei įteikė gėlių puokštę, padėką.

Už iniciatyvumą ir organizuotumą, kuriant grožį Degučiuose, padėkos įteiktos Kęstui Bružui, Dovydui Lengvinui, už nesavanaudišką paramą ir pagalbą – Jonui Baltučiui, Mantui Danilovui, Sigitui Marcinkevičiui, Tomui Skurdeliui, Žydrūnui Vykertui, už Degučių kaimo vardo garsinimą – Albinai ir Rumui Undžias.

Bendruomenės dovanos ir gėlės įteiktos ir šeimoms, kuriose šiemet apsilankė gandrai. Prie scenos pakviesti Lukos Linkevičiūtės, Luko Rupšio, Armino Navicko, Auksės Maraulaitės, Ugnės Savinos, Gabijos Danilovaitės, Luko Bendžiaus, Jono Baltučio, Jono Bumbulio, Mingailės Bambulytės, Gabrielio Liūlaičio, Anabelos Merkelytės, Edo Kuisio, Kamilės Saldukaitės, Aistės Balčiauskaitės tėveliai.

Tądien nuo ankstyvo ryto paplūdimyje vyko sportinės varžybos,  bibliotekoje veikė ir tautodailininkės – tekstilininkės Irenos Piliutytės darbų paroda, saviveiklininkų kolektyvų  pasirodymai. Čia savo atliekamus kūrinius dovanojo svečiai iš Tauragės, folkloro kolektyvas „Pilutė“, mažieji degutiškiai.

Visus įkaitino grupės „Dar“ atlikėjai. Šventę vainikavo fejerverkai.

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?