Teismas konfiskavo degtindario padėjėjo automobilį

2014-10-26, Stasys BIELSKIS

A. J., nevedęs, baigęs 9 klases, registruotas darbo biržoje, anksčiau neteistas, ir R. B., vedęs, turintis vidurinįjį išsilavinimą, dirbantis, taip pat neteistas, įkliuvo virdami naminę degtinę ir sėdo į teisiamųjų suolą.

Teismas nustatė, kad A. J. š. m. rugsėjo pradžioje Barvų miške, už Grabupėlių kiaulininkystės komplekso, neteisėtai pasigamino aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti ir ten jį laikė iki rugsėjo 21 dienos, kol 5 val. 35 min. jį surado policijos pareigūnai.

Be to, kaltinamasis A. J. pagamino ir laikė bei pasikėsino pagaminti daugiau nei penkiasdešimt litrų naminės degtinės. Jis veikė bendrininkų grupe kartu su R. B., kuris automobiliu „Subaru Legacy“ be valstybinių numerių ir su automobiline priekaba atvežė šešias priekabas malkų pakurai kūrenti ir leido A. J. prisijungti prie elektros energijos, tiekiamos sodybai, kurioje  gyvena, tinklo, ir naudoti elektros energiją naminei degtinei gaminti.     

A. J. nuo rugsėjo 20 dienos 21 valandos neteisėtai pagamino ir iki kitos dienos 5 val. 35 min. laikė 63 litrus naminukės, kurios tūrinė alkoholio koncentracija - 53,4–53,7 proc. bei iš 1 340 litrų raugo, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija siekia 10–10,3 proc. Jis pasikėsino neteisėtai pagaminti 136 litrus absoliutaus etilo alkoholio, tačiau nusikaltimo nebaigė dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo jo valios, nes sulaikė policijos pareigūnai.

Kaltinamasis R. B., veikdamas kartu, padėjo A. J., turėjusiam tikslą realizuoti, neteisėtai pagaminti daugiau nei penkiasdešimt litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų.

Kaltinamasis A. J. dėl pareikšto kaltinimo kaltę pripažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi ir paaiškino, kad 2014 metų pavasarį neteko darbo, sirgo jo vaikai, todėl jis miške netoli R. B. sodybos susimontavo aparatą naminei degtinei gaminti, paprašė R. B. atvežti malkų ir kad leistų prisijungti prie elektros tiekimo tinklo.

Kaltinamasis R. B. savo kaltę taip pat pripažino, nuoširdžiai gailėjosi ir parodė, kad žinojo, jog A. J. prie jo sodybos – vienkiemio – gamina naminę degtinę. A. J. malkas vežė todėl, kad norėjo jas parduoti.

Liudytojai A. U. ir T. V. – Tauragės AVPK Šilutės rajono PK Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai – teigė, kad turėdami informaciją, jog miške yra gaminama naminė degtinė, nuvyko į nurodytą vietą ir ten aptiko naminės degtinės varyklą. Rado įvairių talpų, sklidinų garuojančio skysčio, skleidžiančio raugo kvapą. Varykloje sulaikė A. J., kuris nešiojo talpas, kilnojo maišus, dangstė polietileno plėvele. Sulaikytas A. J. paaiškino, jog gamina naminę degtinę, siekdamas tokiu būdu užsidirbti pragyvenimui, kad jam padeda R. B., gyvenantis apie 200 metrų atstumu nuo miško. Nurodė, jog R. B. padėjo įsigyti krosnį pakurai, leido naudotis elektros energija, tiekiama laidais iš R. B. sodybos ir duodavo malkų krosniai kūrenti. Nuėjus pas R. B., šis patvirtino, jog leido A. J. naudoti elektros energiją naminei degtinei gaminti, kad nuvežė malkų į varyklą ir parodė elektros pajungimo lizdą ūkiniame pastate.

Įvykio vietos apžiūros metu paimtos 23 talpos iki teismo nuosprendžio priėmimo buvo saugomos UAB „Jerameta“, vandens siurblys ir gyvatukas – Šilutės rajono policijos komisariate. Teismo nuosprendžiu jie bus konfiskuoti.

Teisėja Nijolė Bagdonienė nusprendė pripažinti A. J. kaltu ir skirti jam 3 120 litų dydžio baudą, kurią jis turės sumokėti per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

R. B. taip pripažintas kaltu, jam skirta 2 080 litų bauda. Sumokėti ją teks per 2 mėnesius.

Teismo nuosprendyje taip pat parašyta: „R. B. automobilį „Subaru Legacy“ be valstybinių numerių ir automobilinę priekabą konfiskuoti, nuosprendžiui įsiteisėjus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Apie tai, kaip šie degtindariai įkliuvo policijos pareigūnams, „Šilokarčemoje“ rašėme prieš mėnesį, rugsėjo 23-iąją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?