Į teisinius klausimus atsako advokatas Tomas Leščinskas

2015-08-06, „Šilokarčemos“ informacija
www.lawyerchennai.com
www.lawyerchennai.com
Ar norint pakeisti žemės sklypo ar pastato naudojimo paskirtį reikalingas aplinkinių kaimynų sutikimas?

Žemės naudojimo paskirties keitimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999-09-29 nutarimas Nr. 1073 „Dėl pagrindinės tikslinės žemės naudojimo paskirties nustatyto ir keitimo”. Remiantis šiuo nutarimu keičiant žemės paskirtį kaimyninių sklypų savininkų sutikimo nereikia.

Pakeitus buto paskirtį gali pasikeisti naudojimosi bendrosios nuosavybės objektais sąlygos, turėsiančios įtakos kitų bendraturčių interesams. Todėl norint pakeisti buto gyvenamąją paskirtį į administracinę, vadovaujantis Civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262; 2003, Nr. 17-704) 4.85 straipsnio 1 dalimi, turėtų būti gauti daugumos bendraturčių sutikimai.

Esame giminaičio laiduotojai. Tai nėra notariškai patvirtinta. Norime sužinoti, ar galime parduoti, dovanoti savo turtą? Norėtume dukrai užrašyti gyvenamąjį namą. Kokių teisinių veiksmų turėtume imtis?

Laiduotojai, savo turtu galite disponuoti be jokių apribojimų, t.y. savo turtą galite dovanoti ar parduoti. Visus nekilnojamojo turto sandorius tvirtina notaras, todėl dėl turto perleidimo turėtumėte kreiptis į jį.

Kaip galėtume užginčyti testamentą, kuriuo palikimas užrašytas ne velionio broliams, seserims, o dukterėčiai? Kaip elgtis? Kur kreiptis?

Testamentą nuginčyti galima tik išimtinais atvejais. Dažniausiai testamentai ginčijami dėl to, kad jie buvo sudaryti asmens, negalėjusio suprasti savo veiksmų esmės. Ieškinį teismui dėl testamento ar jo atskirų dalių pripažinimo negaliojančiomis gali pareikšti tik kiti įpėdiniai pagal įstatymą arba pagal testamentą, kurie paveldėtų, jeigu testamentas ar jo atskiros dalys būtų pripažintos negaliojančiomis. Palikėjas savo turtą palieka savo nuožiūra, todėl artimųjų giminaičių neįtraukimas į testamentą jo nedaro negaliojančiu.

Prieš 23-ejus metus iš mūsų žmogus pasiskolino 30 000 litų. Skolos sutartis buvo patvirtinta notariškai. Šiuo metu tas asmuo gyvena Vokietijoje. Skola iki šiol nepadengta ir norėtume sužinoti, jei skolininkas gyvena užsienyje, ar turime galimybių šią skolą atgauti? Kokių teisinių veiksmų turėtume imtis? Kur kreiptis?

Nurodau, kad Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas numato bendrą 10 metų senaties terminą, per kurį žmogus gali ginti savo teises teisme. Šis terminas teismo gali būti atnaujintas. Įstatymas numato galimybę ginčą nagrinėti Lietuvoje, nors skolininkas gyvena užsienyje, todėl Jūs turėtumėte nedelsti ir kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo.

 

 


Straipsnio komentarai

va tokie dalykai musu lietuvoi dedas 2015-08-06
gyvenau kaip barako tipo name ir norejau parduot buta it prie to buto priklause šiektiek zemes o barake gyventoju yra 6 šeimos gyvena ir visu kaimynu turejau susirinkt parašus kad galeciau parduot ir buta ir zeme jai nori atsijungt centracinius ir pasistatyt peciu su malkom kurenama ir taip pat reikia atsiklaust visu kaimynu sutikimu ir parašo susiringt tik poto vygt i i šilumos tinklus kad galetu atjungt nuo šilumos tinklo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?