Geriausiai išlaikę egzaminus abiturientai žino, ką veiks toliau

2015-08-06, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Kinų patarlė sako, jog mokslas yra besvoris. Tai - brangenybė, kurią labai lengva nešioti. Šią brangenybę šiemet Šilutės rajone geriausiai nugludino trys abiturientai: Donata Vaičiulytė, Jurgita Gečaitė ir Laurynas Bičkauskas. Šį kartą juos ir pakalbinome. Tad susipažinkite su geriausiais rajono abiturientais!

Donata Vaičiulytė – Šilutės pirmosios gimnazijos auklėtinė.

Tai geriausiai egzaminus išlaikiusi abiturientė rajone. Ji laikė 5 egzaminus. Už lietuvių ir anglų kalbų egzaminus užsidirbo šimtukus, biologijos – 97 balus, chemijos - 86, matematikos - 74. Pašnekovė savo egzaminų rezultatais yra labai patenkinta. „Tam, kad rezultatai džiugintų, reikėjo įdėti daug darbo. Mokslams skyriau gana nemažai laiko, tačiau turiu gerą atmintį, todėl mokytis nebuvo sunku“, - kalbėjo Donata, kuri gerų rezultatų tikėjosi iš anglų kalbos ir biologijos egzaminų.

Vienintelis egzaminas, už kurį neįsivaizdavo, kiek gaus, buvo lietuvių kalbos. Anot jos, nuspėti, kaip bus įvertintas rašinys, kurį rašė egzamino metu, yra sudėtinga. „Vis dėlto lietuvių kalbos egzamino rezultatai maloniai nustebino“, - besišypsanti tęsė pokalbį Donata, svajojanti apie medicinos studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

D. Vaičiulytė savo buvusiems bendraklasiams ir „Šilokarčemos“ skaitytojams linki siekti savo svajonių, neišsigąsti sunkumų ir drąsiai žengti į priekį užsibrėžtų tikslų link.

Jurgita Gečaitė – Vainuto gimnazijos auklėtinė

Ši mergina laikė 6 egzaminus. Po 100 balų surinko iš matematikos ir informacinių technologijų, 95 - iš fizikos, 92 - iš geografijos, 86 - iš lietuvių kalbos, o iš anglų kalbos - 64 balus. Pašnekovė teigė, kad tikėjosi gerų rezultatų, tačiau ne tokių gerų, kokių pasiekė. „Aš informaciją įsimenu geriausiai, kai ją perteikia tą dalyką suprantantis žmogus. Dėl to pamokos metu stengdavausi klausytis, ką aiškina mokytojas, visada atlikdavau namų darbus“, - kalbėjo Jurgita, kuri laiko mokslams skirdavo tiek, kiek reikėdavo. Dabar ji planuoja studijuoti programų sistemas Kauno technologijų universitete.

J. Gečaitė  savo buvusiems bendraklasiams linki pasiekti užsibrėžtų tikslų ir nepamiršti vienas kito, o skaitytojams -  sėkmės kuriant svajones ir jų siekiant.

Laurynas Bičkauskas – Šilutės Vydūno gimnazijos auklėtinis

Laurynas gerai mokėsi jau nuo pradinių klasių. „Geri mokslo pagrindai ir atidus klausymas, darbas pamokose leido daug mažiau prie knygų sėdėti namuose. Beveik viską išmokdavau mokykloje“, - atviravo vaikinas, kuris tikėjosi gerų rezultatų iš daugumos laikytų egzaminų . „Ne tokių gerų, bet gerų“, - sakė L. Bičkauskas. Jis laikė 5 egzaminus. Iš matematikos ir informacinių technologijų egzaminų surinko po 100 balų, anglų kalbos - 98, fizikos -  95. Lietuvių egzaminas pasisekė ne taip gerai.

Šilutiškis ne tik svajoja,  bet jau ir ruošiasi stoti į Kauno technologijų universitetą studijuoti programų sistemas. Ši studijų programa jį traukia, nes reikiami dalykai puikiai sekėsi mokykloje bei yra jo labai mėgstami. „Be to, programuotojai reikalingi darbo rinkai“, - tvirtino Laurynas, kuris bendraklasiams ir skaitytojams linki nežiūrėti į tai, ką daro kiti, o rinktis savo asmeninį kelią.

 

 

 


Straipsnio komentarai

BUS KAIP IR SU KOMENTARAIS ARBA IŠTRINTA ARBA BAUDA UZ ILGA LIEZUVI UZ VALDZIOS NE TOKI ZODI 2015-08-10
tai gal neriaikia trint komentaru jai mes esam demokratijoi valstybei o gal gyvenam kaip CARO RUSTOJO KA CARAS PASAKYS TAIP IR BUS PASAKYS NUSIMAUT KELNIAS IR PEREIT PER MIESTELI TAIP IR TURESIM PADARYT NES TAIP VALDZIA YSAKE NES PASIPRIEŠINT JUG NEGALIMA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
visiskas nesusipratimas2015-08-07
Pagal tamstos rastinguma, tai Q lygis zemiausiose pozicijose. Taip,kad apie issilavinimo, garbes, supratimo ne paciai (paciam) rasyti. Jauciasi is tamstos pavydas ir pyktis, matyt nepatekai ten kur norejai :D :D :D ;) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kad butant ziama šitokiu atzvilgiu 2015-08-07
o pozingis su šepuciu ir kartu su studentais baigia geriausiai mokslus kai bus nusipelnia tokie kandys garbes ir supratimo zmoniu tada ir pavardes bus išdidziosiu raidziu parašyta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?